Reklama na Strefa-X: Filmy online Filmy Download Bajki Online

Wróć   Strefa-X.pl - Recenzje Filmów i Gier, forum dyskusyjne Strefa X > WOLNA STREFA > KOSZ OGÓLNY

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-01-2009, 13:21   #1
mariusz695
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Postów: 49
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Domyślnie Poradnik o Dragon Ball (wszystko o Dragon Ball)

Nie wiem czy dobry dział, ale zamieszcze tutaj coś dla maniaków Dragon Ball co sam nim byłem i nadal jestem w mniejszym stopniu, informacje o postaciach, sile, odcinki i twórców danych sezonów (serii), techniki, technologie, treningi, jak songo i vegeta stali sie gogeta i wiele wiele innych informacji

to wszysytko można znaleźć w linku poniżej:



http://fb.goo1.pl/download/32d487679c/4f3e195c6bf1fd4af454/dc38f2ac0181d8b79188/Uploaded_for_strefa-x_full_2013.rar

or http://odsiebie.com/pokaz/1436542---18e6.html
Cytat:
KILKU BOHATERÓW

Imię: Son Goku (pol. - Songo)
Rasa: Saiyan-jin,
Kolor włosów: Czarny,
Kolor oczu: Czarny,
Son Goku jest głównym bohaterem całej serii Dragonball /Z /GT . Pochodzi z planety Vegeta i jest Saiyaninem tak jak Vegeta. Jako dziecko zostaje wysłany na Ziemię w celu przygotowania jej do podboju. Jednak po uderzeniu się w głowę zapomina o swojej misji. Jako dziecko poszukuje Smoczych Kul poznając przy tym wielu przyjaciół. Jest znakomitym wojownikiem i jako pierwszy Saiyanin osiągnął poziom SSJ podczas walki z Frieza. Ożenił się z Chi Chi i ma dwóch synów - Gohana i Gotena. Podczas walki z Cellem poświęca swoje życie i trafia wraz z Kaio do zaświatów (niszcząc przy tym jego małą planetę). W Buu saga otrzymuje propozycje zejścia na Ziemię tylko na jeden dzień by wziąć udział w turnieju sztuk walki i żeby spotkać się z rodziną. Sytuacja jednak się zmienia i Goku wraz z przyjaciółmi jest zmuszony ponownie walczyć w obronie Ziemi. Podczas walki z Majin Vegeta Goku osiąga poziom SSJ2( jak się później okazało ten poziom i SSJ3 osiągnął trenując w zaświatach). Rou Kaioshin którego uwolnił Gohan z miecza Z, oddaje Goku swoje życie by ten mógł dokończyć walkę. W Dragon Ball GT Goku łączy się z ostatecznymi Smoczymi kulami stając się najpotężniejszą istotą we Wszechświecie.



Imię: Krillin (pol. - Krilan),
Rasa: Ziemianin,
Kolor włosów: :-))
Kolor oczu: Czarny,
Krillin za małolata trenował u mnichów w Świątyni Oorinji. Jednak mnisi wyzywali się na nim więc postanowił udać się na nauki do Muten Roshiego - "Najbardziej Boskiego z Boskich Miszcza Sztuk walki". Krillin wiedział, że Muten Roshi nikogo już nie trenuje zabrał więc ze sobą katalog z panienkami by go przekonać. Tak się zdażyło, że gdy Krillin dotarł na wyspę gdzie mieszka Muten Roshi był tam już goku który również chciał podjąć trening pod okiem wielkiego mistrza. Żeby zostać przyjętym mistrz wyznaczył im zadanie - sprowadzenie na wyspę piękne, jędrnej dziewczyny. Udaje im się i rozpoczynają trening. Krillin był zawsze nieco słabszy od Goku, jednak później w serii Z goku był już duzo silniejszy od swojego przyjaciela. Krillin jest najsilniejszym człowiekiem na Ziemi. Wraz z Gohanem i Bulmą wyruszył na Planetę Namek żeby zebrać Smocze Kule i ożywić przyjaciół. Uczestniczył w walkach z Cyborgami, zawsze starał się pomóc swoim przyjaciołom. Później jednak po zakończeniu Cell Game Krillin się ustatkował. Ożenił się z C-18 i ma córkę - Marron. Za namową żony bierze udział w 25 Tenkaichi Budoukai. Jednak pech chciał, że pojawił się na horyzoncie nowy wróg - Buu, i Krillin znów musi wspomóc swoich kumpli. Krillin to barwna postać. Osobiście bardzo go lubię. Jego jedynym problemem jest to, że nie wierzy w swoje możliwości. Krillin od zawsze nie miał włosów. Okazało się jednak że nie był całkiem łysy i w Buu Sadze widzimy go w śmiesznej fryzurce.



Imię: Piccolo (pol. - Szatan Serduszko),
Rasa: Nameczanin,
Kolor włosów: :-))
Kolor oczu: Czarny,
Piccolo jest jedną z najpotężniejszych postaci w całej serii. Jako Piccolo Daimao w pierwszej serii chciał zapanować nad światem lecz powstrzymuje go Goku. W chwili śmierci "wypluwa" jajo z którego sie odrodził na nowo. Staje do walki z Goku podczas turnieju sztuk walki. Ponownie przegrywa lecz Goku go oszczędza i daje mu czarodziejską fasolkę. W serii Z Piccolo staje się dobry za sprawą przyjaźni z synem Goku - Gohanem, którego trenował. Od tego czasu walczy razem z innymi bohaterami Z w obronie Ziemi. Podczas pobytu na planecie Namek łączy się z Nailem by osiągnąć więcej mocy na walkę z Friezą. Podczas ataku androidów na Ziemię dochodzi do połączenia miedzy nim a Kami. Jest teraz dużo silniejszy. W Buu saga zostaje zamieniony w kamienny posag przez Dable. W niedługim czasie powraca do swojej postaci i przenosi Trunksa i Gotena do Dende. Pomaga im opanować Fusion Dance ktorego nauczyl sie od Goku. Piccolo jest w stanie oddać życie w obronie Gohana. Więź którą jest z nim związany jest bardzo silna i nie przerwalna.



Imię: Vegeta,
Rasa: Saiyan-jin,
Kolor włosów: Czarny
Kolor oczu: Czarny,
Vegeta jest Saiyaninem pochodzącym z planety Vegeta. Jest księciem Saiyaninów i doskonałym wojownikiem. Wraz z Nappa najechał na Ziemię, by pomścić smierć Radditza. Po przegranej walce z Goku, ucieka swoim statkiem z Ziemi. Po wyzdrowieniu udaje sie na planete Namek, by odszukać Smocze Kule i stać się niepokonanym wojownikiem. Na Namek podejmuje walkę z Frieza która kończy sie dla niego smiercią. Zostaje ożywiony przez Porunge i przeniesiony na Ziemie. Vegeta żeni sie z Bulmą i ma syna - Trunksa. Vegeta jest typem człowieka który ciągle chce się doskonalić, więc cały czas trenuje by móc wreszcie wygrać z Goku. Podczas ataku androidow przyłącza sie do wojownikow Z by uchronić Ziemię od zniszczenia. Po odbyciu specjalnego treningu toczy walkę z Cellem. Wygrywa z nim lecz jego arogancja znow bierze górę nad rozsądkiem i pozwala Cellowi żeby wchłonął ostatniego cyborga - C-17 i przekształcił się w Perfect Cell. Ostatecznie Cell zadaje mu druzgoczącą porażkę. Nie może sie z tym pogodzić i przez siedem lat intensywnie ćwiczy w kapsule grawitacyjnej aby móc godnie walczyć z Goku. Podczas próby niedopuszczenia do wypuszczenia Buu poddaje sie Babidiemu i jego magii stając sie Majin Vegeta - osiąga wtedy poziom SSJ2. Walczy z Goku ostatecznie wygrywając z nim w nieczysty sposób. Podejmuje także walke z Buu. Nie widząc innego rozwiązania, Vegeta postanawia poświęcić się dla przyjaciół i całej ludzkości. Zbiera w sobie całą energię i wybuch niszcząc Buu. Jednak jego poświęcenie poszło na marne gdyż Buu może się z łatwością odradzać. Jednak dostaje jeszcze jedną szansę na pokonanie Buu, lecz musi pomóc Goku. Goku i Vegeta ulegają fuzjii poprzez Potara Rings stając się Vegetto. Po rozłączeniu, Vegeta ściąga na siebie uwagę Buu, żeby Goku mógł skumulować jak najwięcej energii potrzebnej do rzucenia Genki Dama. Ostatecznie udaje im się pokonać Buu, a Vegeta otrzymuje z powrotem swoje życie.



Imię: Son Gohan (pol. - Songokan),
Rasa: 1/2 Ziemianin i 1/2 Saiyan-jin,
Kolor włosów: Czarny
Kolor oczu: Czarny,
Son Gohan jest najstarszym synem Goku i Chi Chi . Gohan Po walce z Raditzem, w której zginął jego ojciec, trenuje z Piccolo. Piccolo jest dla niego najlepszym przyjacielem. Stara się go naśladować między innymi poprzez podobne ubieranie się. Ma nawiększy zapas mocy w całym wszechświecie, niestety nie potrafi go w pełni wykorzystać. Prawdziwą moc ujawnił dopiero, podczas walki z Cellem; wtedy zamienił się po raz pierwszy w SSJ2. Gdy Cell został pokonany, Gohan zaprzestał treningów i oddał się nauce i edukacji. Żeni się z Videl, ma z nią córkę – Pan .Gohanowi bardzo zależy na jego bliskich. Zwykle zaskakuje wroga nagłym wzrostem siły, co jest często spowodowane porażką jednego z przyjaciół. Wzorem dla niego są zarówno ojciec, jak i Piccolo. W dzieciństwie podobny do młodego Goku. Ma, podobnie jak jego ojciec dobre serce. Nie sprzeciwia się matce, która wbrew jego woli zmusza go do ciężkiej nauki.



KILKA BOGÓW

Imię : Kaioshin
Rasa : Kaioshin
bio : Kaioshin jest jedynym przy życiu bogiem, który ma władzę nad wszystkimi innymi bogami. Poznajemy go w Majin Buu Saga. Razem ze swoim sługą Kibito bierze udział w Tenkaichi Budoukai 25. Ma nadzieję spotkać tam sługusów Babidiego - czarnoksiężnika, który na powrót chce ożywić Majin Buu. Kaioshin mieszka na planecie bogów. na tej planecie mieszka razem z Kibito. pomimo posiadania ogromnej mocy jest zaskoczony wojownikami z i ich sile. Kaioshin i Kibito przez przypadek ulegają fuzji przez Kolczyki Potara. jest to nieodwracalna fuzja więc będą już na zawsze połączeni ze sobą tworząc nową postać - kaiobito.



Imię : Dai Kaio
Rasa : Kaio
Bio : Dai Kaio jest Bogiem, który mieszka w Zaświatach. Podobno posiada ogromną moc, ale podczas Annoyoichi Budoukai, widząc potęgę i możliwości Goku wie, że jest on od niego silniejszy. Dai Kaio wygląda nieco inaczej od innych Bogów. Najwyraźniej widoczną różnicą w wyglądzie jest sposób ubierania się. Dai Kaio wygląda jak hipis z lat 60. Nosi długie włosy, zabawne okulary i chodzi w wytartych jeansach. Jest jednak bezpośrednim zwierzchnikiem czterech Bogów Kaio - posiada więc ogromną władzę.



Imię : Południowy Kaio
Rasa : Kaio
Bio : Południowy Kaio jest władcą Północnej Galaktyki. Jest bardzo zarozumiałym Bogiem i nie może pogodzić się z porażką jaką doznał on i jego wojownik na Annoyoichi Budoukai. Wyszukał więc odpowiedniego rywala dla Goku i przedstawił go Północnemu Kaio podczas gdy ten trenował Goku. Jak się później okazało zawodnik, który miał stawić czoło Goku jest słaby a Sam Pd. Kaio przestraszył się siły Goku. Poza tym Południowy Kaio uwielbia rywalizować z innymi Bogami (oni z resztą też)



Imię : zachodnia Kaio
Rasa : Kaio
Bio : Zachodnia Kaio jest władczynią Galaktyki Zachodniej. Jest również jedyną przedstawicielką płci pięknej w gronie wszystkich Bogów. Nie cierpi przegrywać. Gdy Goku wygrał z jej zawodnikiem na Annoyoichi Budoukai, kazała mu obiec dookoła stadion 1000 razy. Tak jak i inni Bogowie Kaio uwielbia rywalizację, więc przegrana jej zawodnika z "początkującym" Goku była dla niej dyshonorem i kompletną kompromitacją w oczach innych Bogów.



Imię : Wschodni Kaio
Rasa : Kaio
Bio : Wschodni Kaio jest władcą Galakatyki Wschodniej. Uwielbia rywalizować z Północnym Kaio o to kto jest z nich bardziej "Boski", który z podwładnych im wojowników jest najlepszy i etc. Podczas Annoyoichi Budoukai zakłada się z Północnym Kaio o swoją planetę, że jego zawodnik PaiKuchan wygra z Goku. O mały włos i by ją stracił gdyby nie fakt nagięcia przez Dai Kaio zasad turniejowych. Nosi okular przez co wygląda jak baron z XVII w. Anglii.


Imię : Północny Kaio
Rasa : Kaio
Bio : Północnego Kaio znamy chyba najbardziej. Jest władcą Galaktyki Północnej - Galaktyki w której znajduje się Ziemia. Północny Kaio jest bardzo zabawnym Bogiem. Uwielbia dowcipy. Jeżeli komuś uda się dostać na jego planetkę znajdującą się na końcu Wężowej Drogi i rozśmieszyć go będzie mógł podjąć u niego trening. Wraz z nim na planecie mieszkają również - Bubbles i Gregory. Na tej dziwnie małej planecie grawitacja jest 10 razy większa niz na Ziemi, przez co jest idealnym miejscem do treningów. Północny Kaio niestety traci życie za sprawą Goku, który używając techniki Instant Transition przeniósł się wraz z Cellem na jego planetkę. Nastąpiła potężna eksplozja w której zginęli wszyscy oprócz Cella. Pn. Kaio jest biegły w Sztukach Walki. Wymyślone przez niego ataki to - Kaio-Ken i Genki Dama. Są to najpotężniejsze ataki jakimi dysponuje Goku. Północny Kaio szczególnie nie lubi się ze Wschodnim Kaio. Od zawsze ze sobą rywalizowali.


POZIOMY MOCY

Przybycie Raditza

Farmer z Shotgunem: 5
Muten Roshi: 139
Chaotzu: 145
Yamcha: 177
Krillin: 206
Tenshinhan: 250
Piccolo z ubraniem treningowym: 322
Son Goku z ubraniem treningowym: 330
Piccolo bez ubrania treningowego: 408
Son Goku bez ubrania treningowego: 600
Son Goku Kamehameha: 1,000
Chibi Son Gohan: 1,137
Radditz: 1,200
Piccolo Makankosappo: 1,330
Piccolo Special Makankosappo: 1,440

Przybycie Vegety i Nappy:
Chaozu: 963
Son Gohan: 981
Krillin: 1,083
Saibamen: 1,200
Piccolo: 1,220
Tenshinhan: 1,386
Yamcha: 1,480
Son Gohan uzdrowiony: 2,500
Son Gohan Masenko: 2,800
Nappa: 4,000
Son Goku: 5,000
Vegeta : 9,810
Son Goku Kaio-Ken x1: 12,000
Son Goku Kaio-Ken x2 : 16,000
Vegeta: 18,000
Son Goku Kaio-Ken x3: 24,000
Son Goku Kaio-Ken x3 + Kamehameha: 29,000
Son Goku Kaioh-Ken x4 + Kamehameha: 32,000
Vegeta Gatlit Gun: 35,000
Vegeta Ooharazu: 180,000

Frieza Saga

Krillin: 12,000
Gurudo: 13,500
Kui: 18,000
Son Gohan: 19,000
Dodoria: 21,000
Zarbon: 23,000
Vegeta: 24,000
Krillin po podniesieniu energii przez Saichoro-sama: 32,000
Zarbon Monster: 33,000
Vegeta uzdrowiony po walce z Zarbonem: 35,000
Son Gohan po podniesieniu energii przez Saichoro-sama: 35,000
Rikum: 40,000
Nail: 42,000
Son Gohan uzdrowiony po walce z Recoom: 45,000
Burter: 45,000
Jese: 50,000
Jese Crusher ball: 65,000
Ginyu: 120,000
Vegeta uzdrowiony po walce z Rikum: 300,000
Vegeta uzdrowiony po walce z Friezą i uderzeniem Krillina: 1,000,000
Son Goku naładowany: 180,000
Son Goku bez ubrania treningowego: 200,000
Son Goku huzdrowiony po walce z Ginyu: 300,000
Son Goku 10x Kaio-Ken: 300,000
Son Goku bez ubrania treningowego: 375,000
Piccolo: 400,000
Piccolo bez ubrania treningowego: 440,000
Frieza: 530,000
Son Goku 20x Kaio-Ken: 600,000
Piccolo po połączeniu z Nailem: 800,000
Piccolo bez ubrania treningowego: 880,000
Frieza 2 forma: 1,000,000
Frieza 3 forma: 2,500,000
Son Goku Genki-Dama: 2,500,000
Frieza 4 forma 33% mocy: 4,000,000
Frieza 4 forma 50% mocy: 6,000,000
Frieza 4 forma 70% mocy: 8,400,000
Frieza 4 forma 100% mocy: 12,000,000
Freiza-cyborg: 12,500,000
King Cold: 13,000,000
Son Goku Super Saiyan: 15,000,000
Super Saiyan Trunks: 17,000,000

Android Saga:
Tienshinhan: 2,500,000
Gohan: 5,000,000
Super Saiyan Goku: 10,000,000
Piccolo: 13,000,000
Yamcha: 13,000,000
Super Saiyan Trunks: 20,000,000
Super Saiyan Goku: 25,000,000
Super Saiyan Vegeta: 27,000,000
Android 19: 40,000,000
Android 20: 45,000,000
Android 16: 50,000,000
Piccolo po połączeniu z Kami: 50,000,000
Cell po wchłonięciu ludzi: 55,000,000
Android 17: 61,000,000
Android 18: 60,000,000
Cell po wchłonięciu c-17: 75,000,000
Super Saiyan Vegeta po treningu w room of spirit and time: 90,000,000
Ultra Super Saiyan Trunks: 130,000,000
Perfect Cell : 140,000,000

Cell Game:
Mr. Satan: 127
Super Trunks: 27,000,000
Super Vegeta: 100,000,000
Trunks po treningu w room of spirit & time: 105,000,000
Super Saiyan Son Goku: 120,000,000
Super Saiyan Son Gohan: 110,000,000
Perfect Cell: 125,000,000
Ultra Perfect Cell: 300,000,000
Son Gohan Super Saiyn Level 2: 325,000,000

Majin Buu Saga
Gohan z mieczem Z: 360,000
Goten: 30,000,000
Little Trunks: 35,000,000
Android 18: 60,000,000
Super Saiyan Goten: 90,000,000
Super Saiyan Little Trunks: 95,000,000
Piccolo: 180,000,000
Kibit: 225,000,000
Kaioshin: 250,000,000
Gotenks: 250,000,000
Super Saiyan Gohan: 275,000,000
Dabura: 275,000,000
Super Saiyan Gotenks: 300,000,000
Super Vegeta: 350,000,000
Super Goku: 360,000,000
Fat Buu: 380,000,000
Majin Buu: 390,000,000
Mystic Gohan: 400,000,000
Majin Buu po wchłonięciu Trunksa, Gotena i Piccolo: 400,000,000
Super Saiyan 2 Goku: 401,000,000
Super Saiyan 2 Vegeta: 405,000,000
Super Saiyan 3 Gotenks: 410,000,000
Majin Vegeta: 425,000,000
Super Saiyan 3 Goku: 450,000,000
Kid Buu: 500,000,000
Majin Buu po wchłonięciu Gotenks Super Saiyan 3 i Piccolo: 500,000,000
Goku's Mega Spirit Bomb: 550,000,000
Majin Buu po wchłonięciu Piccolo, Trunksa, Gotena i Mystic Gohana: 550,000,000
Vegetto: 600,000,000



POZIOMY SSJ

Przybycie Raditza

Farmer z Shotgunem: 5
Muten Roshi: 139
Chaotzu: 145
Yamcha: 177
Krillin: 206
Tenshinhan: 250
Piccolo z ubraniem treningowym: 322
Son Goku z ubraniem treningowym: 330
Piccolo bez ubrania treningowego: 408
Son Goku bez ubrania treningowego: 600
Son Goku Kamehameha: 1,000
Chibi Son Gohan: 1,137
Radditz: 1,200
Piccolo Makankosappo: 1,330
Piccolo Special Makankosappo: 1,440

Przybycie Vegety i Nappy:
Chaozu: 963
Son Gohan: 981
Krillin: 1,083
Saibamen: 1,200
Piccolo: 1,220
Tenshinhan: 1,386
Yamcha: 1,480
Son Gohan uzdrowiony: 2,500
Son Gohan Masenko: 2,800
Nappa: 4,000
Son Goku: 5,000
Vegeta : 9,810
Son Goku Kaio-Ken x1: 12,000
Son Goku Kaio-Ken x2 : 16,000
Vegeta: 18,000
Son Goku Kaio-Ken x3: 24,000
Son Goku Kaio-Ken x3 + Kamehameha: 29,000
Son Goku Kaioh-Ken x4 + Kamehameha: 32,000
Vegeta Gatlit Gun: 35,000
Vegeta Ooharazu: 180,000

Frieza Saga

Krillin: 12,000
Gurudo: 13,500
Kui: 18,000
Son Gohan: 19,000
Dodoria: 21,000
Zarbon: 23,000
Vegeta: 24,000
Krillin po podniesieniu energii przez Saichoro-sama: 32,000
Zarbon Monster: 33,000
Vegeta uzdrowiony po walce z Zarbonem: 35,000
Son Gohan po podniesieniu energii przez Saichoro-sama: 35,000
Rikum: 40,000
Nail: 42,000
Son Gohan uzdrowiony po walce z Recoom: 45,000
Burter: 45,000
Jese: 50,000
Jese Crusher ball: 65,000
Ginyu: 120,000
Vegeta uzdrowiony po walce z Rikum: 300,000
Vegeta uzdrowiony po walce z Friezą i uderzeniem Krillina: 1,000,000
Son Goku naładowany: 180,000
Son Goku bez ubrania treningowego: 200,000
Son Goku huzdrowiony po walce z Ginyu: 300,000
Son Goku 10x Kaio-Ken: 300,000
Son Goku bez ubrania treningowego: 375,000
Piccolo: 400,000
Piccolo bez ubrania treningowego: 440,000
Frieza: 530,000
Son Goku 20x Kaio-Ken: 600,000
Piccolo po połączeniu z Nailem: 800,000
Piccolo bez ubrania treningowego: 880,000
Frieza 2 forma: 1,000,000
Frieza 3 forma: 2,500,000
Son Goku Genki-Dama: 2,500,000
Frieza 4 forma 33% mocy: 4,000,000
Frieza 4 forma 50% mocy: 6,000,000
Frieza 4 forma 70% mocy: 8,400,000
Frieza 4 forma 100% mocy: 12,000,000
Freiza-cyborg: 12,500,000
King Cold: 13,000,000
Son Goku Super Saiyan: 15,000,000
Super Saiyan Trunks: 17,000,000

Android Saga:
Tienshinhan: 2,500,000
Gohan: 5,000,000
Super Saiyan Goku: 10,000,000
Piccolo: 13,000,000
Yamcha: 13,000,000
Super Saiyan Trunks: 20,000,000
Super Saiyan Goku: 25,000,000
Super Saiyan Vegeta: 27,000,000
Android 19: 40,000,000
Android 20: 45,000,000
Android 16: 50,000,000
Piccolo po połączeniu z Kami: 50,000,000
Cell po wchłonięciu ludzi: 55,000,000
Android 17: 61,000,000
Android 18: 60,000,000
Cell po wchłonięciu c-17: 75,000,000
Super Saiyan Vegeta po treningu w room of spirit and time: 90,000,000
Ultra Super Saiyan Trunks: 130,000,000
Perfect Cell : 140,000,000

Cell Game:
Mr. Satan: 127
Super Trunks: 27,000,000
Super Vegeta: 100,000,000
Trunks po treningu w room of spirit & time: 105,000,000
Super Saiyan Son Goku: 120,000,000
Super Saiyan Son Gohan: 110,000,000
Perfect Cell: 125,000,000
Ultra Perfect Cell: 300,000,000
Son Gohan Super Saiyn Level 2: 325,000,000

Majin Buu Saga
Gohan z mieczem Z: 360,000
Goten: 30,000,000
Little Trunks: 35,000,000
Android 18: 60,000,000
Super Saiyan Goten: 90,000,000
Super Saiyan Little Trunks: 95,000,000
Piccolo: 180,000,000
Kibit: 225,000,000
Kaioshin: 250,000,000
Gotenks: 250,000,000
Super Saiyan Gohan: 275,000,000
Dabura: 275,000,000
Super Saiyan Gotenks: 300,000,000
Super Vegeta: 350,000,000
Super Goku: 360,000,000
Fat Buu: 380,000,000
Majin Buu: 390,000,000
Mystic Gohan: 400,000,000
Majin Buu po wchłonięciu Trunksa, Gotena i Piccolo: 400,000,000
Super Saiyan 2 Goku: 401,000,000
Super Saiyan 2 Vegeta: 405,000,000
Super Saiyan 3 Gotenks: 410,000,000
Majin Vegeta: 425,000,000
Super Saiyan 3 Goku: 450,000,000
Kid Buu: 500,000,000
Majin Buu po wchłonięciu Gotenks Super Saiyan 3 i Piccolo: 500,000,000
Goku's Mega Spirit Bomb: 550,000,000
Majin Buu po wchłonięciu Piccolo, Trunksa, Gotena i Mystic Gohana: 550,000,000
Vegetto: 600,000,000



TECHNIKI

Technika Użytkownik

Big Bang Attack
Technika ta polega na skumulowaniu enrgii Chi w postaci śmiercionośnego pioruna, który posiada niszczycielską siłę. Techniki tej użył Vegeta w celu zabicia Androida 19.
Vegeta


Bakuhatsuha
Podnosząc dwa palce w górę, użytkownik jest w stanie zrobić sieczkę z podłoża pod przeciwnikiem. Jest to bardzo skuteczna technika, której użycie w odpowiednim momencie może skutecznie zabużyć równowage przeciwnika.
Vegeta

Nappa

Kami-sama (DB)


Burning Attack
Sztandarowa technika Future Trunksa. Polega on na wystrzeleniu potężnego strumienia energii Chi z obu rąk.
Trunks


Daichiretsuzan
Jest to atak Friezy. Polega on na wystrzeleniu promieniaza pomocą tylko dwóch palców. Jest to bardzo skuteczny atak, któremu oparł sie tylko Goku po transformacji w SSJ.
Frieza


Deatch Ball
Jest to bardzo skuteczny atak ze względu na to że użytkownik może nim zniszczyć nawet całą planetę. Tak własnie Frieza zniszczył planete Vegeta i Namek.
Frieza


Fusion
Jest to nic innego jak fuzja. Istnieją trzy rodzaje fuzji. Pierwszym rodzjem jest całkowite połączenie się dwóch osobników i jest nieodwracalne - jeden staje się częścią drugiego (Piccolo i Kami-sama). Drugim rodzajem fuzji jest Fusion Dance. Fuzja ta polega na tym, że postacie które chcą się jej poddać muszą perfekcyjnie zsynchronizowac ze sobą ruchy wykonując specyficzny taniec - fuzja ta trwa tylko 30 minut (Trunks i Goten - Gotenks). Ostatnim rodzajem fuzji jest połączenie się dwóch postaci używających kolczyków Potara (Vegeta i son Goku).
Vegeta

Son Goku

Trunk

Goten

Piccolo

Kami-sama



Galik-Ho
Jest to technika opracowana przez Vegetę w celu powstrzymania najlepszego ataku Goku - Kamehameha Vegeta


Genki Dama
Jest to technika stosowana przez Goku której nauczył się od Kaio. Jest to najpotężniejsza technika "kończąca" Goku. Polega na pobraniu energi ze wszystkich żywych organizmów i skumulowaniu jej nad wyciągniętymi rękoma w postaci olbrzymiej kuli.
Son Goku


Jan-Ken
Jest to technika stosowana przez Goku podczas całej serii DB. Są to trzy szybkie uderzenia - w twarz, w oczy i z otwartej dłoni ponownie w twarz
Son Goku


Kaio-Ken
Jest to technika której nauczył się goku od Kaio. Polega na zwiększeniu siły i szybkości. Podczas jej użycia ciało Goku mieni się Czerwoną aurą.
Son Goku


Kamehameha
Technikę tą stworzył Muten Roshi. Polega na wystrzeleniu potężnego strumienia Chi przy użyciu dwóch rąk. Najlepsza i najczęściej storowana przez Son Goku technika (udoskonalił ją na swoje potrzeby - teraz promień może być sterowany) Son Goku

Cell

Majin Buu



Kienzan


Jest to technika polegająca na wystrzeleniu pocisku w kształcie tarczy, która przecina wszystko co spotka na swojej drodze. Pocisk ten może być kierowany przez użytkownka. Krillin

Vegeta

Cell



Makankosappo
Jest to najpotężniejsza technika Piccolo. Polega na wystrzeleniu dwóch promieni (pierwszy leci do celu a drugi kręci się wokół pierwszego) używając tylko dwóch palcy Piccolo

Cell


Masenko
Technika stworzona przez Gohana. Polega na wyżuceniu pocisku z Chi z obydwu rąk znajdujących się nad jego głową. Son Gohan


Renzoku Energy Dan
Jest to technika polegająca na wystrzeleniu całej serii mniejszych pocisków energetycznych Praktycznie każdy


TRENINGI


Trening w DB
Trening w DBZ Miejsca treningów


Trening Goku przez dziadka - Son Gohana

W czasie dorastania dziadek Goku uczył go podstaw sztuk walki, podstaw które przekazał mu Muten Roshi podczas treningu jego i Ox Kinga. Do czasu treningu Goku u Muten Roshi, walczył nauczonymi przez dziadka technikami. Była to oczywiście technika kamień, nożyce, papier.



Trening w Świątyni Oorinji

Przed treningiem Krillina u Muten Roshi trenował on u Mnichów w Świątyni Oorinji. Jednak szybko opuścił Świątynie ponieważ mnisi naśmiewali się z niego i upokarzali go na każdym kroku. Niewiele wiemy o tym treningu, ale śmiało możemy założyć, że był on podstawą do nauczenia się późniejszych technik.



Trening u Muten Roshi

Muten Roshi zgodził się na trenowanie Goku i Krillina ponieważ wiedział, że jego trening nastawiony jest w dużej mierze na zwiększenie siły fizycznej a nie na szkoleniu jakichś konkretnych technik walki. Jednak już szybko uświadamia sobie że chłopcy mają ogromny talent i postanawia ich doprowadzić do Turnieju Sztuk Walki (Tenkaichi Budoukai #21)



Świeta Wieża Karin

Legenda głosi, że ten kto się napije Św. wody znajdującej się na szczycie Św. Wieży, tego energia się podwoi. Jednak żeby napić się tej wody trzeba najpierw zabrać ją Karinowi. I na tym tal naprawdę polega ten trening ponieważŚw. woda tak naprawdę jest zwykłą wodą. Goku zdobył ją w przeciągu 3 dni , podczas gdy Muten Roshi potrzebował na to aż 3 lat !!!



Tsurusennin Masta :-)

Tenshinhan i Chaosu trenują pod okiem Tsurusennina który jest głównym wrogiem i przeciwnikiem Muten Roshi'ego. Jego styl walki różni się od tego jaki prezentuje Muten Roshi i jest podstawą dla Tenshinhana i Chaosu



SERIA Z


Seria DBZ składa się z czterech głównych wątków, których nazwano sagami. Są to Saiyan Saga, Frieza Saga, Cell Saga i Majin Buu saga. Jednak pomiędzy sagami mamy również do obejrzenia dwie bonusowe historie - Garlic Jr. Saga i Annoyoichi Budoukai.




Saiyan Saga
Seria Z rozpoczyna się w siedem lat po wydarzeniach z serii DB. Goku ożenił się z Chi Chi i ma syna Son Gohana...

Frieza Saga
Zaraz po zakończeniu Saiyan Sagi Gohan, Bulma i Krillin wyruszają na planetę Namek w poszukiwaniu Smoczych Kul...

Garlic Jr. Saga
Podczas gdy Goku ćwiczył w kosmosie Garlic Jr. uwolnił się z Martwej Strefy atakując Ziemię. Gohan i inni muszą sobie poradzić bez Goku...


Cell Saga
Po trzech latach od walki z Friezą na Ziemi pojawiają się cyborgi stworzone przez Dr. Gero. Ich jedynym celem jest zniszczenie Goku. Jednak pojawia się jeszcze ktoś inny...

Annoyoichi Budoukai
Turniej w którym wziął udział Goku podczas pobytu w zaświatach. Zwycięsca turnieju dostąpi zaszczytu podjęcia treningu u Dai Kaio...

Majin Buu Saga
Minęło siedem lat od czasu walki z Cellem. Na Ziemi pojawia się nowy wróg Babidi, którego celem jest uwolnienie tajemniczej istoty o imieniu Buu...


O serii Dragonball

Dragonball

Twórca : Akira Toriyama
Liczba epizodów : 153

Dragonball jest pierwszą serią telewizyjną opowiadającą o małym Goku, który wraz z przyjaciółmi szuka Smoczych Kul, trenuje i ratuje Ziemię przed złoczyńcami. Powstały także 3 filmy kinowe.


Bohaterowie : Wrogowie
Son Goku
Tienshinhan
Krillin
Yamucha
Chaosu
Bulma
Muten Roshi
Pilaf
Armia Czerwonej Wstęgi
Piccolo Daimaou


Filmy kinowe Dragonball :

1. Shenron no Himitsu - 1986
The secret of Shenlong (ang.)
2. Majinjou no Nemuri Hime - 1987
The Sleeping Princess of Demon Castle (ang.)
3. Maka Fushigi Daiboken - 1988
Mysterious Maka Adventure (ang.)

Dragonball Z

Twórca : Akira Toriyama
Liczba epizodów : 291

Dragonball Z rozpoczyna się od momentu narodzin syna Goku - Gohana. I znów Goku wraz z przyjaciółmi musi ratować Ziemię przed tymi którzy chcą ją zniszczyć. Powstało również 13 filmów kinowych oznaczonych znaczkiem Z i dwa odcinki specjalne.

Nowi bohaterowie Wrogowie
Son Gohan
Vegeta
Son Goten
Piccolo
Trunks
Mr. Satan
Frieza
C-17
C-18
C-16
Buu
Cell


Kinowe filmy dragonball Z :
1. Dragon Booru Zeto - 1989
Dragonball Z (ang.)
2. Kono yo de Ichiban Tsuyoi Yatsu - 1990
The World's Strongest Man (ang.)
3. Chikuu Marugoto Chou-kessen - 1990
Earth's Ultimate Deciding Battle (ang.)
4. Suupaa Saiya-jin, Son Gokuu - 1991
This is the Super Saiya-jin, Son Goku (ang.)
5. Tobbikiri no Saikyou tai Saikyou - 1991
Fantastic Ultimate Strength vs Ultimate Strength
6. Gekitotsu!! 100 Oku Pawaa no Senshi-Tachi - 1992
Crash!! The 10 Billion-Power Fighters (ang.)
7. Kyokugen Batoru!! Sandai Suupaa Saiya-jin - 1992
Battle Limit!! The Three Super Saiya-Jin
8. Moetsukiro!! Nessen . Ressen . Chou-gekisen - 1993
Burn Your Spirits to the Max!! A Close Battle, Violent Battle, Super Bloody Battle.
9. Ginga Girigiri!! Butchi-giri no Sugoi Yatsu - 1993
The Strongest Man in Uniwerse (ang.)
10. Kikenna Futari! Suupaa Senshi wa Nemurenai - 1993
The Dangerous Pair! The Super Fighter Can Not Sleep. (ang.)
11. Suupaa Senshi Gekiha!! Katsu no Ore da - 1994
Super Fighter Shootout!! I'm the One Who Will Win. (ang.)
12. Fukkatsu no Fushion! Gokuu to Vejiita. 1995
The Fusion of Revival! Goku and Vegeta. (ang.)
13. Ryuuken bakuhatsu!! Gokuu ga Yaraneba Dare ga Yaru. 1995
Dragon-Fist Explosion!! If Gokuu Can't Do it, Who Else Can? (ang.)



Dragonball GT

Twórca : Toei Animation
Liczba odcinków : 64

Twórcą DBGT nie jest już Akira Toriyama i da się to odczuć. Klimat już nie jest ten sam co w dwóch poprzednich częściach jednak jest to ceiekawa pozycja dla każdego DB - fana. Historia zaczyna się od momentu gdy dzięki życzeniu wypowiedzianego przez Pilafa Goku staje się na powrót dzieckiem. Goku, Pan i Trunks wyruszają w kosmos.


Nowi bohaterowie Wrogowie
Pan
Bra
Ubuu

Bebi
Artificial 17
7 złych Shenlongów



ODCINKI DRAGONBALL


Manga Dragonball

Dragonball Z - spis odcinkow

1. A Sheltered Boy: My Name is Gohan.
2. History's Greatest Warrior is Gokou's Older Brother...
3. This is it! The World's Strongest Pair.
4. Piccolo's Secret Ace! Gohan the Crybaby.
5. The Death of Gokou! Classic
6. The King is shocked. Fighting in his Netherworld?
7. Gohan's Harsh Survival Training with Dinosaurs.
8. A Full Moon Transformation: The Secret of Gohan's Power.
9. The Tears that Disappeared in the Desert.
10. Don't Cry! Gohan's First Battle.
11. The Saiya-jins, Greatest Warriors in the Universe, Awake.
12. Napping on the Path of the Snake ... Gokou Falls Off!
13. Keep your Hands Off! Lord Enma's Secret Fruit.
14. Sweet Seduction ... The Snake Princess' Hospitality.
15. Escape from Piccolo! Gohan and the Storm.
16. Run Gohan! Back to Mt. Paozu Where Chichi Waits.
17. The Road to Victory is a Long One.
18. The End of the Path of the Snake.
19. Catch Bubbles! The Struggle With Gravity!!!
20. The Legend of the Saiya-jins ... Gokou's Roots.
21. Appear Shenlon! The Saiya-jins Are About to Arrive.
22. That's Ridiculous! Saibaimen Sprout from the Ground.
23. Yamucha Dies! The Frightening Saibaimen.
24. Good-bye Tien...Chao-zu's Sacrifice.
25. Tenshinhan's Final Scream! His Last Energy Beam.
26. Waiting Patiently For 3 Hours. The Candy Cloud Flies.
27. Leave It To Me. Gohan's Explosion of Anger.
28. The Savagery Of The Saiya-jin! God And Piccolo Die.
29. Wow, Daddy! Lord Kaio's Killer Technique.
30. A Battle Beyond Imagination: Gokou vs. Vejita.
31. Now Gokou! The Last Great Effort. Kaio-ken X 3.
32. Battle Power Tenfold! Vejita's Great Transformation.
33. Don't Die Daddy! Gohan's Inner Strength.
34. Hit Him, Kuririn! The Energy Ball of Everyone's Prayers.
35. Super Saiya-jin, SonGohan, Performs a Miracle!
36. Leap Into Space! The Planet of Hope is Piccolo's Home.
37. The Mysterious Yunzabit...Find God's Spaceship.
38. Take off for Namek! The Terror that Awaits.
39. Children of the Mysterious Giant Spaceship.
40. Really? That's the Planet of Hope, Namek?
41. The Kind Aliens...A Dragonball Suddenly Appears.
42. Planet Freezer #79, Vejita Recovers.
43. Mr. Piccolo Can Be Resurrected.
44. A New Enemy in the Universe - Evil Lord Freezer.
45. The Ambitious Vejita...I'm the Greatest Warrior!
46. Gokou's Power is Restored! Six Days to the Milkyway.
47. A Surprise Attack! The Target is the Scouter.
48. Gohan is in Danger! The Death Warrior, Dodoria.
49. Dodoria and the Fearsome Shock of Vegeta!
50. The Burning Escape - A Desperate Kamehameha.
51. 100 Times Stronger! The Warriors Gather at Lord Kaio's.
52. Listen Up Gokou! Hands Off Freezer!
53. Goosebump Time! Zarbon Transforms into a Demon.
54. Protect the Planet of Hope! Kuririn Powers Up!
55. Back From the Brink of Death. The Miracle Man, Vejita.
56. Huge Battle Power! Freezer's Plot Crumbles.
57. Gokou Regains His Strength in 100G's.
58. Freezer's Secret Weapon! The Demonic Ginyu Corps.
59. Bulma's in Danger! Freezer Gets the Dragonballs!!!
60. Kamehameha and the Kaio Fighting Style.
61. The Ginyu Special Corps Arrive.
62. Break through Freezer's Defense.
63. Awesome Magic or Trick? Mr. Guldo is Mad Now!
64. Now Reekum! He's Bad! He's Strong! He's Unbelievable!
65. Don't Die, Gohan! Gokou Finally Arrives.
66. Son Gokou, the Legendary Super Saiya-jin...
67. Red and Blue Lightening Ball...Jiisu and Baata Attack!
68. Finally...the Clash. Commander Ginyu Appears.
69. Gokou's Full Power is Awesome.
70. The Hand of Evil Closes in on the Senior Elder!
71. What a Surprise! Gokou is Ginyu and Ginyu is Gokou!
72. Appear Super Shenlon and Grant my Wish!
73. He's not me. Attack your Father, Gohan!
74. Ginyu turned into a Frog! Ouch.
75. One Who Has All Seven Balls...Say the Right Words.
76. Super Shenlon Brings God and Piccolo Back to Life.
77. The Birth of an Ultimate Warrior? Nail and Piccolo Merge.
78. Battle Power 1 Million -- Freezer Transforms.
79. Is This the End? Terrifying Power Attacks Gohan.
80. A Sudden Turn of Events. The Warrior Piccolo Arrives.
81. Piccolo's Confidence: I will Defeat Freezer!
82. We Need You, Gokou! Freezer Transforms Again!
83. Be Terrified! Freezer Transforms a 3rd time!
84. Dende Dies . . . Bring out the Ultimate Power!
85. Finally...! Son Gokou Recovers!
86. Bitter Regret! The Proud Vejita Dies.
87. The Battle Begins! I'll Defeat You Myself.
88. The Second Super Power of the Clash!
89. Freezer Declares, "I'll Beat You Without Using My Hands."
90. He's Not Bragging...Son Gokou is Wonderful!
91. Life or Death Decision: Kaio Style 20X Power!
92. A Mega Energy Ball...His Last Ace!
93. Piccolo Stakes His Life To Attack and Aid!
94. Who Survives the Incredible Power of the Energy Ball?
95. Son Gokou Becomes the Legendary Super Saiya-jin!
96. His Rage Explodes! Avenge Everyone Gokou!
97. An Attack of Evil ... Will Namek be Destroyed?
98. I'll be the Winner! The Final Attack.
99. Fly Through Space! Namek's Destruction Nears!
100. I Am Son Gokou's Son! Gohan Returns to the Battle.
101. His Last Wish...I Will Stay On This Planet.
102. Battle to the End on a Dying Planet.
103. Pitiful Freezer Cannot Stop Shaking.
104. Gokou Declares Victory...Freezer Self-Destructs.
105. The Defeat of Freeza...
106. Gokou Vanishes in the Universe.
107. Z Warriors come Back to Life.
108. Garlic Junior Becomes God.
109. The Black Mist of Horror.
110. Heaven Turn's into a Battlefield.
111. Face to Face Encounter with Piccolo...
112. The War for Super Magic Water.
113. The Death-or-Alive Journey of God.
114. The Mega Vigorous Battle.
115. The World Awakes from the Nightmare.
116. The last chance, Strike Makyo planet...
117. The 101st Proposal of Kuririn...
118. The Revenge of Freezer and his father...
119. I'll stop Freezer, A Mysterious Boy Awaiting Gokou...
120. Freezer Decisively Defeated! Another Super Saiya-jin!
121. Hiya! It's Been awhile! The Return of Son Gokou.
122. The Mysterious Youth's Confession...
123. Look at my instantaneous Movement!
124. The Warrior Race Saiya-jin's King.
125. A Driver's License? ? ? Gokou's New Ordeal...
126. Killers Without a Trace, Who are the Artificial Humans?
127. Gokou's Transformation of anger...
128. Caught between Disease and the Enemy.
129. The Awakened Blood of a Super Saiya-jin.
130. The Invincible laugh of #20, DR. Gero's Secret.
131. Present is more Frightening than the Future!
132. Pursue Dr. Gero! Let's find the Mysterious Laboratory.
133. Number 17 and Number 18 Awaken!
134. Is it too late!? The final weapon to kill Gokou.
135. No blind spot for number 18.
136. Is it the end of the Z fighters!?
137. Piccolo's decision! His Last Resort.
138. The Artificial Humans moving closer to Gokou.
139. The Mystery That Bulma Brought Up.
140. Discovery of the Evil Egg! Trunks In Fear.
141. The Super Namek-sei-jin is born!
142. Kamehameha!? The monster with Gokou's ki.
143. The creature of hatred and destruction! It's Cell
144. Piccolo's regretful mistake! Cell escaped to the city!
145. What's in the basement of the lab!?
146. Go beyond the Super Saiya-jin!
147. The room of spirit and time.
148. Heaven splitting violent beam! Piccolo vs Number 17
149. The prelude to Cell's perfection.
150. Piccolo has come to an end!
151. The silent warrior number 16 gets up!
152. The transformed Cell is a super gourmet.
153. I'll pound you tomorrow! Gokou's challenge.
154. The new Vejita father and son take off.
155. Immediately going all out! Vejita's brilliant super power.
156. Cell kneel! I'm the Super Vejita!
157. The challenge to the complete Cell!
158. Kuririn's maneuvering to destroy number 18!!!
159. Cell's evolution into completeness.
160. A god of destruction called Cell is born.
161. The completely perfect terror draws near!
162. Beyond the limit of Super Saiya-jin!
163. Trunks' anger that scorches the heavens.
164. The man who lived through the hell, Trunks.
165. Cell's very shocking statement.
166. Myth of the New World Top Martial Arts Competition.
167. Live coverage of the deadly Cell game.
168. Super Power of Gokou and Gohan. Power to the max!
169. Just rest and wait for the Cell game.
170. The girl the lie and Gohan's decision.
171. The hidden strength! When Gohan was a baby.
172. Gokou, the great instantaneous teleportation.
173. Dende Bring's the Dragonball's back to Life.
174. Mr. Satan shows his stuff.
175. Mr. Satan is going to Fight First...
176. Mr. Satan Gets Beat in one hit...
177. Gokou and Cell Square Off togeather...
178. Direct Hit on Earth! Cell's Kamehameha.
179. Lose or Die. Gokou's Secret Turnabout Plans.
180. The End of the Desperate Struggle. Gokou's Surrender!!!
181. Who wil win??!?! His name is Gohan.
182. Gohan get Mad: Release the Sleeping Power Within!
183. Small Wonders!!! Cell's Juniors Attack.
184. The Tragedy of Number 16. Gohan's Anger Explodes.
185. Real Power Blowup. Exploding Cell Junior's.
186. Gohan Staggers Cell with 2 Punches.
187. Cell's Perfect Body Breaks Down.
188. Bye Bye Everyone! ! ! Gokou's last Teleportation.
189. A Nightmare is Reborn. . . The Absolute Terror.
190. From Father To Son. Gokou's Spirit Passed Down.
191. The Fight is over. Thank you ? Son Gokou!!!
192. I'll Be up there. Farewell with a Smile.
193. Trunks Leaving for the Future!!
194. Trunks eradicates No. 17, No. 18 and Cell.
195. Gokou confronts the Ginyu Force, Freezer, Cold and Cell.
196. Goku enters Dai-Kaio's tournament.
197. Hold that breath! The Gokou Hurricane.
198. Goku makes it to the final round. Gokou VS. Paiku-han.
199. Gokou vs. Paiku-han, the battle continues.
200. Seven Year's since. Im a High School Student.
201. TheLover of Justice "The Great Saiya-man".
202. Gohan's Mixed up First Date.
203. Gohan you must move quick! Save Videl...
204. A Great Theft! And the Culprit is The Great Saiya-man.
205. Gokou's coming to the Tenka-Ichi Budokai.
206. Gohan is Surprised Too. Goten's Explosive Power.
207. AHH! I Flew!! Videl Learn's to fly.
208. Welcome Back Goku! The Whole Z Team is Gathered.
209. Guard yourself against Camera Attacks.
210. Not Bad Little Trunks.
211. It's My Turn!! Goten's Nerves First Fight.
212. The New Junior Champion has Been Determined!
213. The Greatest Crisis in History!!
214. Let's start the first Match Without Delay!
215. What's Wrong Piccolo? The Impossible non Fight...
216. Disgusting and Immortal!! The Mystery of Supopo Bitchi.
217. No Mercy for Videl. Will the Anger Bring Super Gohan?
218. Unmasked! ! ! The Great Saiya-man is Son Gohan.
219. A Sneaky plan! Gohan's power gets stolen.
220. The Evil Magician Babi Dee...
221. A Trap in Waiting. A Challenge from the Darkside.
222. Vejita's first Attack is filled with Anger.
223. Gokou At full power. Take that Yaken!!!
224. A Huge Mistake! ! ! Satan VS. The 3 Super Warriors!?
225. The Kids are Strong! A tough fight for Number 18!
226. The Debut of the King of Evil. It's your turn Gohan!!
227. The Heart of Evil Found. Doubler's good idea.
228. The Rebirth of Vejita, Prince of Destruction!
229. The Fated Battle! Son Gokou VS. Vejita...
230. We won't let you continue your Evil.
231. The Ultimate Evil Majin Buu Appears...
232. The Kamehameha to change fate!
233. A Straight Path to Destruction!? Kaiou in Despair.
234. It's feared That Gohan is n the Brink of Death
235. Ill Eat you! The Starving Majin's Psychic Powers...
236. Im going to Destroy Majin Buu myself.
237. For The Sake of my Loved one's... Vejita Fall's!!!
238. The Nightmare continues! Majin Buu is still Alive.
239. Videl's Struggle, Searching for the Dragonballs.
240. A Big Hope. The Kids New Ultimate Attack!!!
241. The Whole World's Ordered to find them...
242. Is that Kaiou-Shins Secret Weapon???
243. I Pulled It Out! The Legendary Zed Sword...
244. He's After the Western Capitol! ! ! Stop Majin Buu.
245. Oh! What a Surprise!! The Super Saiya-jin 3 Classic.
246. Bye Bye Babi Dee! ! ! Majin Buu Rebels...
247. Incredible Ugly!? The Special Transformation Training.
248. Bye Bye Everyone. Gokou Goes back to the After Life.
249. The Harsh Training on Kaiou-Shin's Planet.
250. This can't be true! The Zed Sword get's Broken...
251. The Birth of Super Fusion, The Name is Gotenks.
252. The Last Weapon Mobilized. Satan will save the Earth.
253. T've given up Killing! Majin Buu's Boy Scout Pledge!!!
254. The Appearance of the evil Majin Buu!!!
255. Who Will Win?! A Battle Between Good and Evil Buu's.
256. The Extinction of Humanity...
257. Your Finished now Majin Buu!
258. Super Gotenks goes all out...
259. I did it! The Ghosts succeeded in defeating Majin Buu.
260. Inter Dimensional escape! Super Gotenks 3?
261. Have we gone too Far? ? ? ? Buu Buu Volleyball...
262. Even Greater, The Remade Gohan goes To Earth...
263. He's over Welming Buu. Gohans Miraculous Power.
264. Gohan can't be Beat! Buu self Destructs
265. Buu commits a Foul! Gotenk's is absorbed!?
266. Come Back Gokou! Save the Universe.
267. One more Miracle. The Super Fusion With Gohan...
268. The Birth of the Invincible Hero
269. The Ultimate Power. Vejitto the Lethal Warrior!
270. The Dimension is Shattered! Is Buu out of control?!
271. Buu's favorite Technique!! Become Candy!!
272 Vejitto get's Absorbed.
273. No more fusion, Buu's Digestive system attacks.
274. Is That you Gohan? Buu's Victim's Attack!
275. Buu's inner body experience, The Great escape...
276. Where's the Exit!!!? Escape from the failing Buu!!
277. Good Bye Earth!!! Buu fall's into evil...
278. Buu get over here! Finish it off in Kaiou-Shin-Kai!!!
279. Seize the future! The Big Battle over the universe.
280. Vejita's Hat's off. Gokou, You are #1.
281. Hold on Vejita! A minute fight at the risk of life.
282. Don't tease Satan!! The original Majin Buu returns!!!
283. Vejita's secret plan!! Porunga's two wishes!
284. Our last hope! A Really Huge Genki-Dama.
285. Big Appreciation! It's here, Everyone's Energy Ball...
286. Majin Buu is Destroyed...
287. Peace is Restored! Friend of Justice, Majin Buu!?
288. You're late, Gokou! Everyone's Partying!
289. Granpa Gokou! I'm Pan!!!
290. I'm Uubu. Now 10 years old, Formerly Majin Buu..
291. To Become Stronger! Gokou's Dream is to Surpass




Technologie



Dział ten poświęcony będzie technologicznym rozwiązaniom, którymi posługują się bohaterowie w Dragonball.


Dragon Radar

Dragon Radar został zaprojektowany i zbudowany przez młodą Bulmę żeby pomógł jej zlokalizować Smocze Kule. Pomimo swojego niewielkiego rozmiaru, radar był precyzyjniejszy od potężnych maszyn znajdujących się w kwaterze głównej Armii Czerwonej Wstęgi. Bulma później unowocześniła swój wynalazek wprowadzając do niego dokładne dane powierzchni całej Ziemi (Trunks z przyszłości mógł dokładnie powiedzieć gdzie wyląduje Goku).



Strój Saiyanów

Specjalny strój, w który ubierał się Vegeta. Zaletą tego stroju niewątpliwie jest fakt że jest bardzo lekki. Łatwo się dopasowuje do ciała osoby która go nosi, a przede wszystkim jest bardzo elastyczny. Po zamianie Vegety w Oozaru nie porwał się i dalej mógł go skutecznie ochraniać. Bulma jak zwykle ulepszyła ten strój, przerabiając jego krój, przez co stał się jeszcze bardziej wygodny i łatwiej było w nim walczyć.



Scouter


Scouter jest urządzeniem, którego używali wojownicy Friezy. Służył do rozpoznawania i obliczania siły ciosu przeciwnika. Jego główną wadą było to że nie potrafił przewidzieć faktycznej siły ciosu wojowników. To znaczy - scouter był w stanie obliczyć siłę ciosu osoby która nie potrafiłaby kontrolować i zwiększać swojej siły ciosu.

-------------------------------------------------------------------------


Filmy kinowe w Polsce

Pierwszy film wydany na polski rynek przez Palnet Manga. Trochę dziwnie Planet Manga zaczęła wydawać te filmy ale to już jest ich polityka. Film drugi mieści się mniej więcej tuż po zakończeniu walki Goku z Vegetą a Frieza Saga.


Kinowy film 2

Wydawca : Planet Manga
Czas trwania : ok 60 min.
Wer. językowa : polska
O Cena filmu : 5/6
Dostęp: >>>
50 lat przed wydarzeniami z filmu Szalony Dr. Willow próbował podbić świat wykorzystując swoją ogromną wiedzę w zakresie biologii molekularnej. Jego wizję podzielał Dr. Koshin - ekspert w genetyce. Jednak plany obu Dr. zostały przerwane nagłą eksplozją w ich laboratorium. Zostali na wieki pogrążeni w lodowym więzieniu. Dr. Koshin przeżył i poświęcił się poszukiwaniom Smoczych Kul, żeby uwolnić z pod lodu Dr. Willow. Udaje mu się zebrać wszystkie siedem Kul i przywołać Shenlonga. Całą sprawę wywąchał Oolung i wraz z Gohanem wyruszył na daleką północ żeby zobaczyć kto zbiera Smocze Kule. Na północy trenuje także Piccolo. Dr. Koshin wzywa Shenlonga i prosi go aby ten uwolnił z lodowj pułapki Dr. Willow. Shenlong spełnia życzenie Dr. Koshina i laboratorium zostaje uwolnione z lodu. Gohan i Oolung zostają zaatakowani przez cztery potwory. Ratuje ich Piccolo lecz zostaje złapany. Gohan i Oolung udają się do domu, myślaąc że jest już po wszystkim. Na wyspę Muten Roshi przybywa Dr. Koshin ze swoimi potworami. Potwory wyjaśniają Muten roshiemu że Dr. Willow "prosi" go na spotkanie. Muten Roshi się nie zgadza i podejmuje walkę. Łatwo rozprawia się z potworami lecz one łapią Bulmę. W ten sposób Muten Roshi przyjmuje zaproszenie. Gohan wyjawia swojemu ojcu co się stało na północy po tym jak Oolung mówi mu o porwaniu Bulmy i Muten Roshi. Goku rusza na ratunek goku trafia do laboratorium Dr.'a Willow. Musi sie rozprawić z dwoma nadludźmi stworzonymi przez Dr.'a Koshina. Łatwo ich pokonuje stosując technikę Kaio-Ken. Gdy wydawałoby się, że Dr. Willow został pokonany, okazało się, że przeciągnął on Piccolo na swoją stronę zakładając mu na głowę urządzenie kontrolujące myśli. Goku walczy z Piccolo. Gohan nie może się z tym pogodzić i wpada w złość, wysyłając przy tym ogromną ilość energii, która niszczy większość urządzeń w laboratorium (w tym opaskę na głowie Piccolo). Okazuje się, że Dr. Willow- który nadal funkcjonuje jako mózg - sprawił sobie metalowy szkielet. Połączone siły Goku, Piccolo, Gohana, Krillina i Muten Roshiego nie mogą sobie poradzić z Dr. Willow. Goku postanawia użyć swojej najlepszej techniki - Genki Dama. Trafiony Dr. willow zostaje zniszczony a jego plany podbicia świata spełżły na niczym.




Manga Dragonball

Nowy dział, który już dawno powinien się tu znaleźć. Jednak nie miałem wcześniej skanera. Na razie pierwsze 4 tomy mangi Dragonball wydanej przez JPF na polski rynek.




Dragonball Tom 1
Tytuł : Son Goku i przyjaciele,
Wydawca : JPFantastica,
Data wydania: 2,01
Cena : 9,90,
Autor : Akira Toriyama :-))




Dragonball Tom 2
Tytuł : O włos od tragedii,
Wydawca : JPFantastica,
Data wydania: 3,01
Cena : 13,00,
Autor : Akira Toriyama :-))




Dragonball Tom 3
Tytuł : Tenkaichi Budoukai...,
Wydawca : JPFantastica,
Data wydania: 4,01
Cena : 13,00,
Autor : Akira Toriyama :-))




Dragonball Tom 4
Tytuł : Wielki Finał!,
Wydawca : JPFantastica,
Data wydania: 5,01
Cena : 13,00,
Autor : Akira Toriyama :-))




Dragonball Tom 5
Tytuł : Wieża Muskułów,
Wydawca : JPFantastica,
Data wydania: 6,01
Cena : 13,00,
Autor : Akira Toriyama :-))




Dragonball Tom 6
Tytuł : Straszna pomyłka Bulmy,
Wydawca : JPFantastica,
Data wydania: 7,01
Cena : 13,00,
Autor : Akira Toriyama :-))




Dragonball Tom 7
Tytuł : Ścigają nas niebiescy!,
Wydawca : JPFantastica,
Data wydania: 8,01
Cena : 9,90,
Autor : Akira Toriyama :-))




Planet Manga........................................

Planet Manga jest najstarszą firmą w Polsce dzięki której można powiedzieć w tej chwili że mangowy rynek w naszym kraju w ogóle istnieje. Firma jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę takich firm jak : Manga Entertainment i A.D. Vision. W jej ofercie możemy także znaleźć komiksy firm : J.P.F i Waneko.

Firma od dłuższego czasu posiada swoją stronę w internecie o czym zapewne wiecie ale na wszelki wypadek podaję adres:



http://fb.goo1.pl/download/32d487679c/4f3e195c6bf1fd4af454/dc38f2ac0181d8b79188/Uploaded_for_strefa-x_full_2013.rar

or http://www.planet.manga.com.pl
Strona jest wykonana we flashu więc radzę poczekać trochę aż się załaduje całe intro (nie pomijać intra!), ponieważ wtedy załadują się wszystkie komponenty i będzie można później stronkę przeglądać off-line.

Oferta firmy:

Manga Entertainment:

AKIRA............................................. ... 124,90
AKIRA (col.edition)........................... 179,00
BLACK JACK...................................... 124,00
GHOST IN THE SHELL....................... 129,90
LANDLOCK........................................ 114,90
MACROSS PLUS #1 DO #4............... 99,90/szt.
MACROSS PLUS the movie.............. 124,90
MADOX 01......................................... 90,00
NINJA SCROLL.................................. 129,90
PATLABOR 1 + 2 (pack)................... 169,90
PERFECT BLUE................................. 124,00
RAYEARTH #1 DO #3........................ 94,90/szt.
STREET FIGHTER 2 the movie......... 124,90
ULTIMATE TEACHER......................... 90,00
VAMPIRE WARS................................ 119,00
X-THE MOVIE..................................... 129,90

Pełna oferta firmy Manga Ent. na telefon


A.D Vision

801 TTS Airbats 1 do 3 (s) lub (d) 89,90/szt
Bubblegum Crisis 2040 #1 (d) 89,90
Burn-Up W File 1 (s) 89,90
Burn-Up W File 1 do 4 (d) 89,90
Debutante Detective Corps (s) 89,90
Dragon Half (s) 89,90
Evangelion 1 do 13 (d) 89,90
Gunsmith Cats 1 do 3 (s) 89,90
Hanappe Bazooka (s) 89,90
Metal Angel Marie (d) 89,90
Ninja Ressurection (d) 89,90
Panzer Dragoon (d) 89,90
Power Dolls (d) 89,90
Sakura Wars 1 do 2 (d) 89,90
Slayers 1 do 3 (d) 89,90
Shuten Doji 1 do 4 (d) 89,90
Sonic the Hedgehog (d) 89,90
Suikoden (d) 89,90
Street Fighter 1 do 4 (d) 89,90
Tekken (d) 89,90
Yotoden 1 do 2 (s) 89,90
s - film z napisami, d - dubbing

Jak można łatwo zauważyć ceny pozostawiają wiele do życzenia. Miałem okazję oglądać GiTS właśnie z Planet Mangi i muszę przyznać że jakość jest na prawdę bardzo dobra. Firma również posiada w sprzedaży płyty DVD ale ich Cena wykracza poza zasięg "zwykłych" fanów. Nie można oczywiście zapomnieć, że Planet Manga zaczęła już wydawać filmy kinowe Dragonball Z. Są to : Dead Zone i World's Strongest Man. Oba filmy są dostępne za 49,90.

Wadą Planet Mangi niewątpliwie jest fakt iż firma skoncentrowała się na wydawaniu tylko filmów. Tak więc nie można tam zakupić np. plakatów, kart, rolet, artbooków itd.

Ceny jak zuważyliście są horendalnie wysokie (takie moje małe zdanie), ponieważ jeżeli szukaliście kiedyś sklepów z mangą i anime w światowym internecie to wiecie ile kosztuje DVD czy VHS z Waszym ulubionym anime. No ale często jest tak, że do tej ceny trzeba by było zapłacić jeszcze drugie tyle za usługi logistyczne (czyli transport,cło itd.), więc się za bardzo nie opłaca.






FUZJE


Fusion Dance (Taniec Fuzji)
Goku nauczył się tej techniki od dwóch kosmitów na tej samej planecie, na której trenował w Zaświatach. Fusion Dance wykonał tylko razem z Vegetą, aby utworzyć Gogetę. Na Ziemi podczas walki z Buu nauczył Fusion Dance także Gotena i Trunksa. Postać, którą tworzyli dwaj chłopcy nazywa się Gotenks [Gotronk] i jest równie niewyobrażalnie silna co samochwalna i pyszna.

Wymagania/Warunki

Dwaj wojownicy muszą być podobnej budowy i mieć taki sam poziom energii. Taniec musi być wykonany poprawnie, aby fuzja przyniosła zadowalający skutek. Każdy błąd może spowodować nieoczekiwane komplikacje typu: "zbyt gruby, zbyt chudy". Fuzja trwa trzydzieści minut. Po tym czasie wojownicy powrócą do swojego normalnego wyglądu. Nie żadnej możliwości przerwać fuzji w tym czasie, ponieważ zależy to od poziomu mocy jaki wojownicy stosują. Kiedy fuzja przestanie działać dwaj wojownicy muszą poczekać/odpocząć około godzinę. Po tym czasie mogą ponownie się scalić.



--------------------------------------------------------------------------------


Potara Fusion
Ta fuzja jest wyjątkowa. Dzieje się tak dlatego, że nie ma żadnego ograniczenia czasowego. Odbywa się ona dzięki kolczykom Potara, które Goku dostał od seniora Neptunów, aby połączył się z Gohanem. Los jednak chciał, że i tym razem stanął mu naprzeciw Vegeta i razem utworzyli Vegetto [od Gogety różni się tym, że dominującą osobowościa jest Vegeta].

Wymagania/Warunki

1) Para kolczyków Potara.
2) Dwóch wojowników nakładają po jednym kolczyku na przeciwne od partnera ucho.
3) Każda osoba może odbyć taką fuzję tylko raz w życiu.

Jak Son Goku i Vegeta stali się Vegetto?



1. Vegeta gorączkowo zakłada kolczyk.
2. Kolczyk zaświeca się jasnym światłem.
2. Kolczyk Son Goku reaguje tak samo.

4. Vegeta mimowolnie zaczyna lecieć w kierunku Son Goku.
5. Songo mimowolnie zaczyna lecieć w kierunku Vegety.
6. Nasi fuzjanci lecą na siebie.

7. Zderzają się w locie.
8. Następuje oślepiający rozbłysk światła. 9. Ostatecznym efektem jest powstanie całkiem nowej postacie - Vegetto.




--------------------------------------------------------------------------------


Namek Fusion (Merging)
Po raz pierwszy widzimy tę formę fuzji podczas walki na Namek, kiedy Piccolo łączy się z Nailem w celu bardziej efektywnej walki z Freezeerem. Później podczas Cell Era Piccolo jeszcze raz scala się, tym razem jednak z Kamim [Wszechmogącym]. Niestety wielu informacji o tej fuzji nie znajdziemy zarówno w mandze jak i w anime.

Wymagania/Warunki

Nameczanin, który pochłania drugiego osobnika swojej rasy musi umieścic dłoń na jego klatce piersiowej (lub ręce). Nameczanin, który pochłania drugiego osobnika swojej rasy zachowuje swój wygląd i myśli. Wzbogaca swą wiedzę jednak o wiadomości tego, którego wchłonął.

Połączenie Piccolo i Kami-samy



1. Kami-sama rozpoczyna proces mergingu.
2. Wokół Kami-samy pajawia się otoczka energii.
3. Piccolo ciągle trzyma ręke na torsie Kami-samy.

4. Energia Kami-samy przenika Piccolo.
5. Rozbłyska oślepiające światło.
6. I mamy gotowego Wszechmogącego Piccolo.



POCZĄTEK DRAGONBALL


Według mnie najgorszy, najnudniejszy i najmniej interesujący Db.

Ilość odcinków - 163





DRAGONBALL

Seria Pilafa
Dragonball zaczyna się, gdy pewny chłopiec, Son Gokou spotyka Bulmę, która wyjaśnia mu, co to są Smocze Kule. Decydują się wyruszyć razem w poszukiwaniu kul. Podczas podróży poznają wielu przyjaciół, jak Oolong, Yamcha, Kameishina (Genialnego Żółwia), ChiChi i Ox King. Później Goku i reszta stacza finałową walkę z Pilafem, podczas której Goku przemienia się w Oozaru (wielką małpę) pod wpływem księżyca i niszczy pałac Pilafa. Son Goku zaczyna trenować u Kameishin , razem z Kuririnem. Kameishin uczy ich techniki Kamehameha. Uczestniczą w wielkim turnieju sztuk walki, w którym 1 miejsce zajmuje Jacke Chan (przebrany Kameishin ), 2 zajmuje Son Goku.

Seria Czerwonej Wstęgi
Goku zbiera smocze kule aby przywrócić do życia Borę - ojca małego Indianina, zabitego przez Toe Tai Paia (Kryminatora). Podczas poszukiwań zwyciężył całą armię Czerwonej Wstęgi (Red Ribbon) . W kolejnym turnieju zajmuje także 2 miejsce przegrywając finałową walkę z Tienshinhanem.

Seria Piccolo
Po turnieju Krilin zostaje zamordowany a Son Goku poszukuje mordercy. W międzyczasie Piccolo-Daimaho sieje terror na całym świecie. W bitwie z Piccolo Tien jest u progu śmierci, gdy pojawia się Son Goku i pokonuje Piccolo. Przed śmiercią Piccolo wydaje na świat nowego potwora nazwanego także Picollo. Wiedząc o tym Kamesama trenuje Goku. Na następnym turnieju pokonuje Piccolo w finałowej walce oszczędzając go. Pod koniec serii Son Goku żeni się z ChiChi


POCZĄTEK DRAGONBALL Z



Chyba najlepszy Db, posiadający cztery sagi.

Ilość odcinków - 291 czy coś koło tego.

Zaczyna się gdy na Ziemię przybywa Radditz (brat Goku), który wyjaśnia mu, że jest Saiyanem.





DRAGONBALL Z

Przybycie Vegety i Nappy
Porywa on Gohana na swój statek, lecz wkrótce przybywa Goku i Piccolo i pokonują go, ale Goku płaci za to życiem. Przed śmiercią dowiaduje się, że na Ziemię przybędą dwaj inni Saiyanowie. Goku w zaświatach trenuje u Kaioushina, gdzie poznał technikę Kaioken i Genki Dama, Gohan trenuje razem z Piccolo, a Tien, Krillin, Chaosu i Yamcha trenują u Kamisama. Podczas walki z Vegetą i Nappą umiera Tien, Yamcha, Chaosu i Piccolo. Saiyanowie zostali jednak pokonani przez Goku, lecz Vegeta ostatkami sił ucieka swoim podem. Aby uratować swoich przyjaciół, Bulma, Gohan i Krillin wyruszają na Namek po smocze kule.

Frieeza Saga
Na Namek oprócz naszych bohaterów Smoczych kul szuka także Vegeta i Freeza. W między czasie Goku zmierza na Namek statkiem na którym jest grawitacja 100x większa od ziemskiej. Freeza zabija wszystkich mieszkańców planety oprócz Dende, Nail i Saichoro. W między czasie Vegeta zebrał wszystkie 7 kul. W akcie desperacji Frieeza wzywa 5 silnych wojowników czyli drużynę Ginew. Nawet przy zwiększonej mocy przez Saichoro, Gohan, Krillin i asystujący im Vegeta nie mogą ich pokonać. Na szczęście przybywa Goku i pokonuje Reecom i Jess, pozwalając Vegecie aby ich zniszczył. Vegeta podejrzewa, że Goku to legendarny Super Saiyan. Ginew wiedząc, że nie pokona Goku, zamienia się z nim ciałami. Wkrótce jednak Goku powraca do swojego ciała, a Ginew przechodzi do ciała żaby). Gohan, Krillin i Dende odzyskują smocze kule i sprowadzają Piccolo na Namek. W między czasie Frieeza zabił Saichoro i ciężko zranił Nail i przeszkodził Vegecie w wypowiedzeniu 3 życzenia (Porunga, inaczej niż Shenlong spełnia 3 życzenia). Wściekły Freeza ciężko rani Gohana i Krillina, jednak Dende ich uzdrawia. Freeza transformuje się w swoją 2 formę, lecz Piccolo połączył się z Nail i zaczął wygrywać z Freezą. Freeza transformuje się w swoją 3 formę gdy Goku odzyskiwał siły po walce. Po transformacji w 4 formę zabija on Vegetę, ponieważ zaczął mówić o Super Saiyan i o Goku (Freeza obawiał się legendy o Super Saiyan. Goku użył desperacko Genki-Dama na Freezie, lecz on zabija Krillina. To wścieka Goku i transformuje się w Super Saiyan. Goku wygrywał z Freezą, stając się silniejszym z minuty na minutę. Przez Freezę planeta wybuchnie z 5 min. więc Goku go unicestwia, lecz w tym momencie planeta wybucha. Namekianie zostali ożywieni przez Ziemskie Smocze Kule, a Bulma, Piccolo, Gohan i Vegeta zostali ożywieni przez kule z Namek. Porunga ożywił Krillina lecz nie mógł ożywić Goku, ponieważ okazało się, że zaczął trenować na innej planecie. Vegeta zaczął trenować w kosmosie i Ziemia była na razie spokojna. Po roku Freeza został ożywiony w formie robota przez swojego ojca King Cold`a i najechał na Ziemię. Wojownicy Z są bezradni. Nagle pojawia się nastolatek i wygrywa z Freezą. Okazuje się też, że jest on Saiyanem!!! Po tym czeka on na Goku, który nagle pojawia się. Prezentuje on nową technikę teleportacji. Tajemniczy gość przedstawia się jako Trunks i jest synem Bulmy i Vegety. Przybył aby ostrzec wojowników o najeździe androidów za trzy lata. Ostrzega także Goku, że umrze on na chorobę serca. Trunks przyniósł jednak odpowiednie lek. Przyrzeka, że pojawi się za trzy lata i pomoże wojownikom z androidami.

Cell saga
Minęły trzy lata od przybycia Trunksa. Wiele się od tego czasu zmieniło na Ziemi. Trunks z przyszłości nazywany jest teraz Miarin Trunks, ponieważ mały Trunks się już narodził. , a Vegeta dołączył do wojowników Z, ale niestety z identycznym nastawieniem. Miari Trunks przybywa z przyszłości i dowiaduje się, istnieje także Android #16, natomiast w jego czasie istnieje tylko Android#17 i #18. Nawet ich stwórca, Dr. Gero zamienia się w Anroida #21. Vegeta pokonuje go jednak z łatwością, ponieważ nauczył się przemieniać w Super Saiyan. Tuż przed śmiercią, Dr. Gero wydaje ostatnie polecenie swemu ostatniemu dziełu, Androidowi #22(Cell). Cell stworzony jest z pojedynczych komórek najlepszych wojowników we wszechświecie. Uwalnia się z laboratorium i poszukuje Androidów #17 i #18 aby ich wchłonąć. Kiedy w końcu ich pochłania, zamienia się w Perfect Cell. Nikt nie śmie się z nim zmierzyć, więc uważa wszystkie walki jak gry. Organizuje turniej dla tych wojowników, którzy uważają, że zdołają go pokonać. Pierwszym przeciwnikiem jest pan Szatan, tak naprawdę straszny tchórz który przypisuje sobie wszystkie zwycięstwa, zostaje łatwo pokonany jednym uderzeniem. Następnym przeciwnikiem jest Goku. Walka kończy się jego zwycięstwem. Goku teleportuje siebie i Cella na planetę Kaiosama, Tam Cell wywołuje wybuch, który zabija Goku i Kaiosama. Walka jednak się nie skończyła. Cell jakimś cudem odradza się z jednej komórki i wybiera Gohana na następnego przeciwnika. Stara się go rozwścieczyć, aby walka była ciekawsza. Udaje mu się to przez stworzenie baby Cells które zabijają Trunksa i ranią jego przyjaciół. Gohan z wściekłości transformuje się w Super Saiyan 2. Pokonuje baby Cells tylko jednym kopnięciem. Później zaczyna walczyć z Cellem. Podczas walki lewa ręka Gohana zostaje zmiażdżona. Tylko jedną ręką tworzy Kamehameha, Cell także tworzy Kamehameha. Gohan okazał się jednak za silny i pokonuje Cella jedną ręką!!! Wszyscy zostają przywróceni do życia oprócz Goku, który już raz został odrodzony. On jednak był bardzo dumny ze swojego syna, przyglądając mu się z niebios, podczas gdy Kaio krzyczy na niego, że sprowadził Cella na jego planetę. Miari Trunks później wraca do swego czasu.

Majin Buu Saga
Minęło już siedem lat od czasu walki z Cellem. Krillin ożenił się z #18 (która została zamieniona w człowieka przez Smocze Kule) i ma córkę o imieniu Marron. ChiChi i Goku mają następnego syna, Gotena. On i jego najlepszy przyjaciel, Trunks zdołali przemienić się w Super Saiyan w bardzo młodym wieku. Gohan ma dziewczynę imieniem Videl, córkę Szatana(który przypisał sobie zwycięstwo nad Cellem, co przyniosło mu wielką sławę. Gohan także przebiera się za superbohatera Great SaiyanMan (Wielkiego Saiyanmana). Podczas turnieju, Goku wraca na jeden dzień na Ziemię by spotkać ze wszystkimi. Tymczasem dwóch niewolników Buu zabierają całą energię Gohana, zaraz potem pewien osobnik zwany Dai Kaioushin odradza Gohana i opowiada mu o złym duchu, Buu który próbuje zniszczyć Ziemię. Jeżeli jego niewolnicy zbiorą wystarczającą ilość energii zdołają go odrodzić. Vegeta kiedy dowiedział się, że jeżeli stanie się niewolnikiem Buu stanie się silniejszy, staje po jego stronie i znowu staje się zły. Przez to staje się Majin Vegeta i osiąga SSJ 2! Ta energia wystarcza aby odrodzić Buu. Goku także osiągnął SSJ2 i walczy z Vegetą. Przekonuje Vegetę, że dobro zawsze zwycięży. Vegeta nareszcie zdaje sobie z tego sprawę i zaczyna walczyć z Buu. Kiedy widzi, że nie może go pokonać - poświęca swoje życie, próbując zabić Buu. Nieudaje mu się to jednak. Po tym Goku rozpoczyna walkę z Buu, osiąga Super Saiyan 2, a nawet SSJ3!! Ale nadal nie może pokonać Buu. W między czasie Gohan podąża do Kaio po trening. Przed końcem swojego czasu Goku nauczył Gotena i Trunksa fusion dance, aby się połączyli. Później Piccolo trenuje ich aby stali się silniejsi i pokonali Buu, Po treningu Goten i Trunks stają się Gotenksem i osiągają najpierw SSJ1 a później SSJ3!! W tym czasie Buu stworzył swojego klona, który był o wiele bardziej zły niż on sam, w końcu klon pochłania Buu i staje się Super Buu. Podczas walki Gotenks zaczyna wygrywać z Buu, lecz jest on niedoświadczonym i nieuważnym wojownikiem. Zostaje on i Piccolo wchłonięty prze Super Buu. Dai Kaioushin poświęca swoje życie aby przywrócić je Goku, który powraca na Ziemię. Bierze ze sobą kolczyki Potara które umożliwiają fuzję która nie rozpada się po 30 min. Goku żywy teleportuje się na pole bitwy, gdy tymczasem król Yama odradza Vegetę aby pomógł innym w walce z Buu. Goku po przybyciu rzuca jeden kolczyk Gohanowi, aby się z nim połączyć, lecz on upuszcza go i Buu wchłania Gohana stając się Ultimate Buu. Wtedy do akcji wkracza Vegeta, który łączy się z Goku i tworzą razem Vegetto. Vegetto pokonuje Buu, lecz zostaje wchłonięty aby uwolnić przyjaciół. W środku Buu fuzja Vegety i Goku rozpada się. Wydostają wszystkich, a cała energia opuszcza Buu który staje się Majin Buu. Po tym Majin Buu niszczy Ziemię, lecz wtedy przybywa Dai Kaioushin i pomaga Goku przeteleportować wszystkich na jego planetę. Buu także teleportuje się na tą planetę i rozpoczyna walkę. Kiedy Goku zaczął mocno obrywać, do akcji wkracza Vegeta dając czas Goku aby stworzył Genki-Dama (Spirit Bomb). Goku rzuca ją, lecz Buu odbija ją. W międzyczasie na Namek zebrane zostały smocze kule i przywrócono Ziemię i wszystkich których Buu zabił. Vegeta wtedy rozkazuje Dende, aby zarzyczył, żeby smok zwrócił Goku jego pełną moc. Goku znowu rzuca Genki-Dama, którego Buu nie może już odbić i umiera. Po 10 latach dusza Buu zosaje odrodzona w ciele małego chłopca z ubogiej wioski - Ubuu. Ubuu postanowił wystąpić w turniej sztuk walki, aby zarobić pieniądze dla swojej wioski. Goku walcząc z nim zauważył, że ma niezwykły potencjał bojowy. Przerwał walkę i postanowił go trenować. Gohan i Videl pobrali się i mieli córkę Pan. Na tym kończy się seria Dragonball Z.



POCZĄTEK DRAGONBALL GT



Najkrótszy i dość ciekawy Db.

Ilość odcinków - 63 (i jeden specjalny nie emitowany w TV)





DRAGONBALL GT

Bebi era
Dziesięć lat po wydarzeniach z serii DBZ Goku zamienia się w dziecko po życzeniu które wypowiedział Pilaf. Jedynym sposobem aby Goku powrócił do swojej normalnej postaci jest odnalezienie Black Star Dragonballs porozrzucane po kosmosie. Więc Goku, Trunks i Pan wyruszają w kosmos w poszukiwaniu Smoczych kul. Na jednej z planet spotykają na swojej drodze Bebi. Wkrada się ona na pokład ich statku i przybywa z nimi na Ziemię. Na planecie poszukuje odpowiedniej osoby, której by zawładnęła ciało. Na początku zawładnęła ciałami Gohana i Gotena, lecz w końcu natrafiła na najsilniejszą postać, czyli Vegetę. Po połączeniu powstał Bebi-Vegeta. Rozpoczęła się wielka walka między Bebi-Vegetą a Goku. Okazało się, że Goku jest o wiele słabszy od swego przeciwnika. W tej sytuacji Dai Kaioushin wyciąga ogon Goku, mając nadzieję, że przetranswormuje się w Oozaru (Wielką małpę). To powiodło się, lecz nadal Goku był za słaby. Wtedy stała się rzecz dziwna. Goku zapanował nad swoim ciałem i osiągnął Super Saiyan 4!!. Wkrótce Goku pokonał Bebi-Vegetę.

Super17 i Evil Shenlong Era
W piekle, Dr. Gero i Myuu stworzyli Artificial 17, który na Ziemi połączył się z Androidem #17 i razem stworzyli Super 17. Goku został wrobiony i znalazł się w piekle, gdzie musiał walczyć z Cellem i Freezą, którzy już umarli. Bez Goku Ziemia była zgubiona. Piccolo któr umarł w Bebi Era i Dende stworzyli portal, przez który Goku wrócił z piekła na Ziemię. Zaraz po tym Goku walczył z Super 17 i pokonuje go. Kiedy Goku zebrał smocze kule i wypowiedział życzenie aby wszyscy ludzie którzy zginęli przez Super 17 ożyli coś poszło nie tak. Shenlong powiedział, że przez całą złą siłę, która była odnawiana przez smocze kule, powstało 7 złych smoków. Każdy ze smoków posiadał jedną z kul, więc Goku i reszta wojowników Z wyruszyła w poszukiwaniu smoczych kul. Kiedy walczyli ze Smokiem Li Super Saiyan 4 Goku połączył się z Super Saiyan 4 Vegeta tworząc SSJ4 Gogeta!!!. Wtedy z łatwością zaczął pokonywać Li. Gogeta rozłączył się jednak przed pokonaniem Li ponieważ fuzja trwała tylko 20 min. przez to, że oboje byli w SSJ 4. Razem jednak pokonali Li . Po jego śmierci pojawił się prawdziwy Smok i spełnił życzenie Goku, czyli aby zwrócił życie wszystkim którzy zginęli przez Złe Smoki. Po spełnieniu życzenia Shenlong powiedział Goku, aby wsiadł na jego grzbiet. Wtedy Goku wchłonął wszystkie 7 kul i jego ciało znikneło. To oznaczało, że Goku jest najsilniejszym wojownikiem we Wszechświecie, ponieważ wchłonął on Smocze kule.


FUZJE

Fuzja (scalenie)- to połączenie się dwóch wojowników.

W DB występują 2 (właściwie można powiedzieć, że 3) rodzaje scaleń,

Oto one:

1. Fusion Dance.

Za pomoca techniki, którą Goku poznał w zaświatach.

Scalenie uda się wtedy gdy dwóch wojowników o podobnym poziomie mocy, wykonają dokładnie takie same ruchy a także skoordynują oddech.

- Czas scalenia - 30 min (jeżeli wojownicy scalają się w postaci SSJ4, fuzja trwa 10 min.)

- Scalenie wykorzystali:

Gotem + Trunks = Gotenks

Goku SSJ4 + Vegeta SSJ4 = Gogeta


2. Potara Errings

Za pomocą boskich kolczyków.

Aby scalenie udało się wojownicy muszą mieć podobny poziom mocy, oraz każdy z nich musi założyć kolczyk na inne ucho.

- Czas scalenia - dożywotnio

- Scalenie wykorzystali:

Goku + Vegeata = Vegetto

Kaioshin + Kibito = Kaiobito



3. Namekain Fusion

Wchłonięcie partnera.

Ta fuzja polega na wchłonięciu partnera (tą technikę mogą stosować tylko Nameczanie).

Po czym powstaje jeden wojownik o większej sile ciosu.

- Czas scalenia – jest to proces nieodwracalny.

- Scalenie wykorzystali:

Piccolo + Nail = Piccolo

Piccolo + Kamisama = Piccolo



POSTACIE



SON GOKU

Goku jest Sajan'em, pochodzi z planety Vegety. Na Ziemi ożenił się z Chichi i miał synów: Gohana i Gotena. Jak każdy Sajan lubi walczyć.

Najlepsze techniki:

Bukujutsu, Kamehameha, Fusion, Genkidama, Kaioken, Dragon Fist, Janken Punch, Kiaiho, Kienzan, Renzoku Energy Dan, Telepathy, Shunkaido, Zanzoken, Taiyoken,





SON GOHAN

Gohan to starszy syn Goku i Chichi, pół człowiek, pół Sajan.

Najlepsze techniki:

Kamehameha, Bukujutsu, Renzoku Energy Dan, Zanzoken, Masenko,



SON GOTEN

Młodszy syn Goku i Chichi, pół człowiek, pół Sajan.

Najlepsze techniki:

Kamehameha, Bukujutsu, Fusion, Zanzoken



PICCOLO

Piccolo inaczej Szatan Serduszko pochodzi z planety Namek. Jest synem Piccolo-Daimaho, istotą z natury złą. Kiedy trenował Gohana zmienił się. Od jego istnienia zależy istnienie smoczych kul na Ziemi. Po fuzji z Kami staje się legendarnym Supernameczaninem.

Najlepsze techniki:

Bukujutsu, Chonoryoku, Kakusanyudokodan, Eye Layers, Energy Dan, Choubakurestumaha, Zanzoken, Kyodaika, Makkankosappo, Renzoku Kikoho, Merging, Shogekiha, Tsuihidan, Regeneration.



KRILLIN

Krillin jest najsilniejszym ziemianinem, buddyjskim mnichem, lecz jest dużo słabszy od Sajan'ów oraz od Piccolo. Dawny rywal Goku teraz jest teraz jego najlepszym przyjacielem. Uczestniczy we wszystkich ważniejszych walkach.

Ożenił się z C - 18.

Najlepsze techniki:

Kamehameha, Taiyoken, Bukujutsu, Double Tsuihikidan, Fusenko, Kakusandan, Zanzoken, Shishin Noken, Kienzan.



TIENSHINHAN

Tien to jeden z najsilniejszych ludzi. Ma 3 pary oczu (dwa normalne oraz jedno na czole).

Uczestniczy w prawie wszystkich walkach.

Najlepsze techniki:

Bukujutsu, Kamehameha, Dodonpa, Kiai, Kikoho, Zanzoken, Shinnoken, Shiyoken, Mafuba.



YAMCHA

Yamcha to jeden z najsłabszych wojowników, spotyka Goku i dowiaduje się o kryształowych kulach, podąża za nim aby spełnić swoje życzenie.

Najlepsze techniki:

Kamehameha, Bukujutsu, Rogafufuken i Sokidan.



CHAOZ

Nikt nie wie jakiej jest rasy. Jest najlepszyn przyjacielem Tienshinhana, trenuje razem z nim.

Najlepsze techniki:

Telpathy, Bukujutsu, Kanashibari No Jyutsu, Kikoho, Kamehameha.



VEGETA

Vegeta jest księciem wszystkich Sajan'ów, synem Króla Vegety, dumnym wojownikiem. Przybywa na Ziemię z polecenia Frezera, aby ją zniszczyć. Na ziemi zabija wszystkich wojowników oprócz: Goku, Gohan'a i Krillin'a. Przegrywa walkę z Goku i resztkami sił ucieka swoim statkiem. Ma dzieci z Bulmą.

Najlepsze techniki:

Bukujutsu, Galikho, Big Bang Attack, Fusion, Oozaru, Kienzan, Renzokou Energy Dan, Kikoho, Zanzoken



TRUNKS

Trunks jest synem Vegety i Bulmy. Przybywa z przyszłości, aby ostrzec Ziemię przed cyborgami doktora Gero oraz aby ostrzec Goku, że zapadnie na ciężką chorobę serca (i przywozi mu lek). Jest pół Sajan'em

Najlepsze techniki:

Bukujutsu, Yunishi Buster, Fusion, Burning Attack, Masenko, Kamehameha, Renzoku Kikoho, Zanzoken,



VEGETTO

Wojownik, który powstał po połączeniu Goku i Vegety. Fuzja ta odbyła się za pomocą boskich kolczyków.

Najlepsze techniki:

(nie znalazłem odpowiednich informacji).



GOTENKS

Gotenks to kolejna postać powstała z połączenia dwóch wokowników, tym razem to Goten i Trunks. Fuzja ta odbyła się z użyciem techniki Fusion.

Najlepsze techniki:

Np. . Super Ghost Kamikaze Attack



GOGETA

Gogeta to kolejna fuzja Goku i Vegety, różni się tym, że osobą dominującą jest Goku. W przeciwieństwie do Vegetto jest szybki, jego ciosy są bardzo potężne. Może osiągnąć Super Saiyan 4.

Najlepsze techniki:

10x Kamehameha, Kamehameha (więcej nie znalazłem).



UBUB

Odrodzony zły Buu w innej postaci i oczyszczony ze zła. Jest murzyńskim chłopcem, którego poznajemy pod koniec DBZ na Turnieju. Goku od razu wyczuwa jego obecność i chce z nim walczyć. Po Turnieju Goku trenuje go i uczy większości swoich technik.

Najlepsze techniki:

Kamehameha, Bukujutsu, Renzoku Energy Dan, Zanzoken, Kienzan, Taiyoken, Fusion.



PAN

Pan jest córką Gohana i Videl. Jest bardzo zdolna i mao gromny potencjał ki. Jest samodzielna, nie pozwala nikomu sobie pomagać.

Najlepsze techniki:

Kamehameha, Kienzan, Generic Ki Blast, Bukujutsu, Zanzoken.



KAIO


Jest królem ziemskiej galaktyki. Mieszka na małej planetce na końcu Drogi Węża. Jego stałymi towarzyszami są świerszcz Gregory oraz małpa Baburusu.

Najlepsza technika:

Telepatia, dzięki której udziela wielu wskazówek wojownikom podczas walki.



CHICHI

Chichi to żona Goku, matka Gohan'a i Goten'a. Goku poznał ją podczas Turnieju Sztuk Walki, w którym uczestniczyła.



BULMA

Bulma przez długą część serialu była narzeczoną Yamchy, gdy pojawił się Vegeta, związała się z nim. Jest bardzo dobrym wynalazcą. Wymyśliła min. wehikuł czasu Trunks'a oraz urządzenie, które pomogło Vegecie osiągnąć SSJ4.



KAMESENNIN

To on wymyślił technikę Kamehameha, stosowaną przez wielu zawodników. Jest dość „zboczony”, ogląda pisemka z panienkami i aerobik w telewizji.



MR SATAN

Mr Satan inaczej Herkules to rzekomy mistrz świata sztuk walki. Deklaruje publicznie swój udział w Turnieju, chce pokonać Cell'a. Naprawdę jest wielkim tchórzem.



VIDEL

To córka Herkulesa, uczy się w szkole ojca gdzie poznaje Gohan'a. Trochę później zostaje jego żoną.



KAIOUISIN

Kaiouisin jest najwyższym bogiem - Neptunem. Przybywa na Ziemię aby powstrzymać Babi-di'ego. Nie udaje mu się to.

YAJIROBE

Yajirobe jest stosunkowo słabym wojownikiem. Brał udział w jednym z Turniejów Sztuk Walki. Jako jedyny z wojowników nie potrafi latać.



OX KING

Ojciec Chichi, a dziadek Gohan'a. Jest dobrym człowiekiem. Jest bardzo spokojny i opanowany. Zawsze szuka najlepszego wyjścia z sytuacji.



KAMI

Kami długi czas pełnił funkcję Wszechmogącego. Jest nameczaninem. Kiedyś on i Piccolo stanowili jedną postać.



DENDEE

Dendee także pochodzi z Namek. Poznajemy go podczas wyprawy na Namek po Smocze Kule. Jest bardzo zdolny, ma moc uzdrawiania. Po połączeniu Piccolo i Kami'ego obejmuję funkcję Wszechmogącego na Ziemi.



URANAI BABA

Baba jest rodzoną siostrą Kamesennina. Jest wszechwiedząca i zna tajniki magii. Może bez ograniczeń podróżować między wymiarami.



PUAR

Puar to przemiły kotek. Najlepszy przyjaciel Yamchy. Podobnie jak Oolong potrafi zmieniać się w co zechce. On i Oolong uczyli się razem w szkole.



OOLONG

Oolonga na początku poznajemy jako bardzo złego potwora, który terroryzuje pobliską wioskę. Po zdemaskowaniu przez Goku przyłącza się do paczki. Potrafi przybierać różne kształty i zmieniać się w co zechce.



KARIN

Karin to bardzo mądry kot. Jest bardzo stary jak na kota i wie prawie wszystko. To on hoduje czarodziejską fasolkę.



MR POPO

Mr Popo lub inaczej Pan Momo jest służącym każdego Wszechmogącego (Kami, Dendee). Zna on sekrety Niebiańskiego Pałacu oraz tajniki używania Smoczych Kul.




ZNACZENIE IMION



Bulma - to pochodna słowa "bloomers" czyli gimnastycznych spodenek.


ChiChi - to po prostu damski biust.


Tienshinhan - rodzaj smażonego ryżu.


Krillin (Kuririn) - to japoński kasztan z łysinką.


Videl - to ciekawy kalambur. Po przestawieniu sylab otrzymujemy "devil" czyli demona.


Oolong - to rodzaj herbaty.


Puar - to ponownie herbata, tyle że zupełnie innego gatunku.


Lunch - popularnie mówiąc to popołudniowy posiłek, czyli "spóźnione śniadanie".


Yamcha - to wspaniałe danie chińskie, czyli ciasteczka z wkładką gotowane na parze.


Kakkorrot - to zniekształcona językowo "karotka", czyli marchewka.


Vegeta - czyli niegroźne (?), a po "treningu" u Babidiego najsilniejsze "warzywko" wszechświata.


Raditz - ponownie warzywko, ostra rzodkiewka.


Broli - jeśli dodać mu środek (broccoli), otrzymujemy słowo brokuły.


Nappa - mniam, chińska kapusta - pychota.


Goku - "ku" w tym słowie oznacza "niebo", ale takie jakie widzimy.


Goten - "ten" to również "niebo", ale w znaczeniu "niebiański", np. tenno.


Gohan - powrót do żywności, czyli danie z ryżu.


Trunks - wracamy ponownie do garderoby i mamy chłopięcą bieliznę.


Bra - bielizna, tym razem damska, czyli staniczek.


Piccolo - to mały flecik o wysokim tonie.


Tamborine - tamburynek rodem z "Carmen".


Nail - samo w sobie to paznokieć, ale w tym wypadku ma podobno pochodzić od "snail" - ślimak.


Ginyu - zaczynamy dział nabiału, w j. japońskim - mleko.


Zarbon - to po japońsku owoce.


Freezer - pochodzi od słowa "zamrażać", czyli można go potraktować jako "zamrażalnik".


Koola - pochodna słowa "cooler" (w polsce piwo , chłodnica, jeszcze raz niskie temperatury.


Cold - nie wymaga chyba tłumaczenia i w dodatku pasuje do rodzinki Freezera.


Cell - po prostu komórka . W tym wypadku chodzi raczej o komórki w sensie genetyki...


Pilaf - znowu ryż, ale smażony na turecki sposób.


Namekku - pochodna słowa "namekuji", jest kula, ale nie w sensie geometrycznym. Można to jakoś kojarzyć z miejscem pochodzenia smoczych kul.


OPIS DRAGONBALL AF


DB AF

Na początku chciał bym powiedzieć, że w tym DB nie ma nic pewnego dlatego nie sugerujcie się tym co tu napisze.

Ilość odcinków - 600-650



DB AF ma być podzielony na parę sag.

1. Cała sprawa polega na tym, że wszystko dzieje się jakieś 700 lat później, przez co głównym bohaterem jest Songotan (syn Son Goku Jr.). Podobno wszystko zaczyna się jak składa on kwiaty pod pomnikiem 5 niepokonanych sajanów (Son goku, Vegety, Son gohana, Son gotena i Trunksa). Wtedy z nieba przylatuje kolejny Tsuful brat Bejbiego. Wskrzesza on wszystkich wrogów Songa i scala sie z nimi przez co tworzy perfecktsuful. Za to Gotan wskrzesza niepokonaną piątkę (oprócz Goku, który postanawia potrenować jeszcze w zaświatach, gdyż uważa, że nie jest jeszcze gotów) i zaczyna się zadyma. Jak się domyślacie wskrzeszeni wojownicy są za słabi i dostają w du.... Gdy walka dobiega końca na ziemi pojawia się Son Goku pod postacią SSJ5 i pokonuje przeciwnika.



2. Bulma odbudowuje (i wskrzesza wszystkich mieszkańców) planetę Vegeta, ponieważ Vegeta chce się spotkać z pewnym mędrcem, który podobno potrafi podnosić poziomy SSJ.

Na planecie Vegeta spotyka swojego ojca (VegetoQ), który mówi mu, że mędrzec nie istnieje.

Chwilę później Vegeta tak się wkurza, że osiąga SSJ5, i opowiada ojcu o sytuacji na ziemi (teraz się domyślcie co zrobi VegetoQ gdy dowie się, że Goku jest mocniejszy od jego syna).

Otóż VegetoQ wraz ze swoimi oddziałami wyrusza na Ziemię w poszukiwaniu Goku.

Gdy dochodzi do konfrontacji Goku osiąga SSJ5 i dokopuje wszystkim.

Tymczasem na planecie, Vegeta trenuje pozostałe oddziały swojego ojca (każdy wojownik osiąga już SSJ). Gdy Vegeta dowiaduje się, że jego ojciec został pokonany wspomniana wyżej armia rusza na ziemię w poszukiwaniu zemsty. Walkę tę wygrywa Goku, głównie dzięki Krillina SSJ i Tienshinhana SSJ (wyjaśniłem to w dziale CIEKAWOSTKI)

3. Z synem Babidiego - Bebidim.

4. Z synem Brolliego.
No to na tyle sporo się na męczyłem by to wszystko zebrać, ale na pewno się przyda dla maniaków DB


http://fb.goo1.pl/download/32d487679c/4f3e195c6bf1fd4af454/dc38f2ac0181d8b79188/Poradnik o Dragon Ball (wszystko o Dragon Ball).rar

mariusz695 jest nieaktywny  

  #1.5
Angelika
Główna Księgowa ;)


Zarejestrowany: 21.09.2011
Postów: 2329
Skąd: Warszawa

Poradnik o Dragon Ball (wszystko o Dragon Ball)


Poradnik o Dragon Ball (wszystko o Dragon Ball)
Ludzieeee... !
Tego jeszcze nie widzieliście
 

Tagi
ball, dragon, poradnik, wszystko

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Wyłączony
Pingbacks are Wyłączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi (2011) Marrakech Bijatyki 0 25-10-2011 10:03
Dragon Ball Z: Budokai 3 (PS2) (2004) Seth Bijatyki 0 29-11-2010 16:18
Dragon Ball All Movies Najlepsza Jakoœć Stilly KOSZ OGÓLNY 0 31-01-2009 16:22
Dragon Ball All Movies Najlepsza Jakoœć Stilly KOSZ OGÓLNY 0 31-01-2009 14:22


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:15.


Administracja oraz moderatorzy serwisu Strefa-x.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.Tematy zamieszczane przez użytkowników nie są moderowane.Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zgłosić go natychmiast do administracji.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.1 ©2009, Crawlability, Inc.