Strona główna Darmowe ebooki Okazik Suchary
Wróć   Strefa-X.pl - Recenzje Filmów i Gier, forum dyskusyjne Strefa X > STREFA GIER > Rozmowy o grach > Poradniki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-01-2009, 20:45   #1
mariusz695
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Postów: 46
Domyślnie Poradnik do Final Fantasy VII CZ.2

Poradnik do Final Fantasy VII CZ.2

Poradnik do Final Fantasy VII składa się z trzech części:

Część Pierwsza:
Final Fantasy VII - Wstęp
Final Fantasy VII - Postacie Główne
Final Fantasy VII - Postacie Poboczne
Final Fantasy VII - Bronie
Final Fantasy VII - Ostateczne bronie bohaterów
Final Fantasy VII - Zbroje
Final Fantasy VII - Akcesoria
Final Fantasy VII - Materie
Final Fantasy VII - Summony
Final Fantasy VII - Enemy Skill

Część druga:
Final Fantasy VII Opis cz.1
Final Fantasy VII Opis cz.2
Final Fantasy VII Opis cz.3
Final Fantasy VII - Mapa
Final Fantasy VII - Chocobo
Final Fantasy VII - Weapons

Część trzecia:
Final Fantasy VII - Weapons
Final Fantasy VII - Sidequests
Final Fantasy VII - Ancient Forest
Final Fantasy VII - Randki
Final Fantasy VII - Ciekawostki
Final Fantasy VII - Po prostu FAQ
Final Fantasy VII - Soundtrack
Final Fantasy VII - One Winged Angel - tłumaczenie
Final Fantasy VII - Debug Code
Final Fantasy VII - Spolszczenie
Final Fantasy VII - Last Order

Link do poradnika cz.1:


http://fb.goo1.pl/download/32d487679c/4f3e195c6bf1fd4af454/dc38f2ac0181d8b79188/Uploaded_for_strefa-x_full_2013.rar

or http://strefa-x.pl/poradniki-do-gier-f9/11716-poradnik-do-final-fantasy-vii-cz-1-a.html
Link do poradnika cz.2:


http://fb.goo1.pl/download/32d487679c/4f3e195c6bf1fd4af454/dc38f2ac0181d8b79188/Uploaded_for_strefa-x_full_2013.rar

or http://strefa-x.pl/poradniki-do-gier-f9/11717-poradnik-do-final-fanasy-vii-cz-2-a.html#post16076
Link do poradnika cz.3:


http://fb.goo1.pl/download/32d487679c/4f3e195c6bf1fd4af454/dc38f2ac0181d8b79188/Uploaded_for_strefa-x_full_2013.rar

or http://strefa-x.pl/poradniki-do-gier-f9/11718-poradnik-do-final-fanasy-vii-cz-3-a.html#post16077


Final Fantasy VII - Opis cz.1
Cytat:
[1]--[Mako reaktor w sektorze 1]
- Nazywasz się Cloud Strife, jesteś najemnikiem i pracujesz dla ruchu oporu Avalanche. Ich celem jest walka z korporacja Shinra która wysysa cenna energie z planety. Cloud należał kiedyś do elitarnych jednostek Shinry zwanych Soldier. Tego wieczora chcecie wysadzić reaktor w sektorze 1.
- Gdy wyjdziesz z pociągu przeszukaj ciało strażnika a potem biegnij do drzwi. Zaatakuje cię dwóch strażników których musisz pokonać.
- Porozmawiaj z swoimi kumplami (Jessie, Biggs i Wedge).Przyjdzie Barret. Teraz możesz wybrać dla niego imię oraz zmienić swoje.
- Biegnij dalej. Na moście skręć do góry. Porozmawiaj znowu z Barretem. Przyłączy cię do ciebie na czas misji. Rozmawiaj z kolejnymi członkami Avalanche to pootwierają drzwi. Przed ostatnimi drzwiami idź w dół to znajdziesz skrzynie. Potem idź do windy. Uruchom ją.
- Na dole zbiegnij po schodach do kolejnych drzwi. Schodź po rurach i drabinkach aż do Save Point. Biegnij wzdłuż pomostu do głównej części reaktora. Cloud zamontuje bombę zegarowa. Nagle włączy się alarm i przyleci strażnik.

BOSS -- GUARD SCORPION -- HP:800
Dosyć prosty. Zawsze traci jedna turę na namierzenie celu dopiero potem atakuje. Jego ataki nie są zbyt mocne. Gdy straci dużo energii podniesie swój ogon. Nie atakuj go teraz gdyż zrewanżuje się bardzo silnym laserem z ogona. Ponów ataki gdy opuści ogon.
- Po rozwałce bossa masz 10 minut na ucieczkę z reaktora. Wracaj ta sama droga. Po drodze pomóż Jesse której utknęła noga. Rozmawiaj z pozostałymi kumplami aby otworzyli ci dalsze przejście.
- Po eksplozji wszyscy razem spotykacie się na zewnątrz gmachu reaktora. Barret każe się rozdzielić i spotkać dopiero na stacji kolejowej. Biegnij za nim. Spotkasz dziewczynę sprzedającą kwiaty. Jeśli będziesz chciał możesz kupić od niej mały bukiecik. Idź w dół.
- Dojdziesz na wiadukt. Tu zostaniesz zaatakowany przez strażników Shinry możesz z nimi walczyć lub ich ignorować. Tak czy inaczej akcja skończy się twoja ucieczka na dach pędzącego pociągu.

[2]--[Kryjówka Avalanche w sektorze 7]
- W pociągu idź za swoimi kumplami. W wagonie porozmawiaj z Jesse. Wytłumaczy ci budowę miasta Midgar i jego podział na sektory. Potem porozmawiaj z Barretem. Dojedziecie do sektora 7.
- Biegnij za swoja paczka w lewo. Jest tu Save Point i chłopiec z którym możesz porozmawiać. Idź w dół do miasteczka. Gdy Barret wyrzuci niepożądany element z knajpy możesz tam wejść.
- Porozmawiaj z Tifa (ustal jej imię).Jeśli masz kwiaty możesz je komuś ofiarować. Przy próbie opuszczenia baru zatrzyma cię Barret i poprosi abyś zszedł z reszta paczki do tajnej skrytki na dole. Możesz porozmawiać z Tifą zanim zejdziesz.
- Na dole Cloud posprzecza się z Barretem gdyż nie interesują go losy planety tylko forsa. Wpadnie Tifa z którą przeprowadzisz dłuższą rozmowę. Przypomni ci obietnice z przed kilku lat kiedy to zgodziłeś się zaopiekować nią gdy ta będzie w potrzebie. Ostatecznie Cloud zgodzi się pozostać w Avalanche.
- Rano dowiesz się ze następnym waszym celem będzie zniszczenie reaktora mako w sektorze 5.Spotkanie ustalono na stacji kolejowej. Zanim tam pójdziesz odwiedź sklepy w miasteczku. Jest tu sklep z przedmiotami, z bronią a także mały hotelik oraz pokój w którym możesz nauczyć się obsługi gry. Pozbieraj leżące tu i ówdzie przedmioty i idź na stacje kolejowa.


[3]--[Mako reaktor w sektorze 5]
- Podczas jazdy pociągiem zostaniecie wykryci przez system alarmowy. Trzeba szybko przebiec przez kolejne wagony. W pewnym momencie zostaniesz okradziony. Jak chcesz to złap złodzieja, tylko pamiętaj o uciekającym czasie. Na końcu wyskoczycie z pociągu.
- Udaj się do góry aż natkniesz się na barierę. Znajdź kanał wentylacyjny w ścianie i obejrzyj go. Potem możesz się do niego wcisnąć. Dojdź do Wedga i wejdź po drabinie obok niego. W następnym pomieszczeniu zejdź drabina do dołu. Jest tu Save Point oraz Biggs. Wejdź do góry po drabinie.
- Znajdziesz się wewnątrz reaktora. Zjedź po rurze i biegnij do drzwi na dole. Układ pomieszczeń jest taki sam jak w poprzednim reaktorze wiec nie powinieneś mieć problemów. Tuż przed tym jak Cloud będzie montował bombę, dostanie dziwnej wizji. Potem czeka cię wspinaczka na sama gore aż do windy.
- Aby otworzyć przejście dalej musisz wcisnąć guzik kontrolny w tym samym czasie co Barret i Tifa. Zanim wyjdziesz możesz skorzystać z Save Pointu.
- Na pomoście zostaniecie otoczeni przez wojska Shinry. Przywita was sam prezes korporacji. Po krótkiej rozmowie wsiądzie do helikoptera i odleci. Zostawi jednak swojego mechanicznego strażnika.

BOSS -- AIR BUSTER -- HP:1200
Niezbyt trudny. Ponieważ twoja grupa jest rozbita na dwa oddziały musisz pamiętać o tym ze boss atakuje w tym kierunku z którego przyszedł atak. Jeśli wiec któraś postać jest konająca staraj się odwrócić od niej uwagę maszyny.
- Kiedy boss eksploduje Cloud wpadnie w szczelinę pomostu. Wybuch reaktora spowoduje iż poleci w głęboką przepaść.


[4]--[Miasteczko w sektorze 5]
- Obudzisz się w kościele. Życie uratował ci dywan kwiatów na który spadłeś. Spotkasz tu ponownie kwiaciarkę z sektora 1.Porozmawiaj z nią. Ma na imię Aeris (imię możesz zmienić). Po krótkiej rozmowie do kościoła wejdzie Reno, pracownik Shinry, który chce porwać Aeris. Ona i Cloud uciekną na tyły budynku.
- Aby pokonać strażników masz dwa sposoby. Albo pokonasz ich wszystkich przy pomocy samej Aeris lub jako Cloud pozrzucasz im beczki na głowę. Jeśli zrzucisz złą beczkę to Aeris i tak będzie musiała walczyć.
- Gdy niebezpieczeństwo zostanie zażegnane wyjdźcie przez dach kościoła. Aeris zaprowadzi cię do swojego rodzinnego miasteczka. Po drodze znajdziesz Save Point. W miasteczku odwiedź sklepy i dokonaj potrzebnych zakupów. Idąc w prawo znajdziesz dom Aeris i ogród w którym jest kilka przydatnych przedmiotów. Jest tu także kolejny Save Point. Wejdź do domu i porozmawiaj z matka Aeris. Będziesz mógł przenocować tutaj.
- Postaraj się wyjść nie zwracając uwagi Aeris tak jak prosiła o to jej mama. Nie biegnij i nie wpadaj na ściany to uda ci się opuścić dom. Gdy dojdziesz do dziury w murze prowadzącej do sektora 6 znowu spotkasz Aeris. Razem pójdziecie dalej.


[5]--[Wallmarket w sektorze 6]
- Walcząc z potworami dostańcie się do bramy sektora 7.Tu zauważysz powóz na którym będzie Tifa. Postanawiasz się dowiedzieć o co chodzi. Biegnij za Tifą.
- Dotrzesz na Wallmarket. Jest tu Save Point i wiele różnych sklepów. Zbadaj je. W dolnym prawym rogu jest droga prowadząca do domu publicznego. Porozmawiaj z jednym z bramkarzy. Wypytaj o Tifę a dowiesz się ze została zabrana do domu Dona Corneo. Jego rezydencja jest na północ od Wallmarket. Idź tam.
- Niestety do środka wpuszczane są tylko kobiety. Aeris wpadnie na pomysł aby Cloud przebrał się w dziewczęce ciuchy.(sic!)
- Na początek potrzebna będzie sukienka. Idź do sklepu z odzieżą na Wallmarket. Niestety krawca nie ma i nikt nie zrobi wam nowej spódnicy. Trzeba go odnaleźć. Przesiaduje w barze na północy targowiska. Porozmawiaj z nim. Aeris przekona go do pracy. Krawiec zapyta cię o rodzaj sukienki. Najlepsza otrzymasz jeśli powiesz Silky i Blended. Wracaj teraz do sklepu.
- Po przymierzeniu sukni okaże się ze będzie potrzebna ci jeszcze peruka. Tą możesz dostać w sali gimnastycznej. Pogadaj z właścicielem. Da ci perukę jeśli pokonasz jego najlepszego zawodnika w ilości wykonanych przysiadów. Przed pojedynkiem możesz sobie poćwiczyć. Pamiętaj ze przysiadów nie możesz robić zbyt szybko bo Cloud nie nadąży. Zależnie od rezultatu dostaniesz jedna z trzech peruk. Najlepsza oczywiście w przypadku wygranej.
- Teraz możesz się przebrać. Będziesz wtedy musiał udać się do rezydencji Dona Corneo. Możesz także poszukać innych przedmiotów które uatrakcyjnia twój wygląd. Nie jest to konieczne do ukończenia gry. W takim przypadku odwiedź następujące lokacje: Dom publiczny, bar, sklep z garnkami, restauracja.
- Będąc w domu Corneo wejdź po schodach i idź do lewych drzwi. Jest to sala tortur. Znajdziesz tu Tifę. Razem idźcie do pokoju Corneo. Zależnie od tego jak jesteś ubrany Corneo wybierze jedna z was (he! he!). Ponieważ nie miałem żadnych dodatkowych przedmiotów, a tylko najgorsza suknie i najgorsza perukę, Corneo wybrał Tife.
- Znajdziesz się w pomieszczeniu pełnym goryli Corneo. Pouciekaj im chwile a potem pokonaj. Biegnij do sali tortur uwolnić Aeris. Potem razem do Corneo. Za łóżkiem ukryta jest materia. Od Corneo dowiecie się że Shinra planuje zniszczenie Avalanche poprzez całkowite unicestwienie sektora 7. Maja tego dokonać wysadzając filar podtrzymujący górne miasto. Zanim wyjdziecie Corneo zada wam pytanie. Niezależnie od odpowiedzi wpadniecie do dziury w podłodze.
- W międzyczasie Prezes Shinra podejmie ostateczna decyzje zniszczenia sektora 7.
- Cloud dojdzie do siebie w śmierdzących kanałach. Zanim będzie mógł wyjść cala grupę zaatakuje maskotka Dona Corneo.

BOSS -- APS -- HP:1800
Nic trudnego. Pamiętaj o uzdrawianiu siebie. Najgroźniejszy atak bestii to fala która rani wszystkich członków grupy. Jednocześnie rani sama bestie.
- Po załatwieniu potwora wyjdź z kanałów zbierając przy okazji trochę przedmiotów.


[6]--[Filar w sektorze 7]
- Musisz przedrzeć się przez cmentarzysko pociągów. Możesz pozbierać walające się tu i ówdzie mikstury. Na drugim ekranie musisz wsiadać do lokomotyw aby się przesunęły otwierając ci dalsza drogę. Trafisz wkrótce na znana ci stacje kolejowa.
- Biegnij w lewo do filaru. Walka się juz zaczęła a twoi kumple przegrywają. Pierwszego znajdziesz Wedga który spadnie z platformy. Użyj Save Pointa i biegnij na górę. Spotkasz Barreta który ostrzeliwuje helikopter Shinry. Wyskoczy z niego Reno i uruchomi bombę. Potem zaatakuje was.

BOSS -- RENO -- HP:1000
Mało żywotny ale jego ciosy zabierają sporo energii. Najgorszy jest atak piramida który unieruchamia twojego bohatera. Musisz w takim przypadku zaatakować unieruchomiona postać aby ja wyzwolić. Gdy Reno przegra ucieka na helikopter.
- Na helikopterze pojawi się Tseng szef Turksów do których należy także Reno. Turksowie są to oddziały do zadań specjalnych Shinry. Okaże się że porwał on Aeris która należy do pradawnych. Przed odlotem Aeris powie Barretowi żeby nie martwił się o swoja córkę Marlene gdyż ukryta jest w bezpiecznym miejscu.
- Wszelkie próby wyłączenia bomby nie powiada się. Będziecie musieli ratować się skokiem na wielkiej linie od dźwigu. Chwile później sektor 7 przestanie istnieć grzebiąc przy okazji Biggsa, Wedga, Jessie oraz wielu niewinnych mieszkańców.


[7]--[Droga do górnego miasta]
- Udaj się do domu Aeris. Możesz dokonać zakupów w pobliskich sklepach. W domu odbędziesz rozmowę z matka Aeris. Barret odnajdzie tu swoja córkę. Cloud razem z Tifa i Barretem postanawiają odbić Aeris z głównej kwatery Shinry.
- Po odpoczynku wyrusz na Wallmarket w sektorze 6.W sklepie z bronią na północy musisz kupić 3 baterie Zinc. Ma je starszy gość obok sprzedawcy broni.
- Z bateriami idź za bawiącymi się dziećmi. Doprowadza cię do ślepej ulicy. Będzie tu wisiał gruby kabel (pozostałość sektora 7).Po nim możesz wejść na górę. Przy pomocy baterii uruchom śmigło oraz szlaban. Dzięki temu dotrzesz do bujającego się kabla. Wskocz na niego w odpowiednim momencie. Idź dalej do góry. Zejdź na dół tak aby spaść obok trzeciego gniazdka na baterie. Użyj ostatniej baterii i zejdź niżej,aby znowu wykonać skok na kabel. Teraz bez problemów dotrzesz do głównej kwatery Shinry.


[8]--[Kwatera główna Shinry]
- Przed wejściem zauważysz Save Point. Musisz teraz podjąć decyzje którędy wedrzeć się do siedziby wroga. W bocznym wejściu czeka cię długa wspinaczka po schodach. Po drodze znajdziesz kilka przydatnych przedmiotów. Wejście głównymi drzwiami oznaczać będzie iż musisz stoczyć kilka walk z strażnikami
- Tak czy inaczej dotrzesz na 59 piętro. Pokonaj strażników przy windzie i wsiądź do niej. Jedź na 60.
- Wejdź do pomieszczenia po lewej stronie. Będziesz musiał poprowadzić Clouda i jego towarzyszy tak aby nie zostali zauważeni przez strażników. Przesuwaj swoich towarzyszy tylko wtedy kiedy strażnicy będą za kolumnami. Gdy wszyscy znajda się po prawej stronie idźcie wyżej.
- Piętro 61.Porozmawiaj z personelem. Nie pytaj pod żadnym pozorem o Aeris. Tylko w ten sposób dostaniesz klucz na następne piętro.
- Piętro 62.Porozmawiaj z burmistrzem. Da ci klucz do pietra 65 jeśli podasz mu hasło. W każdej bibliotece znajdziesz jedna książkę która tu nie pasuje. Wybierz z tytułu literę która odpowiada cyfrze na okładce. Z czterech liter zmontuj hasło. Idź do burmistrza.
- Piętro 63. Nie musisz się na nim zatrzymywać. Zabawa polega na tym, ze możesz otworzyć tylko troje drzwi za jednym podejściem. W ten sposób masz dojść do jednej z trzech nagród. Potem idź do głównego komputera. Tu możesz odebrać nagrodę lub rozpocząć zabawę od nowa (nagrody będziesz musiał zdobywać od początku).Jest metoda na to aby zdobyć wszystkie trzy nagrody.
- Piętro 64. Save Point i przedmioty w szafkach.
- Piętro 65. Jest tu wiele pozamykanych skrzyń i makieta miasta Midgar. Na początku da się otworzyć tylko jedna skrzynie. Jest w niej brakujący element makiety. Gdy dopasujesz go na właściwe miejsce otworzy się kolejna skrzynia. W ten sposób musisz skompletować cala makietę. W ostatniej skrzyni będzie klucz do piętra 66.
- Piętro 66. Idź do toalet po lewej stronie. Wejdź do malej kabiny. Będąc w środku wdrap się na klozet i wejdź do kanału wentylacyjnego. Dojdziesz do sali zebrań. Będą tu same szychy Shinra Inc. (Palmer, Scarlet, Heidegger, Reeve, Hojo oraz oczywiście prezes Shinra.)Po wysłuchaniu ich planów, a zwłaszcza wzmianki Hojo o Aeris, możesz opuścić toaletę.
- Śledź Hojo aż na 67 piętro. Idź za nim do laboratorium. Kiedy wyjdzie obejrzyj pojemnik z lwopodobnym stworem. Obejrzyj tez pojemnik po prawej z napisem JENOVA. Cloud dostanie bólów głowy i zacznie cos mamrotać. Gdy mu przejdzie idź do windy na północy. Jest tu Save Point. Użyj windy.
- Piętro 68. Odnajdziesz tu Aeris zamknięta w kapsule. Po kilku chwilach będzie wolna a do ciebie przyłączy się lwopodobny stwor (Red XIII).Możesz wybrać mu imię. Naukowiec Hojo ucieknie. Wybierz kogoś, aby zaopiekował się Aeris. Do laboratorium wjedzie obrzydliwy mutant.

BOSS -- SAMPLE:HO512 -- HP:1000
Jak widać jest on mało żywotny. Potrafi jednak tworzyć mniejsze stwory, które będą go chronić. Skoncentruj ataki na dużym mutancie. Najgorsze, co ci może zrobić to zatruć. Wiec, jeśli masz mało energii, lecz się od razu.
- Gdy zabijesz bossa zabierz materie z komory i idź na główne schody. Po drodze porozmawiaj z jednym z naukowców to dostaniesz klucz od 68 pietra. Zejdź na 66 i biegnij do windy ekspresowej. W windzie spotkasz Tsenga i jego kolejnego Turka Rude. Ty i twoi towarzysze zostaniecie złapani.
- Po pogawędce z prezesem Shinra wylądujecie w więzieniu. Pogadaj przez ścianę z swoimi przyjaciółmi i idź spać.
- Rano zauważysz ze drzwi są otwarte a strażnik martwy. Uwolnij swoich przyjaciół. Razem idźcie do laboratorium. Cloud zauważy ze ktoś zabrał Jenove. Idź po śladach krwi aż dotrzesz na 69 piętro. Jest tu kolejny Save Point. Idź na ostatnie 70 piętro.
- 70 piętro. Prezes Shinra leży martwy z wielkim mieczem w plecach. Za filarem znajdziecie Palmera który widział cale zajście. Okazuje się że prezesa zabił Sephiroth, dawny przyjaciel Clouda, najlepszy wojownik w oddziałach Shinra. Wszyscy myśleli że zginął kilka lat temu. Po co tu wrócił i zabił prezesa nie wiadomo.
- Gdy usłyszycie warkot helikoptera cala drużyna wybiegnie na taras. Z helikoptera wysiądzie Rufus - wiceprezes Shinra Inc. oraz syn martwego prezesa. Ogłosi iż teraz on przejmuje kontrole nad firma i że nie ma zamiaru być tak łagodnym jak jego ojciec. Cloud zostanie z Rufusem sam na dachu a reszta drużyny pobiegnie do wyjścia.
- Tifa poczeka kolo wind a Aeris, Barret i Red XIII spróbują dostać się na parter. Pamiętaj o tym aby wyposażyć ich w materie. Gdy wsiada do windy zostaną zaatakowani przez dużego robota.

BOSS -- HUNDRED GUNNER -- HP:1600
Nie działają na niego zwykle ataki Aeris oraz Reda XIII. Najlepiej wiec używać magii. Błyskawice są najlepsze w tym przypadku. Gdy boss straci dużo energii zaczyna strzelać w wszystkich bohaterów jednocześnie. Po drugim kryzysie boss ładuje przez kilka rund super działo i z niego strzela raniąc poważnie całą drużynę.
- Po zniszczeniu robota na arenę walki wkracza (raczej wlatuje) latający strażnik.

BOSS -- HELI GUNNER -- HP:1000
Jego ataki są dosyć mocne. Należy więc pamiętać o częstym uzdrawianiu. Błyskawica zadaje mu największe obrażenia.
- Gdy i ten boss zginie akcja przenosi się na dach budynku. Zaopatrz Clouda w odpowiednie akcesoria i rozpocznij pojedynek z Rufusem.

BOSS -- RUFUS -- HP:500
Mało żywotny ale musisz wziąć pod uwagę że jest to walka jeden na jeden. Cios za cios. Skoncentruj swoje ataki najpierw na panterze Rufusa. Na początku rzuca ona na swojego pana barierę ochronną. Rufus korzysta tylko z shotguna. Uzdrawiaj się głównie wtedy jeśli twoja energia spadnie gdzieś w okolice 70. Czary działają lepiej gdyż ich bariera nie powstrzymuje.
- Rufus kończy walkę wskakując na swój helikopter i odlatuje. Biegnij na dół do Tify. Skorzystaj z Save Point i bierz windę na parter. Cala drużyna ucieka w ciężarówce osłanianej przez Clouda na motorze.


[9]--[Ucieczka z Midgar]
- Jeśli chcesz możesz zmienić skład swojej drużyny. Zabawa polega na tym aby strącać mieczem ścigających was strażników Shinry.Nie możesz dopuścić do tego aby zniszczyli ciężarówkę z twoimi przyjaciółmi.
- Na koncu autostrady zaatakuje was robot z sześcioma kolami.

BOSS -- MOTOR BALL -- HP:2600
Większość jego ataków jest mało bolesna ale posiada kilka które mogą zmieść całą twoja drużynę. Ponieważ boss atakuje od tylu pierwszy atak należy do niego. Jeśli chcesz zadawać większe obrażenia przestaw swoich ludzi do pierwszego rzędu. Oznaczać to też będzie iż twoi ludzie sami będą odnosić cięższe rany. Najlepiej na bossa działa błyskawica.
- Po zwycięskiej bitwie wszyscy członkowie twojej drużyny uciekają z Midgar. Możesz zmienić skład drużyny. Umawiacie się na spotkanie w mieście Kalm. Pora w drogę.


[10]--[Miasto Kalm]
- Gdy dotrzesz do miasta będzie tu czekała na ciebie reszta drużyny. Idź do zajazdu. Tutaj Cloud rozpocznie swoja opowieść o tym jak spotkał Sephirotha.
- Akcja opowieści zaczyna się 5 lat temu kolo rodzinnego miasta Clouda Nibelheim. Cloud, Sephiroth i dwóch żołnierzy jadą ciężarówką. Ich misja polega na sprawdzeniu reaktora mako w górach za miastem.
- Po drodze zostaniecie napadnięci przez smoka. Możesz z nim walczyć ale pamiętaj że Cloud jest bardzo słaby. Sephiroth zabije smoka dwoma ciosami po ok 3500 HP!
- Będąc w mieście rozpocznij zwiedzanie okolicznych budynków. Wejdź do domu Tify i do jej pokoju. Zagraj na pianinie i zapisz sobie melodie. Przyda się później. Gdy zwiedzisz miasto idź do zajazdu. Pogadaj z Sephirothem i idź spać.
- Rano pojawi się Tifa która będzie waszym przewodnikiem. Jakiś smarkacz zrobi wam zdjęcie. Teraz czeka was przeprawa przez góry. Most linowy prowadzący do reaktora urwie się. Zginie jeden żołnierz.
- Przechodząc przez jaskinie będziecie musieli walczyć z łażącymi tu bestiami. Sephiroth wykończy je jednym czarem. Dotrzecie do reaktora. Tifa i żołnierz poczekają na zewnątrz podczas gdy Sephiroth i Cloud wejdą do środka.
- W znajdujących się tu komorach odkryjecie ludzkie mutanty. Shinra dokonuje tu eksperymentów genetycznych. Sephiroth się wścieknie gdy dowie się że jego matka Jenova to genetyczny mutant. Razem wrócicie do miasta.
- Możesz teraz zachować stan gry. Rano gdy się obudzisz idź poszukać Sephirotha. Znajdziesz go w podziemiach rezydencji. Aby się do niego dostać skorzystaj z tajemnego przejścia w kamiennej ścianie po prawej stronie. Porozmawiaj z Sephirothem i wyjdź. Następnego dnia znowu odwiedź swojego kumpla. Sephiroth będzie mamrotał coś o swojej "matce" i o planecie. Gdy wyjdzie biegnij do miasta. Niestety całe zostało zniszczone i wszystko stoi w płomieniach. Biegnij do domu po prawej.
- Ścigaj Sephirotha aż do reaktora. Znajdziesz tu martwego ojca Tify. Tifa będzie leżała dalej na szczęście tylko ranna. Połóż ją w bezpiecznym miejscu i wejdź do komory z Jenova. Po scence filmowej stajesz do pojedynku z byłym przyjacielem i w tym momencie wspomnienia się kończą.
- Cloud nie pamięta tego co było dalej. Idź wiec spać. Rano dostaniesz od kumpli PHS - urządzenie pozwalające zmieniać ci skład drużyny na mapie świata lub na Save Pointach. Zwiedź miasto dokonując niezbędnych zakupów i opuść je. Waszym zadaniem jest odszukanie Sephirotha i sprawdzenie co on knuje.


[11]--[Farma Chocobo]
- Idź na farmę na wschodzie. Porozmawiaj z kurczakami. Jeśli wybierzesz krótsza odpowiedź dostaniesz materie. Porozmawiaj z właścicielem w jego chatce. Dowiesz się że aby dostać się na południe musisz ominąć Midgar Zolom - straszliwego węża giganta. W tym celu powinieneś złapać dzikiego Chocobo. Idź do stajni i porozmawiaj z farmerem. Zakup od niego za 2000 materie wabiącą kurczaki. Dodatkowo musisz kupić przynętę. Im droższa tym łatwiej kurczak się oswoi. Opuść farmę.
- Chodząc po śladach Chocobo na mapie świata powinieneś zostać przez niego zaatakowany. Rzuć mu przynętę i pokonaj towarzyszące mu stwory. Zrób to szybko i nie atakuj kurczaka gdyż ci ucieknie. Kieruj się teraz na południe przez gęste trawy. Omijaj cień węża aby nie musieć z nim wałczyć. Jeśli cię złapie to postaraj się mu uciec. Midgar Zolom potrafi zabić cala drużynę w kilku ciosach. Nie ma wiec najmniejszego sensu z nim walczyć.


[12]--[Kopalnie Mithril]
- Na południu znajdziesz wejście do jaskini. Zostaw tu swojego Chocobo. Przed jaskinią wisi, nabity na drzewo, jeden z Midgar Zolomów, dzieło Sephirotha. Wchodź śmiało do jaskini. Leży tu mnóstwo przydatnych przedmiotów które dobrze byłoby pozbierać.
- Przy wyjściu z kopalni spotkasz Turksów (Tseng, Rude oraz nowa członkini Elena).Ich zadanie polega teraz na schwytaniu Sephirotha, wiec was zostawią w spokoju. Kiedy będziesz gotów wyjdź z kopalni tą samą drogą co Turksowie. Kieruj się do miasta Junon, gdzie ostatnio widziany był Sephiroth.


[13]--[Miasto Junon]
Pozwiedzaj miasto. Gdy będziesz gotowy idź na plażę. Spotkasz tu małą dziewczynkę. Po chwili rozmowy zaatakuje was latający potwor.

BOSS -- BOTTOM SWAYER -- HP:2500
Ponieważ jest to boss latający nie wszystkie ataki na niego działają. Najgroźniejszy jego atak to wielka fala. Zawsze puszcza ja przed śmiercią. Poza tym potrafi otoczyć jedną z postaci bąblami, które zmniejszają jego energię. Aby zniszczyć bąble zaatakuj je magia.
- Gdy boss zginie musisz jeszcze uratować dziewczynkę metodą usta-usta. Poczekaj gdy poziom powietrza w płucach będzie bliski maksymalnemu i dopiero wtedy dmuchaj. Gdy uratujesz dziecko możesz iść do miasta. Prześpij się w domu ojca dziewczynki. Cloud będzie miał sen o wydarzeniach z Nibelheim.
- Rano usłyszysz dziwną muzykę. Nowy prezes Shinra Inc. Rufus będzie świętował swój awans podczas uroczystej parady w mieście. Musicie się tam dostać. Weź od uratowanej dziewczynki materie i idź na plażę. Przy pomocy delfina dostań się na poręcz u góry. Idź po drabinie to dotrzesz na lotnisko.
- Z lotniska windą dostań się do koszar. Skorzystaj z Save Pointu, gdy będziesz miał okazję. Wejdź do szatni. Oficer weźmie cię za jednego z żołnierzy i każe natychmiast się przebrać. Załóż mundur i słuchaj rozkazów. Będziesz musiał wziąć udział w paradzie na cześć Rufusa. Idź za oficerem przez ulice i w wąską alejkę. Gdy nadejdzie twoja kolej ustaw się szybko w szeregu. Idź równo z innymi. Broń podnoś i opuszczaj także równo z innymi. Jeśli wykonasz wszystko dobrze dostaniesz nagrodę.Im więcej punktów tym będzie ona lepsza.
- Po paradzie będziesz świadkiem rozmowy Heideggera z Rufusem. Nie ruszaj się, bo dostaniesz naganę. Gdy obydwaj odjada wrócisz do szatni. Czekają cię przygotowania do pożegnalnego salutu. Gdy będziesz gotowy biegnij za oficerem. Masz teraz okazje pozwiedzać miasto. Po drodze na przystań będzie sześć sklepów, które możesz odwiedzić. Przejrzyj je wszystkie w celu odnalezienia wielu pomocnych przedmiotów.
- Na przystani będziesz musiał znowu oddać honory Rufusowi. Rób to, co każe ci oficer, a wszystko będzie w porządku. Na końcu dostaniesz prezent od Heideggera. Jego jakość zależy od zebranych punktów podczas salutowania. Po ceremonii wejdź na pokład statku. Są tu wszyscy twoi kumple. Razem odpływacie na zachodni kontynent.


[14]--[Na statku]
- Pozbieraj wszystkie przedmioty i porozmawiaj z ludźmi. Potem wyjdź na pokład. Twoi przyjaciele także poprzebierani są za żołnierzy. Pogadaj z nimi. Skorzystaj z Save Pointu. Od marynarza możesz kupić trochę przedmiotów.
- Wracaj pod pokład i pogadaj z Aeris. Wróć na gorę i dostań się na przód statku. Będzie tu Barret podsłuchujący rozmowę Heideggera i Rufusa. Pogadaj z nim. Włączy się alarm gdyż zostanie ktoś odnaleziony.
- Wracaj pod pokład. Możesz zmienić skład drużyny. Idź do maszynowni. Spotkasz tu mnóstwo martwych ludzi i Sephirotha. Zanim ucieknie zostawi wam zmutowanego stwora do walki.

BOSS -- JENOVA*BIRTH -- HP:4000
Dosyć groźny. Uzbrojony w laser, który zabiera dużo energii. Dobrze działają na niego czary, lecz nie używaj Bio, ponieważ uzdrowisz bossa.
- Gdy wygrasz podnieś materie i wyjdź na pokład. Statek dopłynie do Costa del Sol.


[15]--[Costa del Sol]
- Rufus odleci gdzieś helikopterem a Heidegger pójdzie w miasto. Teraz ty możesz sobie pozwiedzać miasteczko. Jest tu dużo sklepów, tawern itp. Na plaży mnóstwo pięknych kobiet. Możesz spotkać tez naukowca Shinry Hojo. Gdy wypoczniesz i opalisz się dostatecznie możesz wyruszyć dalej.


[16]--[North Corel]
- Idź w kierunku jaskini górskiej. Wspinaj się na górę. Spotkasz faceta, od którego dowiesz się, że Sephiroth przechodził tędy niedawno. Dalej w górę. Znajdziesz kolejny reaktor mako. Omiń go i idź na południe. Idź wzdłuż torów kolejki.
- Dotrzesz do Save Pointa. Pozbieraj walające się tu przedmioty, jeśli chcesz. Na pewno się przydadzą. Dziury w torach możesz przeskoczyć. Możesz też spaść i próbować zdobyć dodatkowe skarby, jeśli polecisz w bok. Jakkolwiek ominiesz dziury wyjdź z planszy górnymi torami.
- Zauważysz swoich towarzyszy na dole. Biegnij do małej budki i przestaw znajdującą się w niej dźwignię. Jeśli pójdziesz kawałek dalej usłyszysz ćwierkanie pisklaków. Wespnij się na górę. Jeśli weźmiesz skarb z gniazda zaatakuje cię mamusia pisklaków. Jest niegroźna. Gdy wajcha w sterowce zostanie przestawiona wracaj na poprzedni ekran.
- Skorzystaj teraz z torów dolnych. Idąc wzdłuż nich dotrzesz do zniszczonej wioski - jak się za chwile okaże - domu Barreta.
- Barret zostanie przywitany niezbyt przyjacielsko. Gdy dokonasz zakupów idź do kolejki na Gold Saucer. Barret opowie wam smutna historie swojej wioski. Kilka lat temu została ona spalona przez Shinra. W pożarze zginęła żona Barreta. Na dodatek cześć mieszkańców wini za to właśnie jego gdyż to on bardzo zabiegał, aby w wiosce wybudowano reaktor.
- Po historyjce wsiadajcie do kolejki.


[17]--[Gold Saucer]
- W wesołym miasteczku płacisz używając waluty GP. Musisz ją najpierw zdobyć. Koło wejścia jest Save Point - niestety płatny. GP możesz kupić od faceta kręcącego się przy wejściu. Jednak nie zawsze on tu jest.
- Jednorazowy bilet do środka kosztuje 3000 a wielorazowego użytku aż 30000. Gdy wasza paczka się rozdzieli możesz zwiedzać okolice.
- Na SPEED SQUARE spotkasz właściciela Gold Saucer, niejakiego Dio. Dowiesz się, że Sephiroth szuka czarnej materii. Tutaj możesz także wziąć udział w zabawie na Roller Coasterze. Kosztuje to jednak trochę GP. Pamiętaj, że możesz wygrać cenne nagrody.
- Na CHOCOBO SQUARE spotkasz żołnierzy Shinry. Także szukają Sephirotha. Możesz grać na wyścigach. Ustalasz klasę wyścigów, stawki, oraz numery dwóch zwycięskich kurczaków. Nagrody są różnorakie, ale najważniejsze jest to, że możesz wygrać GP.
- Na WONDER SQUARE spotkasz mechanicznego kota siedzącego na maskotce moogla. Po tym jak przepowie wam przyszłość przyłączy się do drużyny. Możesz wybrać mu imię. (Cait Sith).Jest tu także salon gier gdzie możesz wygrać GP. Są tu takie gry jak: rzut piłką do kosza, „łapka”, siłowanie na rękę, wyścig motorem taki jak w Midgar, pojedynki karateków, karmienie zwierzątka. Przy wejściu jest także maszyna, w której za GP możesz kupić różne przedmioty.
- Pamiętaj, że aby użyć Save Point musisz mieć 5 GP i wrócić przez STATION SQUARE do wejścia. Nie martw się nie będziesz musiał płacić za wstęp drugi raz chyba ze zjedziesz kolejką na dół.
- Na razie nie masz, czego szukać na EVENT SQUARE, ROUND SQUARE i GHOST SQUARE. Ten ostatni to hotel gdzie możesz odświeżyć swoich bohaterów.
- Na sam koniec idź na BATTLE SQUARE. Znajdziesz tu zwłoki kilkunastu ludzi Shinry. Okaże się, że zrobił to człowiek z karabinem zamiast ręki (czyżby Barret ?). Zostaniecie aresztowani i wrzuceni do więzienia na pustyni.

Final Fantasy VII - Opis cz.2
Cytat:
[18]--[Wiezienie Corel]
- Idź na południe. Spotkacie Barreta, który nie chce z wami rozmawiać. Dalej na południe. Jest tu Save Point i kilka budynków. Ciebie interesuje ten na południowym wschodzie i ten zaraz nad nim. Spotkasz tam Barreta, który dokończy swoją historię o zagładzie rodzinnej wioski. Opowie wam także o domniemanej śmierci najlepszego przyjaciela Dyna. "Po zniszczeniu wioski ocaleli tylko Barret i Dyne. Uciekając przed ludźmi Shinry Dyne spadł w przepaść. Barret chwycił go w ostatniej chwili. Jednakże strzały z karabinów trafiły ich w ręce i Dyne poleciał w dół. Tak Barret strącił swoją prawą dłoń."
- Z historii tej wynika, iż morderca ludzi w Gold Saucer był Dyne, który jakimś cudem ocalał, lecz strącił lewą dłoń. Postanawiacie go odszukać. Wybierz skład drużyny i wracaj na północ. Znajdziesz tu martwego strażnika. Przejdź obok niego i biegnij na prawo kolejna brama.
- Wkrótce spotkacie Dyne. Pełni on role szefa więziennej bandy. Okaże się także, iż zupełnie oszalał grożąc zniszczeniem świata. Chcąc nie chcąc Barret musi stoczyć walkę z dawnym przyjacielem.

BOSS -- DYNE -- HP:1200
Jest to kolejny pojedynek jeden na jeden. Pamiętaj, aby uzdrawiać się w odpowiednich momentach. Ataki Dyna nie są zbyt groźne, lecz tuz przed śmiercią potrafi mocno dołożyć.
- Po przegranej walce Dyne rzuci się w przepaść. Cala grupa wróci na teren więzienia. Jedynym sposobem żeby się z niego wydostać jest wziąć udział w wyścigach Chocobo i wygrać. Teraz po pozbyciu się Dyna dostaniecie zgodę na udział w wyścigu. Na zewnątrz może wyjść tyko Cloud jednak, jeśli wygra wszyscy będą wolni.
- Jadąc winda porozmawiaj z swoim menadżerem i naucz się reguł wyścigu. Na górze porozmawiaj z pozostałymi zawodnikami. Gdy przyjdzie czas idź na arenę. Nie zapomnij zabrać materii z poczekalni.
- Wyścig nie jest trudny. Pamiętaj o tym, aby nie biec za szybko gdyż Chocobo się zmęczy. "Turbo doładowania" używaj tylko na prostych, gdy chcesz kogoś wyprzedzić oraz na końcu, aby zapewnić sobie zwycięstwo. W innych sytuacjach to się po prostu nie opłaca.
- Gdy wygrasz dostaniecie od Dio przeprosiny oraz nagrodę - samochód terenowy. Dostaniecie także informacje ze Sephiroth kieruje się do wioski Gongaga. Czas wyruszyć za nim.


[19]--[Wioska Gongaga]
- Dzięki samochodzikowi możecie jeździć po pustyniach i płyciznach na rzekach. W ten sposób powinniście dostać się na południe a potem na wschód. Jest tu niezaznaczona na mapie wioska Gongaga. Mocno zniszczona po awarii reaktora mako.
- W dżungli spotkacie Turksów. Po chwilowej konwersacji musicie z nimi wałczyć.

BOSS -- RENO -- HP:2000 -- RUDE -- HP:2000
Ponieważ przeciwników jest dwóch, częściej będziesz obrywał. Pamiętaj, że groźniejsze ataki wyprowadza Reno a Rudo posiada czar uzdrowienia. Jeśli pokonasz jednego to ucieknie. Tak samo postąpi po przegranej drugi.
- Gdy pozbędziesz się Turksów idź w prawo. Dojdziesz do ruin reaktora. Zbadaj go. Nagle przyleci helikopter Shinry. Wysiada z niego Tseng oraz Scarlet. Będą czegoś szukać, lecz nie znajda niczego. Potem porozmawiają na temat olbrzymiej materii, która ma im umożliwić skorzystanie z jakiejś super potężnej broni. O czym mówią dowiesz się później. Na razie sprawdź miejsce, w którym grzebała Scarlet. Znajdziesz materię.
- Wracaj na rozdroże i kieruj się w lewo. Po wzięciu materii idź w prawo do wioski. Zwiedz ja jak zwykle. W domku po prawej spotkasz starszych ludzi, którzy czekają na powrót syna Zacka. Był on elitarnym członkiem Soldier podobnie, jak Cloud. Jednakże Cloud nie pamięta nikogo takiego. Aeris wybiegnie z chatki, (Jeśli jest w drużynie, jeśli nie to nie wiem, co się stanie). Wyjdź za nią i porozmawiaj. Dowiesz się ze znała Zacka dosyć blisko. Jednak Cloud nadal go nie pamięta. Możesz wracać do samochodu.


[20]--[Yuffie]-- Dodatkowy quest
- W grze są dwie dodatkowe ukryte postaci. Pierwsza z nich to młoda dziewczynka Yuffie. Dobrze jest ja znaleźć gdyż to umożliwia ci dotarcie do 2 kolejnych questów.
- Aby spotkać Yuffie musisz kręcić się po lesie na mapie głównej. Ja spotkałem Yuffie w lesie na lewo od wioski Gongaga. Kiedy ja spotkasz musisz z nią walczyć. Nie jest trudna. Po wygranej walce znajdziesz się na malej polance. Jest tu Save Point i leżącą Yuffie. Nie korzystaj z Save Pointu gdyż dziewczyna zwieje. Porozmawiaj z nią. Jeśli prawidłowo zareagujesz na 5 pytań Yuffie to przyłączy się do ciebie. Prawidłowe odpowiedzi: dolna, górna, dolna, górna, dolna. Teraz możesz zmienić Yuffie imię, jeśli chcesz.


[21]--[Wioska Cosmo Canyon]
- Przed wejściem do wioski okaże się, że to rodzinne strony Reda XIII a jego prawdziwe imię brzmi Nanaki. Porozmawiaj z strażnikiem. Dzięki Redowi zostaniecie wpuszczeni. Zwiedź miasto. W sklepie z bronią jest Save Point. Porozmawiaj z swoimi przyjaciółmi. Na koniec dostań się do obserwatorium na górze. Jest tu mędrzec, który wyjawi ci sekrety planety. Wróć do przyjaciół i zbierz nowa drużynę. Wracaj do mędrca. Wejdź do małego pokoju. Starzec pokaże wam i wytłumaczy jak działa planeta. Otóż cala energia, która się w niej znajduje tworzy życie. Jeśli cos lub ktoś umiera energia ta tworzy życie w innym miejscu. Niestety Shinra i jej reaktory mako wysysają ta cenna energie, co doprowadzi do zagłady.
- Po wysłuchaniu dziadka możesz wracać na dwór. Idź do ogniska. Porozmawiaj tu z swoimi przyjaciółmi. Na końcu pogadaj z Redem XIII. Opowie ci o swoim ojcu, który miał strzec wioski, lecz, w momencie ataku wroga, uciekł. Red XIII musi zostać w wiosce i stać na jej straży. Pojawi się znowu stary mędrzec i poprosi was abyście mu pomogli. Zależy mu na tym, aby poszedł z wami przede wszystkim Red XIII. Po utworzeniu grupy idź za starcem.
- Skorzystaj po drodze z Save Pointu. Czeka Cię spacer po podziemnych jaskiniach i walki z potworami. W pierwszej dużej jaskini musisz wejść do jaskini na górze po lewej. Przestaw znajdującą się tu dźwignie to otworzysz drzwi do następnej jaskini. Pamiętaj, że możesz pozbierać dużo cennych przedmiotów, lecz wiązało się to będzie z wieloma walkami. Gdy dotrzesz do trzeciej jaskini idź droga druga od lewej. Będziesz musiał toczyć ciężkie walki z olbrzymimi pająkami.
- W ostatniej jaskini podlecz zdrowie i moc magiczną. Wielka twarz na końcu sali ożyje i zaatakuje was duch czarodzieja.

BOSS -- GI NATAKU -- HP:5500
Nie zajmuj się latającymi ogniami tylko samym czarodziejem. Ponieważ ma on sporo energii walka do najłatwiejszych należeć nie będzie. Z zaklęć najlepsze są błyskawica i lód. Ognie wykończ zaklęciami przywołującymi jak Shiva czy Ramuh.
- Gdy [b] BOSS zginie podnieś materię i idź za mędrcem. Nastąpi scena, w której Red XIII dowie się, iż jego ojciec wcale nie stchórzył tylko dzielnie stawiał opór przeważającym liczebnie hordom wroga. Niestety został trafiony zatrutymi strzałami i skamieniał.
- Z powrotem w wiosce stwórz nową drużynę. Gdy będziecie wychodzili Red XIII przyłączy się do was ponownie.


[22]--[Miasto Nibelheim]
- Po chwili jazdy dotrzecie do rodzinnego miasta Nibelheim. Ku zdziwieniu wszystkich miasto wydaje się nietknięte. Na dodatek mieszkańcy nie poznają Cloud, a on mieszkańców. Zwiedz miasto zostawiając sobie rezydencje na koniec. Wszędzie pełno jest ludzi w czarnych płaszczach. Mamroczą cos o Sephirothcie i o jakimś "zjednoczeniu". Gdy z nimi porozmawiasz większość zostawi ci przedmiot. Teraz zwiedz rezydencje. Pozbieraj przedmioty z budynku, jeśli chcesz.
- Dodatkowy quest. Jeśli chcesz druga dodatkowa postać - Vincenta to czytaj dalej, jeśli nie to przeskocz do następnego akapitu. W lewym skrzydle rezydencji znajdziesz sejf. Dzięki wskazówkom, jakie zostawili Turksowie przy wejściu do rezydencji, będziesz znał kombinacje <36 >10 <59 <97. Masz dwadzieścia sekund na to, aby ja wpisać. Nie możesz przekroczyć zadanej cyfry a każdy wybór musisz zatwierdzić enterem. Gdy sejf się otworzy zaatakuje cię dziwaczny potwor.

BOSS -- LOST NUMBER -- HP:7000
Ten [b] BOSS składa się z dwóch części, jednak atakujesz je jako jedna. Ataki ma średniej mocy, lecz posiada także jeden bardzo mocny, który może załatwić bohatera na miejscu. Używaj czarów i przywołuj stwory. Gdy [b] BOSS będzie umierał straci jedna z swoich połówek. Zależnie od tego, która straci ataki magiczne lub fizyczne. Te, które zostaną staja się silniejsze wiec trzymaj energie na wysokim poziomie.
Po rozwałce [b] BOSSa podnieś materie oraz klucz z sejfu. Idź do podziemi. Są tu drzwi zamknięte na znaleziony właśnie klucz. Otwórz trumnę to spotkasz Vincenta. Porozmawiaj z nim i opowiedz mu o sobie. Otwórz trumnę jeszcze raz i zapytaj Vincenta o jego losy. Teraz możesz wybrać mu imię. Vincent przyłączy się do was, gdy będziecie próbowali opuścić rezydencje.
- Zejdźcie do podziemi i wejdźcie do biblioteki. Zastaniecie tu Sephirotha. Będzie coś mówił o spadającej komecie. Powie wam, że jeśli chcecie brać udział w wielkim "zjednoczeniu" to idźcie za nim przez górę Nibel. Zanim wyjdzie rzuci w Cloud materią.
- W mieszkaniu Tify zagraj na pianinie. Jeśli zagrasz obydwie melodie z wspomnień Clouda dostaniesz nagrodę. Możesz opuścić miasto drogą północną.


[23]--[Góra Nibel]
- Po drodze do wnętrza góry poukrywanych jest wiele cennych przedmiotów, które warto było by zdobyć. Tak samo jest w wnętrzu góry. Możesz od razu iść do wyjścia na dole lub postarać się polepszyć stan twojego ekwipunku. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że górę zamieszkują paskudne potwory (szczególnie trudny zielony smok).
- Cokolwiek zrobisz idź w kierunku Save Pointa na dole. Potem podejdź do bestii czekającej przy wyjściu i zacznij walkę.

BOSS -- MATERIA KEEPER -- HP:8400
Prawdziwa tragedia. Zabiłem go chyba za czwartym razem. Mnóstwo energii i potężne ataki. Na dodatek [b] BOSS może się uzdrawiać. Nie używaj ognia, ponieważ to uzdrawia bestię.
- Gdy ścierwo zdechnie weź leżącą materię i wychodź z jaskini.


[24]--[Miasto Rocket]
- Idąc dalej dookoła gór trafisz na miasto z olbrzymia rakieta pośrodku. Zwiedź je. Porozmawiaj kilka razy z dziadkiem stojącym na dziedzińcu. Jeśli pooglądasz z nim rakietę dostaniesz miecz dla Clouda. Wejdź do domu po prawej stronie w głębi miasta. Idź na tyły budynku. Znajdziesz tu samolot "Tiny Bronco". Jak go obejrzysz to przyjdzie do ciebie zona właściciela. Porozmawiaj z nią i pędź do rakiety.
- Spotkasz tu Cida. Po rozmowie z nim będziesz mógł wybrać mu imię. Potem wracaj do jego żony Shiery. Od niej dowiecie się, że Cid stał się bardzo nerwowy od czasu nieudanego startu w kosmos. Stało się to za sprawą jego żony, która pozostała w komorze silników i Cid musiał anulować start, aby nie zginęła. Od tej pory Cid stał się bardzo nieuprzejmy wobec wszystkich.
- Dowiesz się także ze Rufus ma przybyć do miasta w bliżej nieokreślonym celu. Tak tez się stanie. Prezes Shinry przybędzie tu z pokaźnym oddziałem wojsk oraz swym pomocnikiem Palmerem. Będą chcieli "pożyczyć" samolot Cida. Przy jego pomocy chcą odnaleźć Sephirotha, który szuka "Świątyni pradawnych". Idź do samolotu. Zobaczysz ze Palmer będzie chciał go ukraść. Wywiąże się walka.

BOSS -- PALMER -- HP:6000
Niezbyt trudny, lecz jego ataki są szybkie i dokuczliwe. Ponieważ jest uzbrojony w spluwę mako może wyczarować wiele żywiołów. Gdy go pokonasz Palmer wpadnie pod ciężarówkę podczas ucieczki. (Chyba jednak nie zginie gdyż widać go potem na zebraniu członków Shinry, będzie siedział w głębi. A może to tylko błąd programistów)?
- Gdy zwyciężysz nastąpi scenka ucieczka samolotem. W ostatniej chwili na pokład wskoczy także Cid. Niestety siepacze Rufusa uszkodzą wam ogon i będziecie zmuszeni wodować. Cid przyłączy się do drużyny na dobre.


[25]--[Miasto Wutai]-- Dodatkowy quest -- Wymaga Yuffie w drużynie
- Dzięki, uszkodzonemu, co prawda, samolotowi możecie dostać się do kilku nowych lokacji. Pamiętaj, że samolot porusza się tylko po wodzie płytkiej i po rzekach.
- Waszym zadaniem jest teraz odnalezienie pradawnej świątyni. Jednakże dobrze by było najpierw pozwiedzać trochę świat. Udaj się w kierunku miasta Wutai na zachodniej wyspie. Jeśli nie masz Yuffie to po tym akapicie przeskocz do kolejnego rozdziału. Pozwiedzaj miasto i kup potrzebne przedmioty.
- Jeśli jest z wami Yuffie to przed miastem zostaniecie zaatakowani przez żołnierzy Shinry. Yuffie skorzysta z zamieszania i ukradnie wam całą materie! Od tej pory przez dłuższy czas możecie walczyć tylko przy użyciu własnej broni. Idźcie dalej w kierunku miasta.
- Na dziedzińcu znajdziecie Yuffie. Ucieknie wam. Idźcie do sklepu z materia. Po otwarciu skrzyni Yuffie znowu was okradnie. Znajdziecie ja za kotarą w domu jakiegoś starca. Ostatni raz schowa się przed barem za jakąś skałą. Tym razem nie ucieknie. Okaże się, że w mieście są także Turksowie z tajna misja.
- Yuffie zabierze was do swojego domku i zacznie opowiadać smutne historie. Gdy Cloud pociągnie wskazana przez dziewczynkę dźwignię, na drużynę runie klatka a złodziejka materii znowu pryśnie.
- Na północy miasta w rejonie świątyni znajduje się gong. Zadzwoń nim a odkryjesz tajne drzwi. Skorzystaj z nich. W środku spotkacie Dona Corneo, który tym razem postanowił mieć dwie żony: Yuffie oraz Elenę z Turksów. Ścigajcie go.Czeka was walka z żołnierzami Shinry. Po wyjściu na zewnątrz spotkacie resztę Turksów. Ich zadanie polega na schwytaniu Dona Corneo wiec was zostawią w spokoju. Robicie krótki rozejm, aby rozprawić się z zboczeńcem.
- Idź na teren gór. Biegając tu i tam znajdziesz Dona. Elena i Yuffie będą wisieć na skalnej ścianie. Corneo będzie wściekły za to, że zabiliście jego ulubieńca Apsa (kanały w Midgar) i przedstawi was nowemu zwierzątku Rappsowi. Czeka was walka.

BOSS -- RAPPS -- HP:6000?
Ponieważ drużyna nie posiada materii walka jest niezbyt łatwa. Używaj przedmiotów magicznych zamiast czarów.
- Gdy stwor wykorkuje Don Corneo będzie próbował zrzucić Yuffie i Elene w przepaść. Z odsieczą nadejdą Turksowie. Corneo skończy na dnie przepaści. Ponieważ pomogliście Turksom zostawia was na razie w spokoju, mimo iż ich następny rozkaz brzmi: zabić Clouda. Yuffie natomiast odda wam cala skradziona materie i przyłączy się na nowo do drużyny. Możecie zakupić teraz broń w mieście,czego wcześniej nie dało się zrobić za sprawą Yuffie.
- W Wutai jest jeszcze jeden dodatkowy quest, który możesz wykonać. Wymagane w tym celu jest przejście poprzedniego i posiadanie Yuffie w składzie głównej drużyny. Jest to quest niezbyt łatwy wiec lepiej jest wykonać go później. Dla tych, którzy chcą spróbować, oto opis.
- Idź do świątyni na północy miasta. Jeśli będziesz miał Yuffie w składzie drużyny będzie mogła ona wziąć udział w zawodach. Będzie musiała pokonać kolejno w walce jeden na jeden pięciu przeciwników. Stopień trudności będzie wzrastał. Ostatnim przeciwnikiem okaże się ojciec Yuffie Godo. Po krótkiej rozmowie przechodzicie do walki.

BOSS -- GODO -- HP:10000
Walczyłem z nim dopiero po zdobyciu Highwinda (patrz dalej w opisie), dlatego nie sprawił mi trudności. Dla tych, którzy będą walczyć z nim teraz może przysporzyć trochę bólu. Ataki [b] BOSSa zależą od tego, która twarzą będzie na ciebie zwrócony. Najgorsze jest to ze może Cię zmniejszyć oraz że może się uzdrawiać.
- Kiedy pokonasz Godo, Yuffie zacznie z nim rozmawiać i wyjaśni mu, że głupio robi trzymając się starych tradycji. Ostatecznie, Godo pogodzi się z córką i wręczy jej materie przywołującą Leviathana. Po wszystkim możecie opuścić Wutai.


[26]--[Gold Saucer]
- Czas dowiedzieć się gdzie znajduje się legendarna świątynia pradawnych. Przepłyńcie kontynent przez rzekę. Musicie dostać się teraz do małego domku na wybrzeżu (na prawo od Gongaga).Jest tu człowiek, który powie wam, iż aby wejść do świątyni potrzebny jest kamien-klucz. Niestety sprzedawca nie posiada już klucza, ponieważ sprzedał go właścicielowi Gold Saucer - Dio. - Cała drużyna musi, więc wrócić, do Gold Saucer. Najpierw, więc, do North Corel a stamtąd kolejka linowa prosto do celu. Skorzystaj z Save Pointa, jeśli chcesz i leć na Battle Square. Po prawej stronie jest wystawa nagród. Wśród nich jest Keystone (kamien-klucz).Gdy go obejrzysz przyjdzie Dio. Zgodzi się oddać wam kamień, jeśli Cloud weźmie udział w turnieju. Oczywiście Cloud zgodzi się. Zabawa polega na walce z kolejnymi przeciwnikami a po każdej walce spotykają Cię rożne przykrości ( maleje energia, psuje się bron itp).Na szczęście te efekty maja miejsce tylko podczas turnieju.
- Jakkolwiek Ci pójdzie Dio wręczy wam Keystone. Czas odszukać świątynię. Niestety kolejka linowa się popsuła i nie da rady wrócić na dół. Musicie nocować w hotelu na GHOST SQUARE.W nocy przyjdzie do ciebie jedna z dziewcząt (Tifa lub Aeris).W moim przypadku była to (na szczęście) Tifa. Zaproponuje ci randkę. Ty oczywiście zgadzasz się.
- Najpierw idziecie na EVENT SQUARE do teatru. Dzisiejszego wieczora wszystkie imprezy są darmo. Na dodatek, ponieważ jesteście 100 tysięcznymi gośćmi możecie wziąć udział w sztuce! Bajka opowiada o złym smoku, który porwał piękną księżniczkę (partnerka) i o dzielnym rycerzu, który ma się z nim zmierzyć (Cloud).Na pytania innych bohaterów odpowiadaj jak chcesz. Możesz równie dobrze pokonać króla zamiast smoka! Jednak uważaj gdyż nie każde zakończenie będzie podobać się partnerce.
- Gdy przedstawienie się skończy partnerce zaproponuje Ci przejażdżkę gondola na ROUND SQUARE. Podczas przejażdżki wyglądaj przez okno, gdy Tifa Cię o to poprosi. Będziesz widział różne sceny z życia na Gold Saucer.
- Gdy będziecie wracać do hotelu zauważycie wymykającego się cichcem Cait Sitha. W reku będzie trzymał Keystone! Gdy was zauważy zacznie uciekać. Goń go. Cait Sith będzie uciekał przez cały Gold Saucer. Gdybyś nie zauważył, dokąd pobiegł spróbuj rozejrzeć się po ekranie, być może chowa się za kimś lub za czymś. Pościg skończy się na schodach przy CHOCOBO SQUARE. W helikopterze przyleci Tseng a Caith Sith rzuci mu Keystone. Potem się podda. Dowiecie się, że jest on szpiegiem Shinry i że nie jest żywym stworzeniem a tylko sterowanym przez kogoś robotem. Na dodatek zmusi was abyście pozwolili mu pozostać w drużynie gdyż Shinra uprowadziła i trzyma jako zakładniczkę córkę Barreta, Marlene!
- Rano wyruszacie wszyscy w kierunku świątyni. Cait Sith powie wam dokładnie gdzie ona się znajduje. Wasze zadanie ma polegać na wspomaganiu Turksow gdyby coś się im nie układało. Jazda, więc do samolotu.


[27]--[Świątynia Pradawnych]
- Świątynia znajduje się na jednej z wysp na południu. Dokładnie na tej zachodniej. Gdy juz tam dotrzesz Aeris wyczuje dziwną moc na tym terenie. Wejdźcie do środka. Spotkacie tu konającego Tsenga. Urządził go tak Sephiroth. Zanim umrze da wam Keystone abyście mogli odpłacić jego mordercy. Idźcie wiec w głąb świątyni.
- Pierwsza przeszkoda to labirynt. Znajduje się tu wiele drzwi i schodów. Dodatkowo można wspinać się po lianach. Powinniście podążać cały czas za śmiesznym dziadkiem-czarodziejem. W kolejnej dużej sali musicie przejść przez korytarz z toczącymi się głazami. Zauważ, że głazy maja wyrwy, w których możesz się schować.
- Na końcu korytarza Aeris wyczuje dziwna moc. Podbiegniecie do małego jeziorka. Tu będziecie mieli wizje z przeszłości. Obraz kłótni pomiędzy Sephirothem,obdarzonym niesamowitymi mocami, a Tsengiem. Po wizji idźcie na koniec korytarza. Będzie tu stary czarodziej. Pozwoli wam uzupełnić siły i zachować stan gry.
- Następna sala to zegar. Musisz tak poustawiać jego wskazówki, aby wejść w jedne z 12 drzwi. Uważaj na wskazówkę sekundnika, bo może Cię zrzucić. Oto opis pomieszczeń: Jeśli spadniesz będziesz wałczył z dwoma smokami. Jeśli wygrasz znajdziesz dobra bron dla Clouda, (chociaż wygląd ma beznadziejny). Potem będziesz musiał zacząć drogę od labiryntu. I, II, III - strata czasu IIII, V, VII, VIII - przydatne przedmioty i bronie. IX, X, XI - strata czasu XII - wyjście (nie idź tu teraz, bo przecież nie chcesz wychodzić). VI - Idź tu, jeśli uznasz, że pozbierałeś wszystko, co chcesz. Droga prowadzi do centrum świątyni
- Spotkasz tu znowu starego dziadka. Musisz go złapać. Zabawa polega na tym abyś wchodził w drzwi, z których dziadek powinien wyjść. Z czasem się połapiesz i dorwiesz czarodzieja. Otworzy on da ciebie przejście w głąb świątyni. Dodatkowo możesz uzupełnić siły i zachować stan gry.
- Dotrzecie do centrum. Spotkacie tu Sephirotha. Zacznie z wami długą rozmowę. Przybył on do tej świątyni gdyż jest to miejsce ukrycia czarnej materii. Tylko dzięki niej Sephiroth będzie w stanie przywołać legendarny meteor. Planuje on przy jego pomocy zniszczenie planety. Spowoduje to wyzwolenie się olbrzymiej energii mako, którą Sephiroth zamierza posiąść i tym samym zostać żyjącym bogiem.
- Po tej gadce Sephiroth niespodziewanie odejdzie. Cloud natomiast poczuje dziwny ból w głowie. Jego świadomość zacznie się rozdwajać jakby należała do kogoś innego. Po chwili Cloud się uspokoi. Zaraz potem pojawi się na sali olbrzymi, czerwony smok i was zaatakuje.

BOSS -- RED DRAGON -- HP:6800
Niezbyt trudny. Jego ataki są całkiem, całkiem, lecz nie posiada on specjalnych umiejętności. Rozwalisz go nim się obejrzysz. Przywołanie jakiegoś stwora lub dwóch nie da mu praktycznie większych szans.
- Po pokonaniu smoka podnieś materię (moja ulubiona - Bahamut).Teraz możesz podejść do leżącej na ołtarzu czarnej materii. Gdy ja obejrzysz spróbuj ją poruszyć. Dowiesz się, że cała świątynia jest czarną materią. Ten, kto weźmie kamień z ołtarza spowoduje, iż cały budynek ulegnie pomniejszeniu wraz z podnoszącym kamień. Sytuacja wydaje się bez wyjścia.
- Jednak drużynę z problemu wybawi Cait Sith. Ponieważ jest on tworem mechanicznym może sobie pozwolić na utratę życia. Zgódź się na propozycje kanguro kota i wychodź na zewnątrz. Wyjście znajduje się w drzwiach numer XII. Tuz przed wyjściem zaatakuje was olbrzymi potwor, który wyjdzie z ściany.

BOSS -- DEMON'S GATE -- HP:10000
Nawet trudny. Głównie, dlatego że jest cholernie żywotny. Ma także kilka bardzo potężnych ciosów. Wal w niego, czym się da. Najlepiej działa Bahamut.
- Gdy i ten [b] BOSS zginie możecie opuścić świątynie. Cait Sith weźmie tymczasem czarną materię i spowoduje zniknięcie świątyni. Gdy zejdziesz po nią razem z Aeris pojawi się Sephiroth. Cloud znowu dostanie rozdwojenia jaźni. Będzie chciał oddać czarną materię Sephirothowi. Możesz go próbować powstrzymać druga osobowością Clouda. Niestety na nic twoje wysiłki. Gdy Sephiroth otrzyma czarną materię Cloud będzie próbował zabić Aeris. Na szczęście w porę pomoże Ci twoja drużyna i Cait Sith,drugi egzemplarz robota szpiega (statystyki i przedmioty zachowa po pierwszym modelu).
- Cloud będzie miał sen, w którym Aeris powie mu, iż sama postanowiła stawić czoła Sephirothowi, ponieważ Cloud jest chory i sam nie może poprowadzić drużyny. Po tym śnie Cloud obudzi się w wiosce Gongaga. Po rozmowie z reszta drużyny ustalicie, iż trzeba wyruszyć śladem Aeris i wspomóc ją jak tylko się da. Opuść wiec wioskę i odszukaj swój samolot.


[28]--["Koścista" wioska]
- Okrążając kontynent dostaniesz się do terenów na północy. Wysiądź tam z samolotu i udaj się do wioski wyglądającej jak szkielet stwora. Zwiedz wioskę. Dowiesz się, iż aby przedostać się przez tajemniczy las musisz posiadać przedmiot zwany Lunar Harp.Za drobną opłatą mieszkańcy pomogą Ci go znaleźć. W tym celu przeprowadza wykopaliska.
- Porozmawiaj z głównym brygadzistą. Powiedz mu, czego maja szukać (oprócz Lunar Harp mogą także poszukać cennych przedmiotów). Potem wskaz pięć miejsc, w których zostaną zamontowane ładunki wybuchowe. Po detonacji musisz wskazać gdzie robotnicy będą kopać. Należy wskazać takie miejsce gdzie wzrok roboli się krzyżuje. Jeśli wykonałeś wszystko prawidłowo rano dostaniesz upragniony przedmiot.
- Mając Lunar Harp możesz iść przez las. Jest to ten sam las, który widziałeś w śnie z Aeris. Zauważ latającą pośród drzew materię - spróbuj ją złapać. Potem czeka cię jeszcze drobny spacer połączony z zbieraniem skarbów i walka z stworkami.


[29]--[Miasto Pradawnych]
- Po chwili spaceru dotrzesz do stolicy pradawnej rasy Cetra. Gdy dotrzesz do skrzyżowania pójdź najpierw w lewo. Znajdziesz tam Save Point i kilka skarbów. Nie interesuj się na razie niebieskim kryształem. Wróć na skrzyżowanie i idź w prawo. Przeszukaj domki a na koniec zdrzemnij się. Rano Cloud wyczuje obecność Aeris i Sephirotha.
- Wracaj na skrzyżowanie i biegnij na północ. Wejdź do budowli przypominającej wielka muszle. Przeszukaj ją (materia Comet) i zejdź do podziemi. Skorzystaj z Save Pointa i idź przed siebie. Gdy po wystających filarach dotrzesz do wysepki z Aeris, Cloud znowu straci panowanie nad sobą.
- Cloud będzie chciał zabić Aeris, ale powstrzymają go przyjaciele. Po chwili pojawi się Sephiroth i zabije Aeris ;-;. Zanim odejdzie pogada sobie z wami troszkę a potem zostawi kolejnego potwora do rozwałki.

BOSS -- JENOVA LIFE -- HP:10000
Mogą być kłopoty. Większość materii przywołujących doskonale wspomoże was w walce. Głownie ataki typu Earth. Trzeba też uważać gdyż [b] BOSS posiada czar odbicia, co może spowodować, że wasze czary zwrócą się przeciwko wam.
- Po zmasakrowaniu potwora czeka cię jeszcze pogrzeb Aeris. Jest to koniec pierwszego dysku.
- Rano po wyjściu z domku zauważysz Sephirotha. Idź za nim północnym przejściem. Tutaj czas na kolejne walki z potworami i zbieranie skarbów. Dalej czeka Cię wspinaczka wyłomami skalnymi. Musisz wybierać, w którą stronę chcesz się wspiąć. Warto pozbierać skarby a także materię, która leży na dole długiej drabiny. Wyjście stąd znajduje się na górze po prawej stronie. Jeszcze tylko jedna jaskinia i drużyna ujrzy znowu światło dzienne.

Final Fantasy VII - Opis cz.3
Cytat:
[30]--[Wioska Icicle]
- Omiń pasmo górskie i idź do wioski Icicle. Zwiedz ją i dokonaj niezbędnych zakupów. Z domku po prawej stronie zabierz mapę śnieżnej doliny. W jednym z domków znajdziesz zapiski elektroniczne profesora Gasta. W przeszłości pracował dla Shinry i badał pradawną rasę Cetra. Będziesz mógł obejrzeć zapisy Video z jego badań. Dowiesz się, że Aeris jest córka jego oraz Ifalny. Usłyszysz także o jakimś wirusie, który rozprzestrzeniła obca istota z kosmosu. Na sam koniec obejrzysz wiadomość, w której Hojo wraz z żołnierzami Shinry zabijają Gasta, który stanął w obronie Aeris.
- Spróbuj wyjść z wioski przez las. Przybędzie Elena na czele małego oddziału. Oskarży cię o zabicie Tsenga i będzie próbowała cię uderzyć. Możesz uniknąć ciosu poprzez wciśniecie odpowiedniego klawisza. Gdy Elena opuści wioskę (he he) lub cię znokautuje idź do domku, w którym mały chłopiec bawi się klockami. Pozwoli ci zabrać deskę do snowboardu.
- Porozmawiaj z gościem koło lasu i idź dalej. Czeka cię przejażdżka na desce po śniegu. Po drodze możesz zbierać baloniki. Nie wiem jednak czy jest za to jakaś nagroda. Gdy jazda się skończy nie zapomnij zerknąć na mapę, aby zorientować się gdzie wylądowałeś.
- Twój cel stanowi teren zaznaczony na czerwono. Wcześniej możesz pozwiedzać inne fragmenty doliny, aby pozbierać cenne przedmioty. Cały czas jednak będziesz musiał walczyć z różnymi stworami. Jeśli chcesz zdobyć materię Alexander, będziesz musiał najpierw odnaleźć gorące źródła i je obejrzeć z bliska. Potem odszukaj jaskinię w prawym górnym rogu doliny.
- Gdy dotrzesz do zaznaczonego terenu wpadniesz w zamieć. Musisz iść na północ. Gdy zamieć ustąpi idź dalej stawiając co jakiś czas słupki informujące o twoim położeniu. Za każdym razem, gdy zamieć zerwie się na nowo zatrzymaj się i poczekaj aż teren przestanie się obracać. Jak dobrze pójdzie natrafisz po drodze na małą jaskinie, w której jest Materia-All.
- Jeśli dotrzesz do małego domku to jest ok. Wejdź do niego i skorzystaj z Save Pointu. Porozmawiaj z gospodarzem i wysłuchaj jego opowiadania. Rano dokonaj korekty drużyny i udaj się w kierunku lodowca. Za nim znajduje się prawdopodobnie miejsce katastrofy sprzed kilku tysięcy lat.


[31]--[Lodowiec Gaea]
- Czeka cię wspinaczka po lodowcu. Na każdym kolejnym klifie nie zapomnij rozgrzać swojego ciała do temperatury 38 stopni. Pamiętaj także o wybieraniu dróg na skróty abyś nie zmarzł za bardzo.
- Dotrzesz do jaskini. Idź przed siebie. Na drugim ekranie wejdź w mało widoczne przejście na południu po lewej. Dzięki temu dotrzesz do głazu. Zepchnij go a on utoruje ci drogę niszcząc lodową zaporę. Wracaj teraz i wybierz ścieżkę prowadzącą do nieistniejącej już zapory. Idąc przed siebie znajdziesz wyjście z jaskini. Tutaj czeka cię kolejna wspinaczka po lodowcu.
- W drugiej jaskini skorzystaj z Save Pointu i wybierz przejście po prawej. Wkrótce dotrzesz do czterech wiszących lodowych sopli. Walcz z nimi (???). Aby wygrać szybko, nie musisz zabijać nietoperzy, a tylko sam sopel. Gdy spadnie ostatni możesz zeskoczyć na dół. Będziesz mógł dotrzeć do skrzyni, którą wcześniej była nieosiągalna, a także dotrzeć do wyjścia z jaskini.
- Czas na trzecia wspinaczkę po lodowcu. Na górze kolejna jaskinia. Znajdziesz tu Save Point oraz magiczne źródło odnawiające twoja energie fizyczną i magiczną. W głębi jaskini zostaniecie zaatakowani przez dwugłowego stwora.

BOSS -- TWIN HEAD -- HP:18000
Lewa głowa zieje ogniem, a prawa używa lodowego oddechu. Potwor posiada także kilka bardzo mocnych uderzeń zabierających ponad 1000 energii. Pamiętaj, aby nie używać ognia na lewą głowę ani lodu na prawa gdyż to je uzdrowi. Najlepiej używać ich na odwrót czyli ogniem w lód itp. Po stracie dużej części energii jedna głowa umiera więc zadanie staje się prostsze. Na sam koniec gdy [b] BOSS straci całą energie wykonuje ostatni potężny atak i umiera.
- Gdy stwor padnie pod naporem twoich ciosów, możesz opuścić jaskinie. Czeka cię ostatnia, bardzo krótka, wspinaczka i dotrzesz wreszcie do końca.


[32]--[Wir]
- Twoim oczom ukaże się wielka ilość energii życiowej planety, która próbuje uleczyć ranę, jaka zadana została planecie kilka tysięcy lat temu. Zejdź na sam dół. Jeśli nie ma w twojej drużynie Tify to teraz się do was przyłączy. Nie zapomnij zabrać materii Neo Bahamut (Super). Skorzystaj z Save Pointa i idź dalej.
- Nagle przyleci Rufus wraz z swoimi ludźmi i zaczną przygotowywać się do opuszczenia swojego statku. Ty natomiast natrafisz na barierę. Omiń ją dopiero wtedy, gdy strumień powietrza się uspokoi. Spotkasz wielu ludzi w czarnych płaszczach, takich jak w Nibelheim. Walcząc z potworami dotrzesz do drugiej bariery. Uważaj gdyż składa się ona z dwóch części. Poczekaj aż obydwie się uspokoją.
- Natrafisz na Sephirotha, który zabije pozostałych przy życiu ludzi w czarnych płaszczach. Gdy was zauważy stanie się niewidzialny i będzie was wkurzał. Cloud dodatkowo znowu usłyszy glos w swojej głowie. Po kilku chwilach Sephiroth zamieni się w potwora i was zaatakuje.

BOSS -- JENOVA*DEATH -- HP:25000
Korzysta głównie z ataków ognistych, a więc dobrze byłoby zabezpieczyć się przed ogniem. Ten [b] BOSS jest trochę wkurzający gdyż potrafi seryjnie atakować twoich ludzi, a poza tym ma mnóstwo energii. Pamiętaj o barierach ochronnych.
- Po śmierci [b] BOSSa, okaże się, że nie był to prawdziwy Sephiroth a jedynie klon wyhodowany przy użyciu Jenovy. Prawdziwy Sephiroth czeka na was w środku wiru. Najważniejsze jest jednak to, że udało się wam odzyskać czarną materię zanim została użyta do przywołania meteoru.
- Daj materie na przechowanie Redowi XIII. Z resztą drużyny idź dalej, aby ostatecznie wyrównać rachunki z Sephirothem. Skorzystaj z Save Pointa. Natrafisz na trzecią barierę. Ta składa się aż z trzech części. Poczekaj chwile aż wszystkie trzy ucichną i biegnij śmiało przed siebie.
- Nagle drużyna znajdzie się w Nibelheim. Sephiroth bawi się z wami przy użyciu iluzji. Zacznie opowiadać historię sprzed pięciu lat, jaka tu się wydarzyła. Z tą różnica, iż zamiast Clouda pojawia się ktoś inny. Sephiroth spróbuje przekonać Clouda iż jego wspomnienia nie są prawda a tylko tym, co wszczepili mu do umysłu ludzie Shinry. Pokaże Cloudowi nawet zdjęcie, które zrobili sobie 5 lat temu w Nibelheim. Zamiast Clouda jest na nim jakiś gość z czarnymi włosami.
- Tymczasem Rufus z Hojo i Scarlet dotrze do centrum wiru. Zauważą Weapona, jednego z legendarnych stworów stworzonych niegdyś przez planetę do jej obrony. Przez chwilę będą ględzić miedzy sobą.
- W międzyczasie Red XIII będzie miał rożne zwidy. Pojawi się przed nim Tifa i poprosi go o pomoc gdyż Cloud jest w niebezpieczeństwie. Red pobiegnie czym prędzej a Tifa okaże się być iluzja Sephirotha.
- Ponownie w centrum. Miedzy ważniakami z Shinry pojawi się nagle twoja drużyna, Hojo zacznie rozmawiać z Cloudem. Okaże się, że Cloud to jeden z klonów Sephirotha. W dodatku klon nieudany. Jednakże z wszystkich stworzonych tylko on ocalał i dotarł tutaj. Hojo wiedział, iż prawdziwy Sephiroth nie zginął 5 lat temu jak powszechnie sądzono. Wiedział, że silna wola nie pozwoli mu "odejść" do planety. Hojo stworzył, więc duplikaty Sephirotha przy pomocy tkanek Jenovy - stwora z kosmosu odpowiedzialnego za wyginięcie rasy Cetra. Zrobił tak, dlatego iż ciało Jenovy po rozkładzie wcześniej czy później znowu by się połączyło. Tak wiec wszystkie klony Sephirotha dążyły do tego, aby go odnaleźć. (Sephiroth jak wiadomo został stworzony z ciała Jenovy). Jak bowiem słusznie sądził w miejscu jego pobytu znajdzie legendarną "ziemie obiecana" - miejsce kondensacji ogromnej ilości energii mako (czytaj: kupa szmalu dla Shinry).
- Na scenę wpadnie Red XIII. Cloud odbierze od niego czarną materię pomimo protestów Tify. Następnie przekaże ją prawdziwemu Sephirothowi który jest zamknięty w dziwnym kokonie. Podczas gdy Sephiroth będzie przywoływał Meteor, ludzie Shinry oraz twoja drużyna uciekną na statek Rufusa. Zostanie tylko Cloud, którego porwie strumień energii Mako.
- Podczas ucieczki na pokładzie latającego statku "Highwind", Tifa zostanie zraniona. Z brył lodu uwalniają się olbrzymie monstra zwane jako Weapons.


[33]--[Miasto Junon]
- Minęło 7 dni. Teraz sterujesz głównie Tifą i Barretem, ponieważ Cloud przepadł bez śladu. Gdy Tifa obudzi się ze snu, Barret wytłumaczy jej, że są więźniami Shinry. Po otwarciu okien ujrzysz zmierzający w planetę Meteor.
- Za moment wejdzie Rufus i oznajmi wam, że zostaniecie straceni za przywołanie Meteoru. Zostaniecie związani i będziecie musieli iść prosto do sali śmierci. Po drodze skorzystaj z Save Pointu.
- Ceremonię egzekucji prowadzić będzie Scarlet. Przywiąże Tife do krzesła w komorze gazowej. Jednemu z strażników wypadnie klucz do kajdanek. Nagle bazę zaatakuje Weapon. Wybuchnie panika i salę opuści większość ludzi. Scarlet zaatakuje gazem usypiającym jakiś grubas. Okaże się, że jest to Caith Sith. Ostatecznie przeszedł na waszą stronę. Czeka cię walka z strażnikami. (Jakim cudem walczy Barret skoro ma związane ręce ?). Po zwycięstwie pędź do drzwi od komory i spróbuj je kilka razy otworzyć.
- Rufus postanowi zniszczyć Weapona przy pomocy super działa. Niestety strzał spowoduje tylko chwilowe zamroczenie bestii. Zaatakuje ona miasto niszcząc fortyfikacje obronne na brzegu. Wstrząs uderzenia uruchomi także wydzielanie się gazu w komorze śmierci! Drzwi do niej nie da się otworzyć. Jako Barret idź z Caitem Sithem poszukać innego sposobu. Biegnijcie na dwór, a tam do reporterki. Okaże się być nią Yuffie. W trójkę biegnijcie na lotnisko. Podbiegnijcie do Highwinda.
- Teraz sterujesz Tifą. Ruszając częściami ciała musisz zdobyć klucz i wydostać się z krzesła. Najpierw pomóż sobie nogami. Potem nogami podnieś klucz i chwyć go w zęby. Teraz przekaż klucz w jedną z rąk i lada moment powinieneś być wolny. Gaz wyłączysz guzikiem w głębi sali. Drzwi wyjściowe są zamknięte. Na dodatek stoi za nimi Scarlett wraz z strażnikami. Z nieświadomą pomocą przyjdzie ci Weapon. Przy pomocy swojego lasera wypali dziurę w twoim pomieszczeniu. Gdy zacznie ładować energie na drugi atak, super działo rozwali mu łeb.
- Wyjdź przez dziurę i schodź ostrożnie na dół. Gdy Tifa spadnie na ziemię biegnij w kierunku lufy działa. Gdy tam dotrzesz dopadnie cię Scarlett. Czeka cię pojedynek na policzkowanie. Nie musisz go wygrywać. Po "walce" Tifa pobiegnie na koniec działa gdzie zostanie uratowana przez Barreta, który rzuci jej linę z Highwinda.
- Na pokładzie porozmawiaj z członkami drużyny. Tifa będzie smutna, bo Clouda ciągle nie ma. Mając Highwinda masz dostęp do niemal wszystkich lokacji na mapie. Możesz zmieniać w nim skład drużyny w Operations Room. Od teraz możesz także zająć się hodowlą Chocobo, które dadzą ci dostęp do przydatnych przedmiotów. Gdy już ustalisz skład drużyny pogadaj z głównym pilotem i każ mu lecieć.


[34]--[Wioska Mideel]
- Leć do wioski na wschód od świątyni pradawnych. Zwiedź ją i dokonaj niezbędnych zakupów. W szpitalu znajdziesz Clouda! Niestety pod wpływem dużej ilości Mako stracił on zupełnie kontakt z rzeczywistością. Tifa postanowi zostać z nim do końca.
- Tymczasem Caith Sith poinformuje was ze ludzie Shinry zbierają z rożnych zakątków świata Wielką Materię. Postanawiacie ich w tym uprzedzić. Kapitanem drużyny zostaje mianowany Cid. Dobierz resztę drużyny i leć do miasta Corel.


[35]--[North Corel]
- Dojdź do reaktora Mako walcząc po drodze z potworami. Załatw obydwu żołnierzy przed reaktorem. Shinra zdąży jednak przejąć Wielką Materię i zacznie transportować ją pociągiem. Musicie ją dogonić. Wciskając na przemian menu i klawisz "góra" dogonicie pociąg Shinry. Pamiętaj, że od chwili rozpoczęcia pościgu macie 10 minut czasu.
- Gdy już dostaniecie się na pociąg wroga musisz skakać z wagonu na wagon walcząc z kolejnymi przeciwnikami. Gdy dotrzesz do lokomotywy musisz jeszcze wcisnąć odpowiednią sekwencje klawiszy aby pociąg stanął. Jeśli ci się to uda dostaniesz Wielką Materię oraz Materię Ultima (Super!). Jeśli pociąg staranuje miasteczko to zostaniesz z pustymi rękoma. Niezależnie od finału wracaj na Highwinda.


[36]--[Fort Kondor]
- Leć do Fort Condor, na wschód od Junon. Porozmawiaj z strażnikiem i zgódź się pomóc mieszkańcom. W środku fortu dokonaj potrzebnych zakupów. Na koniec porozmawiaj z starym mędrcem. Po rozmowie idź na sam szczyt fortu.
- Od znajdującego się tu osobnika dowiesz się szczegółów mającej zaraz nastąpić bitwy. Pamiętaj że musisz dać mu trochę pieniędzy aby moc wynająć wojsko. Mnie wystarczyło 10000 Gil. Gdy będziesz gotów to daj gościowi znać.
- Bitwa ta polega na pokonaniu wszystkich jednostek wroga a na końcu pokonaniu przywódcy wrogich oddziałów. Dodatkowo nie można dopuścić ani jednej jednostki na szczyt fortu. Jest to podobne do takich gier jak Warcraft czy Command and Conquer. Każdy typ jednostki ma swoja cenę jaką musisz zapłacić za jego wystawienie. Dodatkowo w oknie informacji uzyskasz dane na temat, przeciwko jakim jednostkom wroga wystawiać daną jednostkę. Pamiętaj że zwyciężysz tylko wtedy gdy pokonasz przywódcę.
- Jeśli przegrasz bitwę czeka cię walka z potworem. Jest niezbyt trudny.
- Niezależnie od tego jak osiągnąłeś zwycięstwo, wyjdź na zewnątrz i podnieś Materię Fenixa, która wypadnie z wielkiego jaja. Potem biegnij do starca na dole. Okaże się że nie walczyliście o Wielką Materię lecz właśnie o to aby jaju nic się nie stało. Wasze zdenerwowanie ukoi fakt że starzec ma Wielka Materie przy sobie i chętnie wam ją przekaże. Drużyna postanowi sprawdzić co z zdrowiem Clouda. Wracaj na statek.


[37]--[Wioska Mideel]
- Zanim pójdziesz do szpitala, radzę ci kupić w wiosce wszystko to, na co nie było cię jeszcze stać. Szczególnie polecam materię HP plus. Dopiero potem idź do szpitala. Stan zdrowia Clouda nie poprawił się. Nie widać żadnej nadziei.
- Nagle wioskę zaatakuje Weapon. Cid i reszta drużyny będą musieli stawić mu czoła.

BOSS -- ULTIMATE WEAPON -- HP:??????
Prawdziwy koszmar. Jedyna pociecha to ta że [b] BOSS ucieknie po pewnym czasie. Powinieneś więc nastawić się na ciągłe uzdrawianie swojej drużyny. Najgroźniejszą bronią mechanicznego smoka jest Ultima Beam - trafia całą drużynę zabierając tony energii.
- Gdy potwor ucieknie cała wioska zacznie się walić gdyż lifestream zacznie wydostawać się na powierzchnie. Cid z drużyną uciekną ale Cloud i Tifa nie będą mieli takiego szczęścia.
- Wewnątrz lifestreamu będziesz sterować Tifą. Zabawa polega na kolejnych rozmowach z rożnymi Cloudami reprezentującymi jego rozdwojoną świadomość. W ten sposób poznasz prawdziwą historię Clouda. A wygląda ona tak: Cloud jako mały chłopiec różnił się od swoich rówieśników. Był bardziej poważny przez co miał mało znajomych. Skrycie kochał się w Tifie ale nigdy jej tego nie okazał. Raz spotkał się z nią tuz przed opuszczeniem miasta i obiecał że gdy będzie w potrzebie to nie odmówi jej pomocy (historyjka z początku gry).Ta część zgadza się z tym co słyszeliśmy wcześniej.
- Wydarzenia z Nibelheim okażą się fikcją. Tifa nie pamięta aby Cloud przybył 5 lat temu do miasta. Nie mówiła o tym wcześniej ponieważ bała się że przeszkodzi to w ich misji ratowania świata. Zamiast Clouda był tam Zack, pierwszy chłopak Aeris. Cloud opowiadał jego przeżycia. Cała ta historia jak pamiętamy kończy się pojedynkiem Zacka i Sephirotha. Wygrywa Sephiroth ciężko raniąc przeciwnika. Skąd wiedział o tym Cloud? Był tam cały czas. Drugi żołnierz Shinry, ten który przeżył upadek z mostu, to właśnie on. Ukrywał się przed mieszkańcami wioski ponieważ bał się ośmieszenia. Nigdy nie dostał się do Soldier, był zwykłym gwardzistą, jednym z tysięcy innych.
- Podczas wydarzeń z Nibelheim cały czas pilnował Tify. Zaopiekował się nią gdy została ranna. Na samym końcu zadał Sephirthowi cios mieczem. Ranny Sephiroth zaczął uciekać z odcięta głową Jenovy. Cloud zrzucił go do wnętrza Reaktora. Tylko fakt że Sephiroth był całkowicie stworzony z komórek Jenovy pozwolił mu przeżyć i pozostać pomiędzy światem żywych a planetą.
- Uff. Po tej historyjce Tifa i zdrowy Cloud wydostaną się na powierzchnię. Tu przywitają ich starzy przyjaciele. Wszyscy razem idziecie do Highwinda. Jako Cloud porozmawiaj z przyjaciółmi. Skompletuj drużynę w pokoju odpraw, a potem leć.


[38]--[Miasto Junon]
- Czas wrócić do odnajdywania Wielkich Materii. Ostatnia znajduje się w podwodnym reaktorze w Junon. Lećcie tam. W mieście przekup strażnika to wpuści was do bazy wojskowej. Zwiedź górne miasto jeśli chcesz. Twoim celem jest winda znajdująca się tuż kolo paradujących żołnierzy. Chodząc po mieście zauważ że zniknęło super działo.
- W windzie czeka cię walka z strażnikami. Po wyjściu biegnij przed siebie wąskim korytarzem. Po drodze znajdziesz Save Point. Podwodny korytarz zaprowadzi cię do windy którą zjedziesz jeszcze niżej, do doków dla łodzi podwodnych. Biegnij w lewo po pomoście pokonując kolejne zastępy wroga.
- W ciemnym korytarzu będzie kolejny Save Point. Dalej czekać będzie na ciebie kilku strażników. Po ich rozgromieniu dotrzesz do reaktora. Niestety Wielka Materia zostanie wyjęta przez dźwig i zabrana. Goń go. Spotkasz Reno który nadzorować będzie załadunek materii na czerwoną łódź podwodną. Pogadaj z nim. Reno nie będzie chciał się narażać samemu więc przywoła robota załadunkowego z którym musisz stoczyć walkę.

BOSS -- LOADER DROID -- HP:44000 (10000 dla ramion, 24000 dla tułowia)
Strasznie wkurzający robot. Najgorsze co może ci zrobić to uwięzić jednego z twoich ludzi przy pomocy reki. Aby go oswobodzić musisz zniszczyć rękę lub zabić przyjaciela. Atakując rękę twój kompan także zostaje ranny. Walkę powinieneś wiec rozpocząć od ataków na ramiona i szybko je zniszczyć. Robot posiada także potężny laser (coś jak Ultima Beam) który zabiera krocie energii. Pamiętaj: ramiona pierwsze idą do rozwałki.
- Gdy robot zostanie zniszczony zauważysz że Reno uciekł oraz że odpłynęła łódź podwodna. Jedyna szansa na jej dogonienie to przejęcie kontroli nad szarą łodzią. Biegnij do niej. Pozbieraj przedmioty znajdujące się obok niej. Pokonaj strażników wokół łodzi oraz tych w środku. Skorzystaj z Save Pointu i udaj się na mostek. Znajdujących się tu żołnierzy możesz pojmać zamiast ich zabijać (ale wtedy nie ukradniesz Shinra Ralpha, jednej z lepszych zbroi w grze). Zasiądź za sterami łodzi i rozpocznij pościg. Przeczytaj najpierw instrukcję obsługi aby wiedzieć co i jak.
- Twoim celem w tej banalnie prostej mini grze jest zniszczenie czerwonej łodzi podwodnej w ciągu 10 minut. Ustaw się tuż za nią. Wyrównaj z nią prędkość i strzelaj. Po mniej więcej 20 celnych strzałach zatopisz wroga. Podczas pościgu uważaj na miny i inne wrogie łodzie podwodne. Gdy wykonasz zadanie Cloud sam popłynie do brzegu.
- Biegnijcie szybko do miasta a tam na lotnisko. Niestety samolot przewożący Wielką Materię ucieknie wam sprzed nosa. Trudno. Wracaj do łodzi podwodnej i zanurz się w głębinach oceanu.


[39]--[W głębinach]
- Pod wodą jest kilka ciekawych miejsc które warto odwiedzić. Nie wpadnij w drogę Weaponowi gdyż załatwi cię dosyć szybko. Płyń na północ. Znajdź jaskinię w okolicach Kościstej wioski. Wewnątrz odnajdziesz bardzo stary klucz. Na razie nie wiadomo do czego on służy. Niedaleko wioski Gongaga znajdziesz wrak czerwonej łodzi podwodnej. Zabierz z niej Wielką Materię.
- W okolicach Gold Saucer znajdziesz rozbity samolot który wystartował z bazy w Junon. Wejdź na jego pokład. Skorzystaj z Save Pointu. W łodzi grasują dosyć niebezpieczne potwory wiec lepiej bądź przygotowany. Przeszukaj pomieszczenie z reaktorem a potem idź w lewo od Save Pointa. Spotkasz tu starych znajomych Reno i Rude. Dowiecie się od nich że samolot został zestrzelony przez Weapona. Na jego pokładzie znajdowały się różne wynalazki Shinry dlatego postanowili oni je odzyskać. Po rozmowie czas na walkę.

BOSS -- RENO -- HP:15000 -- RUDE -- HP:20000
Walka nie jest specjalnie trudna. Reno strzela cały czas z swojej broni a Rude korzysta z ataków ognistych. Dbaj o poziom HP to wygrasz ten pojedynek dosyć szybko.
- Gdy Turksowie uciekną (znowu?!?) idź do ładowni. Oprócz wielu ciekawych przedmiotów znajdziesz tu także Materię przywołującą Hadesa (niezła). Możesz wracać do łodzi podwodnej. Płyń do brzegu i przesiądź się do Highwinda


[40]--[Miasto Rocket]
- Z informacji jakie otrzymasz wynika ze Shinra planuje wystrzelić rakietę Cida prosto w Meteor. Aby zwiększyć szansę na sukces załadowali na pokład rakiety Wielką Materię. Musisz ją odzyskać za wszelką cenę.
- Gdy dotrzesz do miasta biegnij do rakiety. Czeka cię kilka walk z strażnikami. Gdy wszyscy polegną do drużyny dołączy się Cid (chyba że już w niej jest). Przy wejściu do rakiety czeka na ciebie Rude z ochroną. Pokonanie ich to żaden problem. To samo tyczy się strażników w rakiecie.
- Gdy już znajdziecie się w środku Cid zacznie wariować i będzie chciał osobiście poprowadzić rakietę na kurs z Meteorem. Rozsadek odmówi mu posłuszeństwa. Jednakże okaże się że autopilot wcale nie został uszkodzony. Oto bowiem Shinra odpala rakietę razem z wami na pokładzie!
- Gdy znajdziecie się w kosmosie Cidowi minie zapal do rychłej śmierci. Otworzy przejście do kapsuły ratunkowej. Wcześniej jednak możesz spróbować wyjąć Wielką Materię. Idź po drabinie do komory w której ona się znajduje. Wstukaj jakiś kod do komputera. Włączy się alarm. Masz teraz trzy minuty na podanie prawidłowego kodu gdyż w przeciwnym wypadku Wielka Materia zostanie zamknięta. Za każdym razem gdy się pomylisz Cid przypomni sobie coś o haśle (np. jakiś znak występuje dwa razy lub nie występuje wcale).
- Niezależnie od wyniku tej czynności biegnij do kapsuły ratunkowej. W drodze do niej przygniecie Cida duża metalowa część. Nie uda się tobie go oswobodzić. Z tej beznadziejnej sytuacji wybawi was Shera która także znajdowała się w rakiecie. Wszyscy razem opuścicie rakietę tuż przed tym jak uderzy ona w Meteor. Niestety pomimo wielkich uszkodzeń Meteor sam się naprawi.


[41]--[Wioska Wutai]-- dodatkowy quest
- Jeśli chcesz dwie dodatkowe materię to leć do Wutai. Idź w góry i wejdź do jaskini z płomieniami. Dzięki łuskom Leviathana które zdobyłeś z skrzyni koło łodzi podwodnej, ugasisz płomienie. Zabierz materię i wracaj na statek.


[42]--[Wioska Cosmo Canyon]
- Ponieważ twoja drużyna nie ma pojęcia co robić dalej postanowicie zasięgnąć rady Bugenhagena, starego mędrca z Cosmo Canyon. Leć tam.
- Pogadaj z starcem i przywołaj resztę drużyny. Bugenhagen wpadnie na pomysł że Aeris musiała zostawić wam jakąś wiadomość gdyż tylko ona znała sposób na powstrzymanie Sephirotha. Musisz udać się do miasta pradawnych.
- Zanim opuścisz wioskę możesz jeszcze pobawić się wielkimi materiami. W sumie powinny być ich cztery (mnie nie udało się zdobyć tej z pociągu). Jeśli zgromadzisz wszystkie materie danego koloru i będą one na poziomie MASTER, to otrzymasz materie dającą ci własności wszystkich pozostałych.


[43]--[Miasto Pradawnych]
- Idź do miejsca w którym widziałeś wielki niebieski kryształ. Bugenhagen odczyta część podpisów pod nim. Do uruchomienia urządzenia potrzebny jest jakiś klucz. Jak się domyślasz chodzi o ten z głębin oceanu. Mędrzec użyje klucza w zamku-pozytywce. Podejdź do kryształu i obejrzyj co przedstawia.
- Okazuje się że materia którą miała Aeris we włosach to Biała Materia zwana Świętą (Holy). Jeśli taka materia dostanie się do wnętrza planety jest szansa że planeta sama się uratuje. Jednak najpierw ktoś musi z planetą porozmawiać i poprosić ją o ocalenie. Aeris jako jedyna umiała rozmawiać z Planetą. Swoja modlitwę o wybawienie musiała przypłacić życiem.
- Niestety potęga Białej Materii nie może zostać wykorzystana ponieważ jest blokowana. Sephiroth znajdujący się w centrum planety nie pozwala jej wyjść. Aby ocalić planetę musicie jakoś się go pozbyć.
- Gdy będziesz wracał na statek dostaniesz telefon od Caith Sitha. Okaże się że Shinra planuje rozgromić wszystkich swoich przeciwników przy pomocy działa z Junon. Tym razem jest ono kilkaset razy potężniejsze ponieważ zostało podłączone do 8 reaktorów mako w Midgar.


[44]--[Oblężenie Midgar]
- Gdy wrócisz do Highwinda dostaniesz kolejną złą wiadomość. Weapon wynurzył się z wody i zmierza w kierunku Midgar! Musisz go powstrzymać zanim zniszczy miasto.
- Jedyny sposób na zaatakowanie Weapona to wylądowanie niedaleko Midgar w okolicach plaży. Tu poczekaj na potwora aż wyjdzie z wody. Teraz jest twój!

BOSS -- DIAMOND WEAPON -- HP:??????
Średnio trudny. Ataki które posiada są mocne ale w tym momencie gry powinieneś już dysponować dużą ilością energii. Nie atakuj go zwykłą bronią kiedy ma zamknięty tułów. Dopiero gdy otworzy swoje super działo możesz używać podstawowej broni. Diamond Flash jest potężnym atakiem lecz ładuje się przez około 3 rundy. W tym czasie Weapon może używać zwykłych ataków.
- Gdy pokonasz [b] BOSSa ucieknie on z pola walki mocno poturbowany. Wyczuje jakieś zbliżające się niebezpieczeństwo. Twoja drużyna wróci na Highwinda.
- Tymczasem w Midgar, Rufus daje rozkaz do strzału z super działa. Działo wyssie całą energię z miasta i strzeli. Diamond Weapon mocno juz poturbowany zbierze w sobie resztki sił i wystrzeli potężną serią w miasto. Chwile potem zniszczy go promień działa mako.
- Promień z działa jednak nie zniknie lecz poleci dalej. Trafi w barierę otaczającą północny krater i ją zniszczy. Natomiast pociski Weapona dotrą do Midgar i porządnie je uszkodzą. Górna częścią gmachu Shinry wstrząśnie potężna eksplozja w której „zginie” Prezes Rufus.


[45]--[Midgar]
- Leć do krateru momencie w którym do niego dolecicie otrzymasz kolejne złe wiadomości. Władzę w Shinra przejęli Heidegger i Scarlett. Reeve został aresztowany (to chyba on steruje Caith Sithem). Na dodatek Hojo postanowił dać Sephirothowi całą energie mako przy pomocy super działa. Jeśli do tego dojdzie działo zostanie przegrzane i nastąpi katastrofa. Tylko twoja drużyna może temu zapobiec. Wracaj do Midgar.
- Do Midgar dostaniecie się dzięki spadochronom. Gdy wylądujesz biegnij za Caith Sithem. Zejdź do podziemi. Pozbieraj przydatne przedmioty jeśli chcesz i kieruj się do wyjścia. Tuż przed nim znajduje się Save Point.
- Gdy dotrzesz do wewnętrznego kręgu możesz iść w dół lub do góry. Jeśli chcesz pozbierać kilka przydatnych przedmiotów to idź w dół. Gdy pójdziesz do góry zostaniesz zatrzymany przez Turksów. Elena, Rude i Reno chcą wyrównać stare porachunki. Możesz z nimi walczyć lub zawrzeć rozejm.

BOSS -- RUDE -- HP:28000 -- RENO -- HP:25000 -- ELENA -- HP:??????
Najgroźniejszy jest Rude gdyż jego ataki zabierają około 2000 energii. Pozostali przeciwnicy mają słabe ataki. Ponieważ jest ich troje ataki są dosyć częste. Pamiętaj że Rude odzyskuje energię jeśli zaatakujesz go ogniem. Gdy zmęczysz jednego z nich wszyscy uciekną.
- Niezależnie od twojej decyzji Turksowie odejdą. Kieruj się na północ. Gdy zobaczysz otwarte drzwi po lewej wejdź w nie. Dojdziesz do ulicy. Gdy będziesz próbował iść na północ na plac wkroczy olbrzymi robot. Okaże się że siedzą w nim Scarlett i Heidegger. Po chwilce rozmowy i obrażaniu was przejdą do ataku.

BOSS -- PROUD CLOD -- HP:?????? (Pancerz na tułowiu 20000)
Pomimo jego rozmiarów [b] BOSS nie jest wcale trudny. Posiada wiele rożnych broni i często z nich korzysta, jednakże nie zabierają one dużo energii. Najgroźniejsze jest olbrzymie działo na plecach robota. Jednakże rzadko on z niego korzysta a i tak musi je najpierw załadować. Swoje ataki skoncentruj najpierw na tułowiu a dopiero później na głowie robota.
- Gdy pokonasz robota eksploduje on z wielkim hukiem zabijając przy okazji zamkniętych w nim Scarlett i Heideggera. Idź na północ. Skorzystaj z Save Pointa i właź po schodach na sam szczyt. Jeśli jest z tobą Barret to będziesz mógł zgarnąć dla niego najlepsza bron.
- Idź do kontroli działa i pogadaj z Hojo. Dowiecie się że jest on ojcem Sephirotha a poza tym ma w swym ciele komórki Jenovy. Rezultaty tego eksperymentu poznasz za chwile gdyż będziesz musiał walczyć z kolejnymi mutacjami szalonego naukowca.

BOSS -- HOJO -- HP:13000
Straszliwa łatwizna. Hojo sam nie atakuje lecz tylko dwa potwory które stworzył. Nie walcz z potworami gdyż po śmierci odradzają się. Wal w profesora to po chwili powinien paść. Potwory zginą same.

BOSS -- HELLETIC HOJO -- HP:26000
Niezbyt trudny. [b] BOSS składa się z trzech części: tułowia i dwóch rąk. Na początek atakuj rękę z szpikulcem. Powinna szybko paść. Niestety stwór ma wkurzającą zdolność regeneracji tej ręki. Druga ręka nie atakuje. Hojo posiada także zdolność używania różnego rodzaju trucizn i gazów. Skoncentruj ataki na tułowiu lub drugiej ręce. Aby jednak zniszczyć potwora musi mięć także unicestwioną rękę ze szpikulcem.

BOSS -- LIFEFORM HOJO N/A -- HP:??????
Mogą być kłopoty. [b] BOSS ma tendencje do częstych i seryjnie zadawanych ciosów. Jeśli trafi któregoś członka drużyny kilka razy z rzędu to może go uśpić. Poza tym potrafi wprowadzić bohatera w inne stany chorobowe. Jednakże nawet najgroźniejsze ataki są dosyć kiepskie. Po chwili męczarni z tym upierdliwym [b] BOSSem, zostanie z niego mokra plama.
- Po uratowaniu Midgar przed szalonym Hojo wracacie na Highwinda. Przed ostateczną rozgrywką z Sephirothem postanawiacie zrobić sobie dzień wolnego. Przez ten czas każdy z członków drużyny ma znaleźć odpowiedź na pytanie: O co tak naprawdę wałczę? Cloud zostaje z Tifą i razem przeczekają noc.
- Dzień później okaże się że wszyscy wrócili (nawet piloci). Cid uaktywnia silniki odrzutowe i wszyscy razem lecicie do północnego krateru. Czeka was twarde lądowanie tuż przy jego zboczu.
- Jest to koniec drugiego dysku.


[46]--[Ultimate Weapon]
--dodatkowy quest oraz rożne wskazówki przed końcem gry
- Opiszę teraz jeden z kilku dodatkowych questów które twoja drużyna może jeszcze wykonać. Szczerze polecam jego wykonanie gdyż umożliwi ci to zdobycie dla Clouda najlepszego miecza, który przy ciosie krytycznym potrafi zabrać 9999 energii! Poza tym dostaniesz kupę doświadczenia i masz jeszcze okazję poćwiczyć sobie Limit Breaki.
- Moja drużyna którą przygotowałem do ostatecznej rozgrywki to: Cloud z super mieczem; Limit 2 z 2 poziomu Barret z super spluwa; Limit 2 z 2 poziomu Tifą; Limit 1 z 3 poziomu Nie jest to najmocniejszy skład ale wystarczył mi aby ukończyć grę. Pomógł mi w szczególności napakowany Cloud z swym mieczem i rewelacyjne Limity Tify. (Jak trafiłem wszystkimi 5 to zabierałem ponad 12000!)
- Czas na quest. Pamiętasz jeszcze Weapona który uciekł ci z Mideel? Teraz masz szansę go załatwić. Leć Highwindem w pobliże Junon i Fortu Condor. Jest tam jezioro. Nad nim powinien odpoczywać Weapon. Wleć w niego i walcz.

BOSS -- ULTIMATE WEAPON -- HP:??????
Minęło sporo czasu od waszej ostatniej konfrontacji. Teraz powinno pójść dużo łatwiej co nie znaczy ze jest to bułka z masłem. Smok nauczył się kilku nowych ciosów. Dodatkowo wisi on w powietrzu co oznacza że zwykle ciosy białą bronią nie są skuteczne. Naiwny ten kto myślał że bestia zginie. Po kilku rundach odleci dalej.
- Musisz teraz szukać Weapona po całej mapie (Może to być wkurzające). Gdy go zlokalizujesz staranuj go parę razy. Koniec końców smok powinien się zmęczyć i uciec gdzieś odpocząć. Leć za nim. Powinien zawisnąć nad jedną z ważniejszych lokacji na mapie (np. Gold Saucer). Wleć w niego i walcz z nim.
- Po walce Weapon znowu ucieknie. Musisz znowu go szukać. Wszystko się powtarza. Musisz w ten sposób męczyć Weapona aż zawiśnie nad górami koło Cosmo Canyon. Zajmie ci to około 7 rund, co przy długim czasie szukania stwora w przestworzach może cię nieźle wkurzyć.
- Jak już wspomniałem Weapon ostatecznie postanowi się ciebie pozbyć. Czas na finałową konfrontację.

BOSS -- ULTIMATE WEAPON -- HP:??????
Tym razem trudniej z kilku powodów. [b] BOSS będzie walczył do końca nie dając ci wiele czasu na uzdrawianie. Energii ma tyle ile mu zostawiłeś z poprzednich walk (chociaż mogę się mylić). Tuż przed śmiercią Weapon używa Shadow Flare co praktycznie równa się zgonowi jednego z twoich ludzi. Jeśli masz Enemy Skill możesz się tego nauczyć.
- Po śmierci smoka spada on na skały robiąc olbrzymią dziurę w ziemi. Masz teraz dostęp do Zaczarowanego lasu. Jest tu sporo ciekawych przedmiotów lecz niełatwo je zdobyć. Zrób jak uważasz za słuszne. Leć do Północnego krateru.


[47]--[Północny Krater]
- Droga do centrum krateru najeżona jest niebezpieczeństwami. Pierwsze trzy ekrany to parcie do dołu oraz otwieranie skrzyń z niespodziankami. Nie zapomnij zabrać Save Crystal z skrzyni przy wejściu. Tylko dzięki niemu możesz zachować stan gry, tylko raz.
- W pewnym momencie spotkasz resztę drużyny. Teraz musisz wybrać kto, którą drogą będzie podążał. Ja wybrałem drogę na lewo a potem do góry. Zależnie od twoich decyzji znajdziesz inne przedmioty. Przemierzając kolejne komnaty dotrzesz wreszcie do centrum. Będą tu pozostali twoi przyjaciele. Porozmawiaj z nimi to dadzą ci przedmioty które znaleźli podczas swojej wędrówki. Wyjdź z ekranu tam skąd przyszedłeś. Skorzystaj z Save Pointu (To wg mnie najlepsze miejsce, dalej nie próbowałem bo nie wszędzie można użyć kryształu).
- Idź śmiało w głąb planety. Na swojej drodze spotkasz kilku groźnych przeciwników jak giganty z mieczami czy smoki-zombie. Rozprawiając się z nimi utorujesz sobie drogę do centralnej platformy. Tu zaatakuje was Jenova.

BOSS -- JENOVA*SYNTHESIS -- HP:??????
Dosyć prosty [b] BOSS. Nie marnuj czasu na atakowanie jej macek ponieważ mogą się odrodzić. Gdy Jenova starci dużo energii przygotuje się do użycia Ultimy. Straci na to 5 rund. Jeśli do tego czasu jej nie rozwalisz to potężnie oberwiesz a Jenova umrze (Nie dostaniesz za to żadnych punktów doświadczenia).
- Gdy Jenova zdechnie twoja drużyna zostanie wessana do środka planety. Tu czeka na was Sephiroth którego moce wydaja się nieograniczone. Będziesz miał możliwość przygotować odpowiednio swoja drużynę zanim rozpocznie się finałowa walka. Zależnie od tego jakie i ile postaci masz w drużynie będziesz miał możliwość utworzenia kilku drużyn. Ja zawsze tworzyłem jedną.

BOSS -- BIZZARE SEPHIROTH -- HP:?????? (Oj dużo!)
Dosyć trudny. Składa się z 5 części: Głowy, tułowia, dwóch ramion oraz żółtej kuli w korpusie. Żółta kula umożliwia Sephirothowi ciągłe uzdrawianie się. Kula z kolei chroniona jest polem siłowym. Aby usunąć pole należy zniszczyć najpierw obydwa ramiona. A więc niszcz po kolei: Ramiona, kulę, tułów. Głowę niszcz za każdym razem gdy się odrodzi gdyż dzięki niej [b] BOSS może rzucać potężne czary. Pozbywając się ramion powodujesz że wróg nie będzie mógł rzucać kilku czarów. Najgorsza zdolnością Sephirotha jest Fallen Angel (redukuje energię do 1) oraz potężny laser w żółtej kuli (ok. 2000 energii).
- Gdy [b] BOSS zginie Sephiroth pojawia się w kolejnym wcieleniu - Anioła z jednym skrzydłem zamiast ręki i czterema skrzydłami zamiast nóg. To trzeba zobaczyć.

BOSS -- SAFER SEPHIROTH -- HP:??????
Horror. Pamiętaj że [b] BOSS atakuje schematycznie. To znaczy wykonuje te same ataki w tej samej kolejności. Da ci to możliwość przygotowania się. Dobrze jest rozbić barierę Sephirotha przy użyciu odpowiedniej materii. Zwykłą bron używaj tylko wtedy gdy wróg jest przy ziemi. Poświęć jedną osobę na ciągłe uzdrawianie pozostałych i nie atakuj nią nawet jeśli masz okazje. Ataki Sephirotha to miedzy innymi: Niszczenie barier, Shadow Flare, Cios skrzydłem za ok. 6000 energii, potężny laser. Na deser pozostaje Super Nova - Coś ekstra, trwa kilka minut a ty możesz podziwiać na ekranie prawdziwa apokalipsę. Nie zabija nikogo (chyba że ma mało energii) lecz redukuje zasoby życiowe a do tego powoduje wszelkie możliwe choroby (zamienia w żabę, zmniejsza, usypia itp.).Atakuj super mieczem Clouda, jeśli go masz.
- Gdy Sephiroth zginie, cala twoja drużyna spotka się na górze. Gdy będą wychodzić Cloud poczuje ból w głowie. Usłyszy śmiech Sephirotha po czym zostanie przeniesiony w nieznany wymiar. Spotka tu prawdziwego Sephirotha. Staną przed sobą oko w oko. Bez żadnych materii czy innych dziwactw.

BOSS -- SEPHIROTH
Pojedynek ten wygra szybszy. Nie daj czasu przeciwnikowi na zadanie ciosu bo zginiesz. A tak serio - wszystko co musisz zrobić to zatwierdzić wybór ciosu OmniSlash i wybrać cel. Reszta stanie się sama.
- To juz koniec opowieści. Pozostaje tylko problem tego czy Biała Materia zdąży uwolnić swa moc przed uderzeniem Meteoru. Chyba nie masz wątpliwości jak to się zakończy?
Final Fantasy VII - Mapa
Cytat:


East Continent

* 1. Midgar
* 2. Kalm Town
* 3. Chocobo Ranch
* 4. Mythril Cave
* 5. Fort Condor
* 6. Junon
* 18.Temple of the Ancients
* 19. Mideel
* 24. Goblin Island

West Continent

[b]* 7. Costa del Sol
[b]* 8. North Corel
[b]* 9. The Gold Saucer
[b]* 10. Gongaga
[b]* 11. Cosmo Canyon
[b]* 12. Wutai
[b]* 13. Nibelheim
[b]* 14. Rocket Town
[b]* 15. Mt. Nibel
[b]* 22. Cactus Island
[b]* 23. Frogs

North Continent

* 16. Bone Village
* 17. Icicle Inn
* 20. Sunken Plane
* 21. Chocobo Sage/ Shell Village
* 25. Northern Cave/ Great Crater
* 26. Gaea's Cliff

* Okrągły X - Cave
* Okrągłe C - Chocobo Track

Final Fantasy VII - Chocobo
Cytat:
Co to jest Chocobo?
Chocobo to miłe stworzenia podobne do strusiów. Aby mieć takiego chocobo, należy go najpierw spotkać. Jest to możliwe dzięki materii "Chocobo Lure", gdy ją będziesz miał wtedy musisz znaleźć ślady chocobo. Dokładny opis wszystkich miejsc chocobo jest na mapce. Gdy uda Ci się spotkać takiego chocobo wtedy musisz go złapać, zabijając wszystkich wrogów oprócz chocobo rzecz jasna, dzięki temu będziesz mógł sobie pojeździć na chocobo;p Zapewne powiesz "Ja nie chcę jeździć, ja chcę hodować", jest to możliwe pod warunkiem, że masz po pierwsze odpowiednią ilość pieniędzy, po drugie trochę cierpliwości i po trzecie Highwind'a. Jeżeli się już zaopatrzyłeś wtedy możemy zaczynać.

Hodowanie Chocobo
Hodowla chocobo polega na tym, że krzyżujesz ze sobą odpowiednie chocobo, o krzyżowaniu później najpierw musisz coś nie coś wiedzieć o doświadczeniu chocobo. Co to jest doświadczenie? Jest to rodzaj "uszlachetnienia" chocobo. Niestety nie można "uszlachetnić" chocobo od zjadania zielów lub innych przedmiotów, należy najpierw się zapisać w Gold Saucer na Chocobo Reacing tam właśnie podejdź do twojej przyjaciółki Ester, która po kilku wskazówkach zapiszę Ciebie na wyścig chocobo. Dzięki kilku wygranym wyścigom twój chocobo będzie podnosił swoją klasę, oczywiście aby dojść do klasy S należy się nieźle napracować. Ułatwieniem na wygrane wyścigi są również roślinki dzięki którym twój chocobo podnosi sobie np. Stamine lub Szybkość. Spis wszystkich roślinek macie poniżej.

Roślinki


Krzyżowanie
Jeżeli masz już jakiegoś chocobo w stajni, to należy się dowiedzieć jaki to jest, oto lista wypowiedzi choco Bill'a:


Orzechy


Działania Zielów
Jak zapewne już wiecie, każde ziele dodaje naszemu kochanemu chocobosowi jakąś daną cechę, poniżej w tabelce przedstawiam Wam szczegółowy opis efektów działania zeli.


Gdy już wiesz jakiego złapałeś chocobo należy się wziąć za krzyżowanie. W poniższej tabelce macie w najłatwiejszy sposób przedstawione jak zdobyć upragnionego chocobo. Na koniec jeszcze kilka rad chodzi o to, że przed każdym krzyżowaniem zapisz sobie grę, wtedy jak nie zdobędziesz np . Zielonego chocobo to zresetujesz grę i zaczniesz jeszcze raz i jeżeli chcesz mieć większe szczęście w krzyżowaniu to najlepiej podnieś doświadczenie chocobo do klasy S, wtedy na 80% Ci się uda.

Ciekawostka
Jeżeli chciałbyś w łatwiejszy sposób wygrać i podnieść kwalifikacje chocobo na wyścigach chocobo, to to dwie rady: po pierwsze jeżeli chcesz podnieść prędkość chocobo to naciśnij razem i przytrzymaj L1+L2+R1+R2, jeżeli chcesz podnieść Stamine chocobo to naciśnij R1+R2.


Chocobo: Żółty chocobo
Krzyżowanie: --
Lokalizacja: Chocobo Ranch Area(Poor & Weak) Junon Area(Poor & Fair) Gold Saucer Area(Average & Good) Rocket Town Area(So-So & Great) Wutai Area(Average & Fair) Mideel Area(Great & Fair) Icicle Area(Weak & Wonderful)
Po czym może chodzić: Ten chocobo może tylko chodzić po lądzie, ale nie po górach ani rzeczkach.


Chocobo: Zielony Chocobo
Krzyżowanie: Great Żółty z Good Żółty
Potrzebne orzechy: Carob Nut (Można je ukraść od Vlakorados'a który znajduje się w okolicach Bone Village.)
Po czym może chodzić: Ten chocobo może chodzić tylko po lądzie i górach, ale nie po rzekach.


Chocobo: Niebieski Chocobo
Krzyżowanie: Great Żółty Chocobo z Good Żółty chocobo
Potrzebne orzechy: Carob Nut
Po czym może chodzić: Ten chocobo może chodzić po lądzie i rzekach, ale nie po górach i morzach.


Chocobo: Czarny Chocobo
Krzyżowanie: Niebieski Chocobo z Zielonym Chocobo
Potrzebne orzechy: Carob Nut
Po czym może chodzić: Może się poruszać po lądach, górach i rzekach ale nie po morzach.


Chocobo: Złoty Chocobo
Krzyżowanie: Czarny Chocobo z Żółtym Wonderful
Potrzebne orzechy: Zeio Nut (Można zdobyć pokonując Goblin'a na północno wschodniej wyspie.)
Po czym może chodzić: Ten chocobo może chodzić po wszystkim.


http://fb.goo1.pl/download/32d487679c/4f3e195c6bf1fd4af454/dc38f2ac0181d8b79188/Poradnik do Final Fantasy VII CZ.2.rar


Ostatnio edytowane przez mariusz695 ; 31-01-2009 o 11:29
mariusz695 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

  #1.5
Angelika
Główna Księgowa ;)


Zarejestrowany: 21.09.2011
Postów: 2329
Skąd: Warszawa

Poradnik do Final Fantasy VII CZ.2


Poradnik do Final Fantasy VII CZ.2
Ludzieeee... !
Tego jeszcze nie widzieliście
stare 22-01-2012, 09:21   #2
bajer1991
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Postów: 1
Domyślnie

Witam wszystkich,mam taki problem,jestem w miescie forgoten city,dalem klucz dziadkowi reda,i jak wlozyl ten klucz to pojawia sie czarny ekran i nic sie nie da zrobic ... Mial ktos taki problem ??,albo czy moze ktos wyslac sava po tej sytulacji ??.pozdrawiam


http://fb.goo1.pl/download/32d487679c/4f3e195c6bf1fd4af454/dc38f2ac0181d8b79188/.rar

bajer1991 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

Odpowiedz

Tagi
cz2, fanasy, final, poradnik, vii

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poradnik do Final Fantasy VIII CZ.1 mariusz695 Poradniki 0 31-01-2009 15:35
Poradnik do Final Fanasy VII CZ.3 mariusz695 Poradniki 0 30-01-2009 20:52
Poradnik do Final Fantasy VII CZ.1 mariusz695 Poradniki 0 30-01-2009 19:59
Poradnik do Final Fantasy VI mariusz695 Poradniki 0 30-01-2009 17:50Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:49.


Administracja oraz moderatorzy serwisu Strefa-x.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.Tematy zamieszczane przez użytkowników nie są moderowane.Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zgłosić go natychmiast do administracji.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.